• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
puknuti kaže:
Ako je voda unutra ništa do prolječa ... :mrgreen:
Ako ti se zajebava s otvorenim plamneom onda nisi normalan :lol:


e pa onda nisam normalan.... :mrgreen:

sutra zjutra uzimam brener u ruke i ne stajem dok ne proradi....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako ti ovo s brenerom nije zajebancija onda uzmi cca 1 metar cijevi (od odvoda fi < 80 )i brner stavi na jednu stranu a drugu stranu cijevi približi mjenjaču ..na taj naćin izbjegneš da otvorenim plamenom izazoveš požar ,osmudiš farbu ili spališinstalaciju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Provijeri dali ti je cijevčica dobro sjela tj da nije otišla u stranu.
Jel ti možda imaš na njemu na pumpi filter hidraulike probaj očistiti.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
kako očistiti pakne i tromble??

desna kočnica mi ne koči, štelao sam ju na onom vijku, ali ništa se ne popravlj, skinuo sam kotač i tromblu dolje, pakne su debele nekih 2-3mm, jel to dovoljno debelo??

kada sam stavio tromblu gore, i povukao ručnu na treći zub te onda štelao na onom vijku, kočio je ok, a kada sam vratio gumu gore i probao u vožnji, opet ništa...

koji mu je *****???
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Mrki88 kaže:
kako očistiti pakne i tromble??

desna kočnica mi ne koči, štelao sam ju na onom vijku, ali ništa se ne popravlj, skinuo sam kotač i tromblu dolje, pakne su debele nekih 2-3mm, jel to dovoljno debelo??

kada sam stavio tromblu gore, i povukao ručnu na treći zub te onda štelao na onom vijku, kočio je ok, a kada sam vratio gumu gore i probao u vožnji, opet ništa...

koji mu je ku**c???
ma nije mu nis on ti takav je malo retardiran :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Pakni još ima ali su tvrde stavi nove i možeš lagano sa brusilicom pobrusiti trombl.

kad sastaviš dobro se primi za volan :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
a kako se stavljaju nove pakne?? ove su čini mi se zanitane...

čini mi se da sam čuo negdje da se mogu i lijep, pa jel bi onda samo nove nalijepio po ovima??

a jel zna netko koliko koštaju i s čim se lijepe??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Stare obloge skineš nove nanitaš.
Obloge ti koštaju oko 100 kn sa nitnama ako nađeš uzmi srpske (cobest).
 
B

Bobo

Guest
Samo da skrenem paznju ako se obloge potrose do zeljeza, 542 da se zaleti ne znam koliko brzo, kad mu stisnes kocnicu on mora kociti, ali tad pravis veliku stetu na bubnju.

Ako su ti sipke dobro postelane i onaj "zvjezdasti" vijak za stelanje kocnica dobar, traktor mora kociti ak su kocnice ispravno postelane. Posto imas jos obloga parmm, nisi ih potrosio do zeljeza, taj kociti mora kao mutav...

U kakvom je stanju bubanj? Mora biti glatak kao ogledalo.
 
B

Bobo

Guest
U vezi cega tocno?

Meni se na 539 potrosile obloge, i u sred posla on meni krene slabije kociti... Tjerali smo ga tako cjelu jesen i kocio je slabije nego prije, ali opet je stajao dosta dobro. Kad sam skinuo bubanj, u njemu risovi doboku 1-2mm, odnio bubanj na tokarenje, prenitao pakne novim oblogama i vozi misko...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
U vezi ogledala.
sam veliš da ste pretokarili doboš.Inače pakni ima za kupiti po debljini.
 
B

Bobo

Guest
lijevi dobos je imao risove po sebi dubine do 2mm. I sad zamisli da ga nisam odnio tokariti, nego da sam stavio nove obloge, i vratio tako izbrazdan dobos nazad, sto mislis koliko dana bi obloge trajale?

A dobos mora biti kao ogledalo gladak (izmedju ostalog kao i diskovi za kocenje na autu) jer se tad dobiva najveca dodirna povrsina izmedju obloge i dobosa i tu nastaje kocenje uz minimalno trosenje obloge i minimalno grijanje kocnica.

Desni dobos sam takodjer skidao da ga pregledam kad vec lijevi nosim tokaru i desni je bio kao nov, jer su uvijek svi kocili samo lijevom kocnicom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Bobo kaže:
A dobos mora biti kao ogledalo gladak (izmedju ostalog kao i diskovi za kocenje na autu) jer se tad dobiva najveca dodirna povrsina izmedju obloge i dobosa i tu nastaje kocenje uz minimalno trosenje obloge i minimalno grijanje kocnica.
E moj boboek , kočnicu su i smišljenje da se griju .
Na vozilu ko i svugdje vrijedi zakon o očuvanju energije ...koji glasi -potraži sam .
E ako si ga pronašao onda nastavi čitati .
Kad kočiš energija kretanja traktora se pretvara u toplinsku energiju ..i to se sva mudrost ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Bobo mi dva se nismo skužili ja nisam mislil na risove. Normalno da njih nesmije biti. Ja sam mislil da doboš mora biti hrapav. Zato sam i napisal da ga malo pogladi sa brusilicom ako je gladak ko ogledalo.
Inače tokariju ne volim ako nije nužna jer par puta i onda treba novo zato i velim brusilica samo da ga nahrapavi.
A ako se pakne ne troše onda i ne koče.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
3ac37a9e.jpg
a33e8edc.jpg
5a04bae4.jpg



evo i mali video gdje se bolje vidi stanje pakni...

http://www.youtube.com/watch?v=6iIIIEKbvLg

teže video stavit na youtube nego skinut kotač sa traktora... :lol:
 
B

Bobo

Guest
Da, puknuti, jasno da se kocnice griju i sve to stoji... Ali zar nije veca kontaktna povrsina izmedju dvije glatke povrsine, nego izmedju dvije hrapave. jasno je meni da imam i na dobosu i na pakni povrsine tipa smirgla papir da bi to kocilo ko mutavo, al to ne bi dugo trajalo, pa se mora naci kompromis.

Skini si dobos s auta (ako ga imas) pa pogledaj kakav je iznutra, nekako sumnjam da je hrapav, bas kao i disk kocnice naprijed...

namjenjao sam se dobosa na ladi za cjeli zivot, tako da nekog iskustva imam, a ako na tehnickom rucna koci s tako ugladjenim dobosima, i prolazi sa ocjenom super, onda mislim da se tu nema sto raspravljati.

MRKI, ona "plocica" sto je povezana za osovinu kocnica bi trebala biti u vodoravnom polozaju, a ne ovako na koso. zato ti kocnica ni ne radi.

Obloga imas jos dosta za ohoho mirnog rada i ne trebas ih nitati.

Otpusti poluge od pedale do dobosa tako da je ta "plocica" u vodoravnom polozaju, pa onda postelaj kocnicu... Ljudi ne znaju stelati kocnice iza, nego dotezu sipku i na kraju naprave ovakvu situaciju. Na gornjoj oblogi se tocno vidi da uopce ne dodiruje dobos...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
1.na videu se vidi da ti je desna šipka preko koje se koči savinuta .. no to možda i nije problem .
2. na štangicama podesi tako da ovaj dio koji širi pakne stoji vodoravno ..a zazor i hod pedale poštelaj samo i uvjek na zvijezdi .kontaš?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Mijenjaj te pakne i ne mudruj oko 100 kn.
Inače za onu polugu koja pokreče pakne se ne šlepa. Skini anker ploču i poravnaj polugu možda te i to zeza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh