• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
kod nas negdje oko 1000€ i majstor i dijelovi, manje-više... sad,u BIH valjda je nešto jeftinije....
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
našao sam polovni poklopac hidraulike, pošto je ovaj moj napuknuo, pa mi veli čovjek da ja skinem svojega, u komadu sa pumpom i svime, donesem njemu,a on će to sve prebacit na taj poklopac koji ima....

sve je to super,samo on hoće 250€urića za to,a meni se čini malo puno dati za polovni poklopac... :scratch :scratch

zna li netko koliko košta novi?? ili ako netko ima u svom selu čovjeka koji se bavi prodajom polovnih dijelova,a da ima taj poklopac???
 
B

Bobo

Guest
Gdje ti je poklopac pukao i koliko jako? Ako se nije skroz prepolovio i ako kanali nisu dobili puno, to se da vrlo dobro zavariti.

Prije pustanja traktora u rad s novim ili povarenim poklopcem, postelaj mu max tocku dizanja hidraulicnih poluga, jer ti je zbog toga 99% poklopac i pukao...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
evo,ovdje.... netko je to i pokušao zavariti,ali očito je glup ko k....!!!
i695058_DSC00079.JPG


ovo bijelo označeno je bilo puknuto i vareno kada sam ga kupio,a ovo crveno je što je još popucalo od kad je traktor moj....
od kad sam pomaknuo onaj šaraf koji je kao graničnik za podiznu polugu, više nije popucalo ni milimetra,a nakon berbe kuruze mislim otvarati hidrauliku i mijenjati gumice i brtve jer mi jako slabo diže,ali samo kod težih stvari,npr. tanjurače 24 diska... možda ga onda odnesem majstoru (ako nađem nekoga kvalitetnog) da to pokuša povarit...
 
B

Bobo

Guest
To se vari bez problema!

Samo dobrom majstoru odnesis koji zna variti gus i da vidis... Moram ti uslikati da vidis kako je to covjek odradio na 560, ma milina...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Bobo kaže:
To se vari bez problema!

Samo dobrom majstoru odnesis koji zna variti gus i da vidis... Moram ti uslikati da vidis kako je to covjek odradio na 560, ma milina...

ma to sam i mislio napravit, imam susjeda majstora,ali moram gledat da ga uhvatim na trijezno,inače puno fuša kad popije....
budem probao,neće me ništa koštati,a 250€ za drugi polovni mi je malo puno....
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
sad me je jedan stariji gospodin bacio u depresiju.... malo smo pričali,on je inače srednji poljoprivrednik koji se bavi poljoprivredom od kad zna za sebe,a ima nekih 55,60 godina.... došli smo na temu moga 542, i kada sam ja spomenuo da ima 3 brzine,on je ko iz topa rekao da je to 540 jer je 100% siguran da se nijedan 542 nije proizvodio sa 3 već samo sa 5 brzina.... ja sam siguran da sam negdje pročitao da postoji 542 sa 3 brzine,ali sada više nisam siguran... :scratch :scratch
što vi znate o tome????
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki88 kaže:
sad me je jedan stariji gospodin bacio u depresiju.... malo smo pričali,on je inače srednji poljoprivrednik koji se bavi poljoprivredom od kad zna za sebe,a ima nekih 55,60 godina.... došli smo na temu moga 542, i kada sam ja spomenuo da ima 3 brzine,on je ko iz topa rekao da je to 540 jer je 100% siguran da se nijedan 542 nije proizvodio sa 3 već samo sa 5 brzina.... ja sam siguran da sam negdje pročitao da postoji 542 sa 3 brzine,ali sada više nisam siguran... :scratch :scratch
što vi znate o tome????
542 s tri brzine??? 540 da...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Upravo to sam i ja cuo. Ima jedan moj susjed u selu 540 pa mi objasnjavao razliku izmedju 540 i 542 koja, i po njemu, u broju brzina.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
evo,upravo sam pročitao.... jedina razlika između 540 i542 je u getribi.... znači ja imam 540.... hahahahahaha :D :D :D :D :D :D S U P E R! ! !
ustvari,to je bio 542,a bivši gazda mi je rekao da je mijenjao getribu jer je na onoj bio neki kvar, ne sjećam se više šta točno.... i tako ja sada imam 540... :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki, netko ti je dobro uvalio taj traktor...
...ne sjećam se, no nadam se da ga nisi previše platio, jer vidim da imaš stalno s nečim problema na njemu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
ZJ kaže:
Mrki, netko ti je dobro uvalio taj traktor...
...ne sjećam se, no nadam se da ga nisi previše platio, jer vidim da imaš stalno s nečim problema na njemu.

17000kn + 100€ za bočnu kosu + 500 kn za plug + nekih 1000-1500kn za razne sitnice koje su trebale.... sad,jel to puno ili nije,nebih znao....
ma, nisu to neki veliki problemi,već uglavnom sitnice koje inače puno koštaju,ali mene i ne toliko, jer imam jedan izvor za dijelove iz jedne državne firme,naravno neću vam reći koje :D ,a taj izvor je ujedno i dobar poznavatelj IMT-a, pa mi pomaže oko puno toga...

nije taj traktor tako loš, ima godina a i sati ( na satu 6700 rh,pitaj boga kad je stao), generalku nije još vidio,ali uskoro bude.. važno da ide,a kad napravim generalku i još neke sitnice poriktam, bit će on meni čist taman... :D

uostalom,ja sam tip osobe koji više voli ubiti vrijeme čačkajući i zajebavajući se sa šarafanjem, nego sjedit u kafiću po cijele dane... :D

ja ga imam od 5 mjeseca, s njim sam kosio,prigrtao,balirao,vozio nekih 2000 bala, izorao i potanjurao oko 3 rali zemlje i još me nije izdao nigdje..... nadam se da će tako i ostati..... :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Ako si ti zadovoljan, to je najvažnije.
(možda ga i bolje vidim danas popodne, ak buš doma).
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
jebiga, sad neznam da se prebacim u temu IMT 540 ili da ostanem ovdje..... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :mrgreen: :mrgreen:

ZJ, navrati,trebao bi biti.....
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
[youtube:1dsc7qzk]KBsIuXoy9TM[/youtube:1dsc7qzk]


eh,ljudi moji, sad ćete svi vidjeti koliko sam ja iskusan :D :D :D :D

da sam bar malo pažljivije gledao ovaj Bobin isječak o šaltanju, najviše tamo kad ide u 4. i 5. brzinu... :madmana: :madmana:

evo, malo prije bio naš član ZJ kod mene,i gleda on moju pilu,obilazi okolo,sjedne za volan, uhvati mjenjač u ruku i veli da mali ima 5 brzina.... :D

isprva me šokiralo, mislio sam si da je lud ( bez uvrede ZJ ;) ), pa mi je onda objasnio kako se ušaltava u 4. i 5., što nitko od onih koji su dosada gledali i obilazili oko traktora nisu znali.....

uglavnom, rekao je da je dobar stroj i da nisam bacio lovu u vjetar, naravno, treba par stvarčica srediti, ali to je IMT pa je to normalno kod njega... :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
dečki,muči me samo jedna stvar....

pošto je moj ,ajmo reć 542, napravljen 1981., kada gledam ove podatke, malo sam zbunjen jer po njima ispada da ja imam 540, jer se 542 počeo proizvoditi tek od 1986...

Koji se tu ***** događa i šta ja to ustvari imam???

u podacima je sve isto,osim snage motora, 540- 40 ks; 542- 42ks, a kod mene na pločici na motoru ( motor je inače IMR) piše 42,5ks...

evo i link za te podatke...

za 540- Neispravan link obrisan!

Za 542- Neispravan link obrisan!
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Mrki88 kaže:
dečki,muči me samo jedna stvar....

pošto je moj ,ajmo reć 542, napravljen 1981., kada gledam ove podatke, malo sam zbunjen jer po njima ispada da ja imam 540, jer se 542 počeo proizvoditi tek od 1986...

Koji se tu ku**c događa i šta ja to ustvari imam???

u podacima je sve isto,osim snage motora, 540- 40 ks; 542- 42ks, a kod mene na pločici na motoru ( motor je inače IMR) piše 42,5ks...

evo i link za te podatke...

za 540- Neispravan link obrisan!

Za 542- Neispravan link obrisan!
evo kolega ne sekiraj se godište ko i tvoj

Neispravan link obrisan!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
hvala Bimbo, onda valjda napokon je 542.....

to znači da podaci na tractordata.com nisu baš točni....

pa koji ih klinac onda imaju??? :scratch :scratch


pa lik nije normalan,onda ja svoga stavljam u oglas i tražim 4000€urića,jebote....
 

Najnoviji postovi

Na vrh