• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
hahaha,nisam,ali jedan mercedes bi mi dobro došao... :D :D zašto pitaš?? oprao sam ga,sada kad su asfaltirali kod mene,pa ti je možda čudan jer ga vidiš čistog... :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki88 kaže:
hahaha,nisam,ali jedan mercedes bi mi dobro došao... :D :D zašto pitaš?? oprao sam ga,sada kad su asfaltirali kod mene,pa ti je možda čudan jer ga vidiš čistog... :D :D
Ma videl jučer i prije par dana neku Corsu i crvenog Punta...a rijetko Puga i nikad IMT-a ;) :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
to su mi od sestara auti,ja sam radio u firmi jučer.... Imt je kod punice u osekovu, pomažem joj oko baliranja i branja pšenice i ječma... kažem ti,kad vidiš malog crvenog 106,slobodno stani da nešto :drinkers: :weedman: :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki88 kaže:
to su mi od sestara auti,ja sam radio u firmi jučer.... Imt je kod punice u osekovu, pomažem joj oko baliranja i branja pšenice i ječma... kažem ti,kad vidiš malog crvenog 106,slobodno stani da nešto :drinkers: :weedman: :D
Ma, već bi, ali ga nikad ne vidim (ili je prerano, prije 7 ujutro) ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
daniels kaže:
kaj nebi to bilo malo preširoko? :scratch
Široko ne jer je standard široka 12 a ova je 13...
Trebalo bi probat pa vidjet razlika..
 
B

Bobo

Guest
To je kao kad na 539 ides stavljat 12 gumu... svi mi pricaju da ju osjeti, al da je grip dosta bolji i da se traktor ponasa puno bolje ako ga volis guliti po gasu.

Guma koja je sira za broj je i vislja malo, tako da se gubi na snazi, al se dobiva na brzini. Veci grip guma ima i ako imas oranja po teskoj zemlji, sire gume su dvosjekli mac.

kad parkiras 539 i 549 jedan kraj drugog, razlika u gumama je OGROMNA, i onda jos zamisli 13 gumu na njemu... Mislim da bi to za 542 bilo previse, jer je to motor isti kao i na 539 tak da se ja s time ne bih zamarao previse. Bolje kupiti kvalitetnu 12 gumu, nego bilo kakvu 13...

Toga se drzim i na moje traktore ce ici GALAXY gume koje su se pokazale kao odlicne.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Bobo kaže:
To je kao kad na 539 ides stavljat 12 gumu... svi mi pricaju da ju osjeti, al da je grip dosta bolji i da se traktor ponasa puno bolje ako ga volis guliti po gasu.

Guma koja je sira za broj je i vislja malo, tako da se gubi na snazi, al se dobiva na brzini. Veci grip guma ima i ako imas oranja po teskoj zemlji, sire gume su dvosjekli mac.

kad parkiras 539 i 549 jedan kraj drugog, razlika u gumama je OGROMNA, i onda jos zamisli 13 gumu na njemu... Mislim da bi to za 542 bilo previse, jer je to motor isti kao i na 539 tak da se ja s time ne bih zamarao previse. Bolje kupiti kvalitetnu 12 gumu, nego bilo kakvu 13...

Toga se drzim i na moje traktore ce ici GALAXY gume koje su se pokazale kao odlicne.

hvala,Bobo... onda ipak standard....
e,čuo sam od jednoga poznanika u selu da navodno u Vrbovcu postoji neka trgovina gdje su gume strašno jeftine,ili on laže.. kaže da je prije dvije godine uzeo gume 13,6-28 i platio ih oko 1300,00 kn komad... jel zna netko za tu trgovinu ili to on,kao i obično, malo pretjera???
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ako si iz Popovače ja sam uzeo Galaxy kod Ptičara u Potoku za 1240 kn imao je još neke jeftinije ali te su škart. Uzimao sam gume zadnje za 539.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki, kolika je širina felge? Bojim se da bi guma 13.6 bila malo previše stisnuta na (pre)uskoj felgi.
Ako si možeš priuštiti, kupi radijalne gume. Bolja vozna i vučna svojstva su ti garantirana, jedino moraš malo paziti u šumi, jer te gume imaju nježne bokove. Preporučam ti Taurus (prodaje ih Robni centar).
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Ronin kaže:
Ako si iz Popovače ja sam uzeo Galaxy kod Ptičara u Potoku za 1240 kn imao je još neke jeftinije ali te su škart. Uzimao sam gume zadnje za 539.

da pajdo,a kad si ti to uzimao?? ja bio u ponedjeljak,kaže 1560,00kn najjeftinije!!!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
ZJ kaže:
Mrki, kolika je širina felge? Bojim se da bi guma 13.6 bila malo previše stisnuta na (pre)uskoj felgi.
Ako si možeš priuštiti, kupi radijalne gume. Bolja vozna i vučna svojstva su ti garantirana, jedino moraš malo paziti u šumi, jer te gume imaju nježne bokove. Preporučam ti Taurus (prodaje ih Robni centar).

jebiga,ja planiram u skoroj budućnosti dosta vremena provoditi u šumi,nekih 100,150 metara drva godišnje.... :D
 
B

Bobo

Guest
Na 539 i 549 se nalaze jednake felge, ako se na 549 tvornicki po zelji montiraju 13,6 gume, onda nemas problema s vecom dimenzijom, iako mislim da jedan GALAXY 12,4 bolje kupiti nego neke tamo 13,6...

Znam za slucaj gdje je majstor na 539 stavio 14 gume i to je islo, ali taj nije radio s njim u zemlji, vec bacao gnojivo i sijao, te vukao prikolice. S takvim gumama je i prodan...
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
A nekad ove zime neznam točno mogu pogledat među računima ako te zanima točno. A ide cijena tim gumama jako gore ja se sjećam prije nego ću ja uzimat bilo ih za 900 i 1000 kn i nikako da ih uzmem i onda uzmem kod njega. Idu cijene polako gore stalno.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Ronin kaže:
A nekad ove zime neznam točno mogu pogledat među računima ako te zanima točno. A ide cijena tim gumama jako gore ja se sjećam prije nego ću ja uzimat bilo ih za 900 i 1000 kn i nikako da ih uzmem i onda uzmem kod njega. Idu cijene polako gore stalno.

ma netreba,hvala... kažem ti,bio u ponedjeljak i kaže da su najjeftinije 1560 kuna... eto, od zime do sda 300 kuna gore.. nevjerovatno!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki, eto ti, pa zovi:
PRO-GUM d.o.o.
7. svibnja 1
10340 Vrbovec
01 2794 016


ROBNI CENTAR d.o.o.
Nikole Tesle 49
48260 Križevci
048 682 622
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Evo nisam imao mira datum je 5.11.2008 i cijena je s pdv-om 1160 kn po gumi. Poskupljenje 400 kn.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
pozzzz...

jeli netko od vas radio generalku motora na 542.... zanima me točno koji sve dijelovi se mijenjaju i jesu li još uvijek u bosni jeftiniji????
 
Na vrh