• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Kontam,kontam!! :mrgreen: :mrgreen:

jebiga, sad moram na posao, pa ujutro tek moram to slagat...

hvala ljudi, napravit ću tako, i nadam se da će valjat...

Bobo i Opičeni, imate rundu kad se vidimo... :partyman: :drinkers:
 
B

Bobo

Guest
Vidi, zbilja mu je sipka koja siri pakne pomotana... Nisam to ni primjetio od prve.

Ali svakako treba poluge produziti jer je netko na krivi nacin "stelao" kocnice, i sad covjeku pravi pizdarije necija "pamet".

Dakle, treba to sve poodtezati, nastimati kako treba, tu sipku izvuci i poravnaj da i nju eliminiras kao moguci problem i ima da koci kao lud.

obloge po meni jos ne treba mjenjati, jer su nove za otprilike trecinu deblje, tako da ove mozes jos koristiti. U biti ovisno koliko jos ima na oblogama "mesa" dok nitne ne pocnu viriti van iz obloge...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja bi ipak ubio 100 kn i promjenio pakne ...
Ne vidi se baš dobro ali mi se cini da pakne ne nalježu po cijelom dobošu , doboš je na jednom mijestu crn a ne kao ogledalo?
Ako su pakne pregrijane i bez obzira kaj ne grizu po nitnama one ne koče . Ka ih prešmirglaš dobro zakoči 3-4 put inatrag na staro ..to treba mjenjati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Svaka čast puknuti.

Iako za mene runde nema.
Ali zato ima za puknutog dvije.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
dečki,ak dam 100kn za pakne, nebu bilo za rundu... :mrgreen: :mrgreen:

zaje... se, budu i nove pakne došle, i runda u kojoj je muhaničar!! :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako sam u rundi ja bum ih došel i ugraditi :lol: :lol: :lol: .
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
Ako sam u rundi ja bum ih došel i ugraditi :lol: :lol: :lol: .


:mrgreen: a ne, tu zajebanciju i trošenje živaca nedam nikom!!
rundu možeš dobit, al živce nećeš bacat po mom dvorištu!! :lol: :lol:

nego, jel zajebano mijenjati pakne??
ove treba maknuti,pa zanitati nove,jel tako??
jel ih problem zanitati?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
puknuti kaže:
Mislim da bi ti trebao netko to pokazati za prvi put , drugi put budeš mogao i sam .
da, budem tražio pomoć za prvi put... :D

inače, sad sam složio da mi je ona pločica vodoravna, i malo koči, ne kako bi trebalo, ali malo da...
i primjetio sam da mi je donja pakna na kraju onom kod vijka više potrošena nego ostatak, došlo je do nitne, tako da nove pakne dolaze sigurno, već drugi tjedan...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
zašto mi tu kapa ulje??
c30cfbef.jpg


to je ona rupica kod prednjeg nosača za bočnu kosu, i kada se traktor zagrije,
tu mi počne lagano kap po kap ulje ići.. :scratch :scratch
 
B

Bobo

Guest
To ti je normalno ako plutene brtve nisu dobro stavljene... I kod mene je tu curilo da sam je u 20 radnih sati falilo ulja od MAX do MIN i stalno sam morao nadosipati. Ako te to toliko muci, moras samo rastaviti pola traktora da do toga dodjes i to nije mal posao. Ako imas dobru radionu, to za par sati rastavis i sastavis sam. Kad budes sastavljao, trebati jos jedan, pozeljno dva pomocnika da vratite karter problem rijesen.

Meni je prestalo curjeti tu, al se prednja brtva pomaknula, i sad malo malo cmili na nju, ali od zamjene do zamjene ne fali ni 5mm na mjeracu, tako da ne diram dok ne krene jace.


Ako ti puno ulja ne curi, nemoj se previse zabrinjavati, ali ako puno ulja gubi, rastavljaj...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Bobo kaže:
To ti je normalno ako plutene brtve nisu dobro stavljene... I kod mene je tu curilo da sam je u 20 radnih sati falilo ulja od MAX do MIN i stalno sam morao nadosipati. Ako te to toliko muci, moras samo rastaviti pola traktora da do toga dodjes i to nije mal posao. Ako imas dobru radionu, to za par sati rastavis i sastavis sam. Kad budes sastavljao, trebati jos jedan, pozeljno dva pomocnika da vratite karter problem rijesen.

Meni je prestalo curjeti tu, al se prednja brtva pomaknula, i sad malo malo cmili na nju, ali od zamjene do zamjene ne fali ni 5mm na mjeracu, tako da ne diram dok ne krene jace.


Ako ti puno ulja ne curi, nemoj se previse zabrinjavati, ali ako puno ulja gubi, rastavljaj...

ma, ako ne šteti motoru, neću rastavljat, ne troši tak puno, a nemam ni vremena ni volje trenutačno ga rastavljat...
prvo moram zamijeniti lojnu vrpcu, jer mi tamo puno više slini, a ovo kad stignem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Kad budeš mijenjal lojnu vrcu (grafitnu špagu) onda si provijeri da ti možda ne curi ulje na brtvi kartera pa onda ti je odmah laše kad ti je več motor skinut skinuti i prednji trap i promijeniti brtvu na karteru.
Dok rastepeš pitaj kak provijeriti i kak ugraditi novu brtvu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
Kad budeš mijenjal lojnu vrcu (grafitnu špagu) onda si provijeri da ti možda ne curi ulje na brtvi kartera pa onda ti je odmah laše kad ti je več motor skinut skinuti i prednji trap i promijeniti brtvu na karteru.
Dok rastepeš pitaj kak provijeriti i kak ugraditi novu brtvu.

pa šta se motor mora skidat?? :scratch :scratch

ja sam mislio samo odvojiti prednji trap, šta se nemože tako mijenjati lojna vrpca?? :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Pa lojna vrpca je između motora i mijenjača na radilici tj tu gdje ti i curi ulje na slici.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
Pa lojna vrpca je između motora i mijenjača na radilici tj tu gdje ti i curi ulje na slici.

a ne, nisam ja na to mislio, a to što ja mislim je kod nas lojna vrpca... :mrgreen:
to je sprijeda na motoru, a treba skinuti remenicu i vodenu pumpu i šta ja znam šta sve ne, pa onda onaj poklopac motora s prednje strane i tu brtvu zamijeniti...
ak si me skužio,ok, a ak nisi, budem uslikoa pa ćeš onda znat...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
A ti onda misliš na semering na radilici.

ne semering, on je promijenjen i tamo više ne curi..
ma, najjednostavnije da poslikam sutra pa ćeš onda znat!
Uglavnom, ispod semeringa curi, meni to izgleda kao nekakav poklopac motora s prednje strane, jer u komadu je i mora se skidat remenica i vodena pumpa da bi se njega skinulo i onda se ta brtva promijeni...
 

Najnoviji postovi

Na vrh