• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Mrki88 kaže:
hvala Bimbo, onda valjda napokon je 542.....

to znači da podaci na tractordata.com nisu baš točni....

pa koji ih klinac onda imaju??? :scratch :scratch


pa lik nije normalan,onda ja svoga stavljam u oglas i tražim 4000€urića,jebote....
Zašto ne svaki stroj ima svog kupca,tvoj je dosta jeftin,te novce kod nas traže za 533 iz 71g.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
a pa nemogu vjerovat da za stroj star 28 godina netko hoće dati 3400€, pa da je neznam kakav....

ja sam za svojega dao 17000kn,a i to mi je izgledalo puno...
al dobro,svaka stvar ima svoga kupca....
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Mrki88 kaže:
a pa nemogu vjerovat da za stroj star 28 godina netko hoće dati 3400€, pa da je neznam kakav....

ja sam za svojega dao 17000kn,a i to mi je izgledalo puno...
al dobro,svaka stvar ima svoga kupca....
pogledaj malo plavi oglasnik i vidjet ćeš šta ljudi traže, a za 86g.mislim da se onda počeo proizvoditi 549
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
jesam,malo prije sam prelistao, i stvarno to nemogu vjerovati, od nekih 10-ak 542, najniža cijena je 20000kn....

jebate,onda sam ja super prošao, a još mi ga je čovjek i doma dopeljao.... :D :D :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
petar kaže:
Zna on zašto ti ga je dopeljo doma ;)

pero,crni pero... šta bi ti to trebalo značiti??? :scratch :scratch
možda da mi je uvalio??
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Svi strojevi kad se uzimju treba dobro gledat, ljudi svašta napričaju, kad smo tražili traktor pa to je bio cirkus. Nije mi jasno kako nek može reć ispravan traktor, kad dođeš tamo doslovno grob. Na kraju smo odustali.. Sve što dođe u oglasnik je s razlogom tu, a one stvari što valjaju prodaju se odmah i bez oglasa na netu ili novinama (na kraju smo tako i našli, blizu, uredno i na blef)..

Jeb ga, ja sam prodo traktor u susjedno selo odma isti tjedan, nisam ni u oglasnik stavio, došo čovjek ostavio kaparu i otišo u banku po novce... Al sam mu reko, traktor iskače iz 1 brzine, gume su loše (rifnu imaju ali), godina je ta, radnih sati ima 10500.. Negdje prije naiđe i stane u birc, kaže da je prezadovoljan...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
petar kaže:
Svi strojevi kad se uzimju treba dobro gledat, ljudi svašta napričaju, kad smo tražili traktor pa to je bio cirkus. Nije mi jasno kako nek može reć ispravan traktor, kad dođeš tamo doslovno grob. Na kraju smo odustali.. Sve što dođe u oglasnik je s razlogom tu, a one stvari što valjaju prodaju se odmah i bez oglasa na netu ili novinama (na kraju smo tako i našli, blizu, uredno i na blef)..

Jeb ga, ja sam prodo traktor u susjedno selo odma isti tjedan, nisam ni u oglasnik stavio, došo čovjek ostavio kaparu i otišo u banku po novce... Al sam mu reko, traktor iskače iz 1 brzine, gume su loše (rifnu imaju ali), godina je ta, radnih sati ima 10500.. Negdje prije naiđe i stane u birc, kaže da je prezadovoljan...

slažem se s tobom, ali u mom slučaju nije tako...
vidiš, u razgovoru smo vidjeli da on poznaje moga brata,koji je njuemu prodao drva, a i mojega strica,koji je od njega kupio auto, i pošto živi 15,20 km od mene,a ima džipa i prikolicu za prijevoz auta, a traktor nije registriran, dovezao mi ga je...
mada sam ja imao žarku želju da ga ja dovezem doma, ali na toj relaciji zna biti dosta momaka u plavom.... :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki, dok nisam videl, mislil sam da si se zaj...No motor ti je dobar, getriba relativno OK (ima i 5 brzina :D ), gume relativno dobre, ima kabinu...
Vidi se da je lošem gazdi bil u rukama, ali dobro si kupil.

Kak sam ti rekel, popravi ono kaj nevalja, sredi kočnice, UREDI LIMARIJU i uživaj. Onaj traktor u uglasu ima urednu limariju i zato mu je cijena "visoka". No i nije visoka, jer za te novce nemreš dobiti ni Tomu Vinkovića od 30 ks. A ti si kupil traktor za cijenu boljeg rabljenog motokultivatora.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Da, i nekako mi se čini da su cijene previše napucane, pogotovi malih tomica...
Ti nisi dao puno, limarija se riješi za sitne novce ako imaš kompresor pa si sam to polako i za gušt upicaniš i središ ako imaš vremena... A usput se i upoznaš s svakim vijkom što dobro dođe...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
ma, limarija mi je najmanji problem, važno mi je ono kaj je ispod nje,kao i vama svima....

bude to sve došlo na svoje s vremenom.. sve u svemu,ja sam zadovoljan s njim.... :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
evo danas se počeo upoznavati sa vijcima.... :D :D

počeo sam skidati remenicu,da promijenim semering ( ili lojna vrpca,ja neznam razliku... :oops: ) na kojem mi curi ulje, i prvo sam skinuo sve svece onima koji su napravili taj traktor, jer se remenica nemože skinuti sve dok se ne popuste ona četiri šarafa koja drže prednji trap, a s tim sam se najebo najviše.... :twisted: :twisted: :twisted:

uspio sam to napraviti i skinuo sam semering(lojnu vrpcu :oops: ), i jedva čekam sutra kada ću kupiti i staviti novi i povući ću dvije brazde da vidim šta će biti....

nadam se da će biti sve u redu...
 
B

Bobo

Guest
Treba ti jos prakse... Inace se saraf na remenici najbolje skida/otpusta stemajzlom i nekim velikim cekicem... Dok to namrdas kljucem, ode cjeli dan, a ovako za pola sata rijeseno sve...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Bobo, ne govorim ja za onaj veliki šaraf koji drži remenicu, njega sam skinuo bez problema....
mislim na ona četri,sa svake strane po dva, koji drže prednji trap,njih sam morao otpustiti za centimetar jer mi je toliko falilo da mogu skinuti remenicu i semering....
 
B

Bobo

Guest
Kako ti je ista moglo smetati tamo :scratch

Mislim da se koljevka ne mora micati nikuda da se zamjeni semering na radilici... za 539 ovo ZNAM 100% a mislim da su koljevke na ova dva traktora slicne, posto su motori jednaki... kazem, moze biti da grijesim, ali mislim da se koljevka na mora odvrtati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Bobo kaže:
Treba ti jos prakse... Inace se saraf na remenici najbolje skida/otpusta stemajzlom i nekim velikim cekicem... Dok to namrdas kljucem, ode cjeli dan, a ovako za pola sata rijeseno sve...
bobo ne davat takve savjete , ljudi će sutra pobacati sve ključeve /gedore i u traktoru ostaviti samo sjekač i čekić :oops: ..
A kad vide kako ljepo ide i kotače će vaditi tim alatem
 
B

Bobo

Guest
Zasto da ne dajem savjete da ljudi rade onako kako je lakse? (bar se meni tako pokazalo)

Kljuc smo posudili od covjeka i pomotali ga, jer nije bilo moguce preko njega prenijeti silu "na udar" pa smo stavili vecu polugu gore... a sistemi za ukocenje motora... Bolje da ne znas.

Nakon sto smo kljuc savinuli i pomotali, uzeli sjekac i cekic i nakon 2-3 udarca, se saraf popustio. Zamjenili semering, vratili saraf na mjesto i dotegnuli ga sjekacem i jos 20 godina smo mirni...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Bobo kaže:
Kako ti je ista moglo smetati tamo :scratch

Mislim da se koljevka ne mora micati nikuda da se zamjeni semering na radilici... za 539 ovo ZNAM 100% a mislim da su koljevke na ova dva traktora slicne, posto su motori jednaki... kazem, moze biti da grijesim, ali mislim da se koljevka na mora odvrtati...

kažem ti, jedan jebeni centimetar sam morao popustiti šarafe i pomaknuti kolijevku da bih mogao skinuti remenicu i doći do semeringa...

PUKNUTI, istina, lakše je štemajzlom... ja sam svoj ključ dobro pomotao,pa sam se sjetio tog načina.. dva,tri puta udario i dalje šaraf ide rukom.... :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
uopće se sramin kaj djelim savjete s vama , kaj bu tek bilo kad skontate kako ljepo ide brenerom
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
koliko je teško promijeniti lojnu vrpcu??

šta se sve mora skinuti, rastaviti?? :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh