• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Bobo kaže:
Samo cu ti reci da sam bio osnovna skola kad smo primjetili da je poceo zesce dimiti na odusak...
hahahhaa, a ako se nevaram, stariji si od mene 2,3 godine...
znači, ti kao neki znakovi koji za neke dijelove ili za kompletan motor pokazuju da je pri kraju kod IMT-a ne pale... :D
 
B

Bobo

Guest
E, sutra ti snimim video clip da vidis kako traktor pali, kako radi i kako ide... Ak mi se bude dalo snimim ti da vidis kako mali baca ulje na cep, koliki pritisak u karteru tek onda ima... To curi nekontrolirano, al on ide i ide i ide kao neslan...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
složio si hidrauliku, SAM!!!! :lol: :lol: :drinkers: :partyman: :supz:

sinoć gledao onaj radionički priručnik i skužio po slici da mi nešto ne štima...
danas to nekako uspio složiti i mali diže poluge do neba ako treba!!! :lol: :lol:

joj jesam sretan... popio mi IMT živaca i živaca do sad, ali svaki put na kraju ja izlazim sa smješkom.. :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
dal se može ona dvokraka poluga na pumpi hidraulike, ona koju guraju štangice, kupiti posebno ili je ona u sklopu s nečim??

naime, meni je na njoj nekako pukla onaj dio u koji upiru štangice, i nikako je nemogu učvrstit popravo da bude ko orginal, malo,malo pa mi štangice zapinju....

ili jel nju problem skinuti, nekako bi onda to zalotao ili nešto već napravio... :scratch
nisam ulje izljevao do kraja, pa neznam kako je to dole spojeno i jel se da rastaviti, pa ako je netko to radio, nek kaže..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
E moj Mrki prije dva dana sve radi kao sat diže te u nebo (možda i više)a danas ni da mrdne :scratch
Sa tvojom raketom stalno neki problemi ali bitno je da ti imaš volju.
Poluga se da skinuti. Na sredini ti je šaraf ključ 10 samo pazi koliko krugova je bilo zašarafljeno.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
E moj Mrki prije dva dana sve radi kao sat diže te u nebo (možda i više)a danas ni da mrdne :scratch
Sa tvojom raketom stalno neki problemi ali bitno je da ti imaš volju.
Poluga se da skinuti. Na sredini ti je šaraf ključ 10 samo pazi koliko krugova je bilo zašarafljeno.

ma nije problem u traktoru, već u meni... :twisted:
hidraulika radi, al ja volim da je sve po mom.. neznam koliko će mi to sa žicom valjati, pošto sam to napravio tek toliko da vidim jel to bio uzrok kvaru, a pokazalo se da je, pa bi to sredio kak Bog zapovijeda!

nije mi jasno o kakvom šarafu na sredini pričaš, al nikada nisam izlio svo ulje i vidio kako to dolje izgleda, pa da još jednom kažem, da nebi bilo da se nismo razumili...

znači, moram zamijeniti onu dvokraku polugu (ako sse tako uopće zove) koju guraju štangice...
jel bi znao možda koliko otprilike to košta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Daj ti to malo poslikaj ako možeš.
Polugu mislim da samo rabljenu ali nisam siguran.

Ako si promijenil poklopac pazi da nebu tvornica morala pojačati proizvodnju :lol: :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
Daj ti to malo poslikaj ako možeš.
Polugu mislim da samo rabljenu ali nisam siguran.

Ako si promijenil poklopac pazi da nebu tvornica morala pojačati proizvodnju :lol: :lol:

šta misliš pa nema za kupit novih poluga?

nisam promijenio poklopac, a poslikat neću, jer onda moram ispuštat ulje i rastavljat sve, sad nek bude ovak, a poslije sjetve kukuruza možda dođe i novi poklopac pa se onda sve složi kak treba..
 
M

mario603

Guest
imt 542

Pozdrav svima- imao bi dva pitanje glede gore spomenutog traktora:
1. kad se stavi u drugu brzinu ( u pitanju je samo "brzi"hod, ne "spori" ) nešto konstantno lupa vjerojatno u getribi?
2. teško uključivanje stražnjeg priključnog kardanskog vratila uz puno hreskanja i sličnih zvukova

Hvala svima unaprijed!!
 
B

Bobo

Guest
Za mjenjac ti ne bih znao reci, ali za prikljucno vratilo postelaj prezni hod pedale kvacila i treba se s lakocom ukljucivati.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
mjenjač i meni lupa u drugoj brzoj, ja osobno izbjegavam tu brzinu, al kad bude većih problema s njom, vidit ćemo kako dalje... :D
 
M

mario603

Guest
Pa i ja je osobno izbjegavam pa čekam zimu da vidim šta bi to moglo biti....A kako najbolje podesiti prazni hod papuče kvačila?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
mario603 kaže:
...A kako najbolje podesiti prazni hod papuče kvačila?
Tako da ga uvjek ima i da ga redoviti kontroliraš
 
M

mario603

Guest
Ma to je ok ali kako u praksi to napraviti, koliki prazana hod papuče mora ustvari biti?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
3-5 cm ..imaš na forumu hrpu priručnika za upotrebu a i radioničkih , skini pa malo prouči .
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Kako ste ljudi!ev javljam se da vas upitam nesto.Inace imam vece strojeve koje mozete vidjeti na postu tegljenje drveta iz sume...a imam i 542 za kosit,kupit i to...e sad neki dan sam malo ga provoza...al sam primjetio da mi nes pod sicem tucka kao da je zupčanik (tanjirasti) dobio lufta, al mi se neda raskopavat!znaci tucka kada krecem s mjesta bez obzira na brzinu! moze bit da je se slomio koji zub jel sam mu stavljao manje kopitare da ide po snijegu...pa et ako kogod zna od vas sta bi to moglo biti nek mi javi!unaprjed hvala lijepa.byy Bosilje...
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Bimbo kaže:
ako traktor koristiš više u poljoprivredi onda su bolje šire gume ako je upitanju šuma i blato onda svakako uže

Radim u sumi,imam dobre masine i ne slazem se s tobom da su u sumi bolje uze gume...ni po jednom zakonu fizike nemogu biti bolje uze,,,imas sire gume imas vecu povrsinu kojom traktor gazi,jos ako ga opteretis pa se guma "razlije" e brale to je za sume...a tanko je za oko redaka kumpira gonjat...po sirim gumama je poznat timberjack i samo zbog toga ima prednos nad LKT-om...
 
B

Bobo

Guest
Ne bih se slozio za siruke gume...

Timberjack je bolji od LKT-a po mnogo stvari, nisu samo gume presudile. Inace, uska guma prije dodje do tvrdog terena na dnu jaruge i vuce, uza guma ima veci pritisak na tlo i zato bolje grize, dok siroka guma pliva po blatu jer blato nema kud izici i zadrzava se ispod gume... Uza guma uvijek bolji izbor za u sumu. jasno, ne ici u krajnosti, pa stavljati gume za prskanje, ali uze je bolje od sireg za puno poslova u poljoprivredi.
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Bobo kaže:
Ne bih se slozio za siruke gume...

Timberjack je bolji od LKT-a po mnogo stvari, nisu samo gume presudile. Inace, uska guma prije dodje do tvrdog terena na dnu jaruge i vuce, uza guma ima veci pritisak na tlo i zato bolje grize, dok siroka guma pliva po blatu jer blato nema kud izici i zadrzava se ispod gume... Uza guma uvijek bolji izbor za u sumu. jasno, ne ici u krajnosti, pa stavljati gume za prskanje, ali uze je bolje od sireg za puno poslova u poljoprivredi.

To nikako...hehhe...odo nabacit na 577 umjesto 18-ski guma, 16-ske...pa me zanima sta bi s tim dobio,,,a udi u blato s masinom od 5 t s 18-skom gumama i s 16-skom pa cu te ja pitat...jbga mislim da nisi u pravu,a kopa i sirkoka guma kao i uska i doci ce i ona do tvrdoga i sta se desi OPET IMA SIROKA PREDNOST;,,:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh