• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
jel se može kompresor nekako isključit??
Naime, sad sam sredio jedno crijevo koje mi je puštalo zrak, i kada sam upalio traktor i držao ga na punom gasu nekih 2-3min, tlak se popeo do 4 bara, a cijelo vrijeme je lagano zrak pištao na onaj čep na boci...
ako se ne može isključit, do koliko smije biti pritisak zraka?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Mrki88 kaže:
jel se može kompresor nekako isključit??
Naime, sad sam sredio jedno crijevo koje mi je puštalo zrak, i kada sam upalio traktor i držao ga na punom gasu nekih 2-3min, tlak se popeo do 4 bara, a cijelo vrijeme je lagano zrak pištao na onaj čep na boci...
ako se ne može isključit, do koliko smije biti pritisak zraka?
Napravi jednu slavinu koja će ti vraćati zrak u usisnu granu, pa ti kompresor neće drukati bez potrebe, već se samo vrtiti, jer ga isključiti možeš jedino skidanjem istog.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Zar se na IMT 542 ne može isključiti kompresor? U susjeda na IMT 533 je sistem ukapčanja-iskapčanja isti kao na zetor, povučeš polugicu gore i ušetekaš donju.
 
B

Bobo

Guest
tlak bi trebao biti na oko 5 bara, skini cep s boce i promjeni mu bakrenu podlosku i nemas brige. Vantil ce visak zraka preusmjeriti kad se u boci napuni pritisak...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Bosonoga kaže:
Zar se na IMT 542 ne može isključiti kompresor? U susjeda na IMT 533 je sistem ukapčanja-iskapčanja isti kao na zetor, povučeš polugicu gore i ušetekaš donju.
Samo na 533 se može isključiti, i to onima koji su imali glatki cilindar.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Bobo kaže:
tlak bi trebao biti na oko 5 bara, skini cep s boce i promjeni mu bakrenu podlosku i nemas brige. Vantil ce visak zraka preusmjeriti kad se u boci napuni pritisak...

skidao sam ja čep, on je jako dobro zadihtan i na njemu ne pušta, već na onom pipcu na njemu, izgleda da je na njemu gumica otišla pa pišti kad je iznad 2 bara pritisak...

jel znate jel ima taj čep za kupiti da uzmem novi??

ovaj prasak što se vidi na kraju snimke, jel to normalno??
meni to radi na 4,5 do 5 bara..
[youtube:eek:rn3l3gh]ahEEo4ERHQY[/youtube:eek:rn3l3gh]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Sve je to u redu. sigurnosni ili kihavac propusti kad nabije dovoljno pritiska.
Tu gdje tebi pušta to je pipica za ispust vode iz rezervara. Trebalo bi biti za kupiti a ako slučajno nema probaj rastaviti.
Ako slučajno kaj sje... možeš ugraditi obični čep bez te pipice.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
Sve je to u redu. sigurnosni ili kihavac propusti kad nabije dovoljno pritiska.
Tu gdje tebi pušta to je pipica za ispust vode iz rezervara. Trebalo bi biti za kupiti a ako slučajno nema probaj rastaviti.
Ako slučajno kaj sje... možeš ugraditi obični čep bez te pipice.

skinuo čep i malo namjestio tu pipicu, više ne pušta, sad je sve ok...
 
B

Bobo

Guest
muhanicar kaže:
Sve je to u redu. sigurnosni ili kihavac propusti kad nabije dovoljno pritiska.
Tu gdje tebi pušta to je pipica za ispust vode iz rezervara. Trebalo bi biti za kupiti a ako slučajno nema probaj rastaviti.
Ako slučajno kaj sje... možeš ugraditi obični čep bez te pipice.


Je da, bez pipice ne bi islo... kad treba pumpati gume, nabijen je tlak u boci, pa ne ide zrak na crijevo. malo na pipici ispustis zraka i krene zrak na crijevo za pumpanje guma. Bez nje bi se morao penjati u traktor i gaziti kocnicu, ili ispustati zrak na izvod za kocenje prikolice...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
u to sam se uvjerio, nemoš nikako stavit crijevo dok malo ne ispustiš zrak, nabijeno ko roto bala... :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Pa i Zetor ti neće pumpati gume dok je spremnik zraka pun.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
A kaj ja znam o tome.
Ja u životu nemam niti puni radni sat sa traktorom.
 
B

Bobo

Guest
Mrki88 kaže:
u to sam se uvjerio, nemoš nikako stavit crijevo dok malo ne ispustiš zrak, nabijeno ko roto bala... :D


Crijevo mozes staviti bez problema, samo na njega nece ici zrak, jer je spremnik zraka pun, kad spremniku malo spustis tlak, onda "kihavac" preusmjerava zrak prema boci, a na tom vodu je spojen i izvod za pumpanje guma. Dok god je crijevo prikljuceno, ne dize se tlak u boci, kad crijevo skines, boca se tlaci, i teraj dalje...

Najlaksi nacin je taj pipak na dnu boce, a ako je boca nepristupacnaa, lako se tlak spusti preko izvoda za kocenje prikolice...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
muhanicar kaže:
A kaj ja znam o tome.
Ja u životu nemam niti puni radni sat sa traktorom.
Hahaha, a ti ne razrađuješ motor na dvorištu kad složiš generalku?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
I sad se jedan Zekan razrađiva ali stvarno traktor znam voziti samo po cesti a i to mi je smrtna kazna jer ja sam muhanicar a ne poljoprivrednik ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
muhanicar kaže:
I sad se jedan Zekan razrađiva ali stvarno traktor znam voziti samo po cesti a i to mi je smrtna kazna jer ja sam muhanicar a ne poljoprivrednik ;)
Eto, buš malo pri meni šarafil, a ja ti budem (za plaću) dal da mi se voziš po polju (s tanjuračama iza). Jel OK? :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
muhanicar kaže:
Ak budu u zraku.
Kad su spuštene manje droca ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh