• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
puknuti kaže:
Sad si opet koju kilu teži?
To kod mene več polako ide u gramima a i onak me ima preveč ;)

Bobo nismo mi dečki nego MUŽI :lol:
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
Problem:
tlak u zracnoj instalaciji dostize samo 2 bara. Onaj iberdrukventil na boci se je prije cuo (zrak pisti) kada otvara.
Sada se ne cuje, pa pretostavljam da je mozda u njemu problem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
cisko kaže:
Problem:
tlak u zracnoj instalaciji dostize samo 2 bara. Onaj iberdrukventil na boci se je prije cuo (zrak pisti) kada otvara.
Sada se ne cuje, pa pretostavljam da je mozda u njemu problem.
Fala kaj si nas izvjestio ...a sad trk po novi kompresor ili pokrpaj gdje pušta
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
puknuti kaže:
cisko kaže:
Problem:
tlak u zracnoj instalaciji dostize samo 2 bara. Onaj iberdrukventil na boci se je prije cuo (zrak pisti) kada otvara.
Sada se ne cuje, pa pretostavljam da je mozda u njemu problem.
Fala kaj si nas izvjestio ...a sad trk po novi kompresor ili pokrpaj gdje pušta

pa nisam rokfeler da odma kupujem novi kompresor.
pa se valjda da nekej izkemijati
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
pa moj nije uopće pumpao zrak, samo u oranju, a onda jedva do 2 bara....
meni je jedno crijevo koje ide do kočnice napuklo i tamo mi je puštao, pa pošto nemam prikolicu i ne trebaju mi zračne kočnice, odrezao sam crijevo i zakrpao ga i sad nabija zrak kak treba...


nabij ga koliko ide i obilazi crijeva i gledaj koji pušta...
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Dobri dan, večer...imam jedno pitanje za vas znalce! e ovak muci me dilema dal je moguce , preporucivo felge na 542 okrenuti tako da se prosire, odnosno odaviti sarafe (ne one centralne, nego one okolo one zaobljene unutarnje felge) i tim činom povecati stabilnost traktora - jer mi je dosta gledati brata koji je ocaran tom idejom! e sad mi vi dajte dobre komentare, misljenja iako ja mislim da ti tako lomilo i traktor i same fege no nisam siguran! pomozite ljudovi...pozzz iz Visoke Hercegovine!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Bosilje kaže:
Dobri dan, večer...imam jedno pitanje za vas znalce! e ovak muci me dilema dal je moguce , preporucivo felge na 542 okrenuti tako da se prosire, odnosno odaviti sarafe (ne one centralne, nego one okolo one zaobljene unutarnje felge) i tim činom povecati stabilnost traktora - jer mi je dosta gledati brata koji je ocaran tom idejom! e sad mi vi dajte dobre komentare, misljenja iako ja mislim da ti tako lomilo i traktor i same fege no nisam siguran! pomozite ljudovi...pozzz iz Visoke Hercegovine!!!!
Pa to je i predviđeno za takve stvari. Nemoj samo pretjerivati sa širenjem i znaj da ako ga proširiš za više od 15 cm sa svake strane treba manje oprerećivati zadnji kraj traktora.
Pretpostavljam da ga želiš raširiti za samo jedan stupanj (5cm). Napravi to slobodno i ne brini.
 
B

Bobo

Guest
Ako ti je to traktor s kojim ores, nemoj ga siriti uopce. 5 cm sa svake strane ce utjecati na rad pluga i dobit ces u oranju kosu vucu...

Svi veci poljoprivrenici koji imaju 539 samo za prskanje, kultivaciju i te sitne poslove imaju rasirene traktore, da bolje ulete u red. A i sirina pridonosi stabilnosti u radu.
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
ahaaa...hvala na informaciji...samo kad pricate da se to moze 5, 10 ,15 cm siriti nije mi jasno kako to.ja mislim na sarafe koji su onih mozda 10-tak okolo felge,a ne one centralne odnosno koji vezu felgu s osovinom.al gledajuc moj plan nema izbora koliko centimetara nego je samo mozda nekih 7-8 cm s svake strane.hvala vam.:)))
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
ima tu raznih kombinacija, okretanje felgi, pomjeranje po tim vijcima koje se ivec pomenu i cak promjena strana tockova, samo kombiniraj
 
B

Bobo

Guest
pogledaj malo "valjcice" na obrucu felge i vidjet ces da nisu vareni u centar obruca, nego u stranu. Prilikom kultivacije duhana sam na 539 sirio jednu stranu traktora, jer redovi nisu standardni, a za kultivaciju je lakse samo jednu stranu prosiriti. Srce felge se takodjer moze okretati pa si pravis kombinacije kako ti najbolje pase...

Sirina traga se moze mjenjati po 5cm na svakom zadnjem kotacu, dakle, ako ih jednako postelas, trag je siri za 10cm.

Nazad su sirine moguce 1300mm-1900mm a naprijed ide od 1200m-1700mm samo sirenjem prednjeg mosta, a okretanjem kotaca se dobija dodatnih 600mm, tj, 300 mm po kotacu.
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Ahaaa...da,da pomalo to sad razumijem..pokusat cu sad koji dan to okrenut, zaokrenut pa na sto izide...hvala vam puno na informacijama...ako vama stogod zatreba znate gdje se mozete obratiti..
 
M

mario603

Guest
Znade li tko možda raspored osigurača u kutijicama, koji služi za što?
 
T

tomislav007

Guest
imam traktor IMT 542 razumio sam da u getribu ide TRANSHIDROL 85 ali sam u neznanju (pogrešnim savijetom) nabavio HIPENOL(90) smijem li ga nasuti u getribu s obzirom da nikad nije mijenjano :?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Malo je pregusto ali ako trebaš samo malo dolijati nebu mu ništ.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
a haaaaa, ste vidli majstora,a?? :lol: :lol:


Uploaded with ImageShack.us

nisam imal kaj delat, kiša zajebava cijeli dan, pa rekoh ajd da vidim te žice malo, kak bi to išlo, i evo ga, rade i kratka i duga, a i trubu sam napravil .. 8) 8) . 8) :D
krenuo sam i zadnja svijetla i žmigavce slagati, ali moram kupiti novi prekidač i regler za žmigavce, ovaj mi se raspao kada sam ga skidao...
ja sam mislio to neka znanstvena fantastika, a to pussy smoke...
samo mi netko bude pokazao kako se točno spajaju prekidač i regler kad kupim, da se ne zajebavam s tim dok nađem...
 
D

dabegovic542

Guest
evo tu ima za sve traktore sve kaj vam treba. od motora, instalacije, mjenjača , sve u detalje. sretno sa šarafanjem!!! :lol: :lol: :lol:

http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale- ... a-traktor/


skinite sve djelove datoteka i samo raspakirajte jednu, automatski se raspakiraju sve i spoje u jednu cjelinu, kasnije si isprintate i to je to!
 
E

emsa

Guest
ejjjjjjjjjjjjjjjj ja sam emsad iz bosne i hercegovice pitao bi vas ak se ko razumije kada vozim traktor pri manjoj brzini netresu mi se tockovi a nema nes mal lufta na piksnama volana alll ima mi lufta dosta u prednjem trapu mozda 1 cm pa dali je uzrok to tog ak ko zna nek javi unaprijed hwala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
emsa kaže:
ejjjjjjjjjjjjjjjj ja sam emsad iz bosne i hercegovice pitao bi vas ak se ko razumije kada vozim traktor pri manjoj brzini netresu mi se tockovi a nema nes mal lufta na piksnama volana alll ima mi lufta dosta u prednjem trapu mozda 1 cm pa dali je uzrok to tog ak ko zna nek javi unaprijed hwala
Daj ti meni ovo malo prevedi.
Gda ima lufta i kad se trese?
 
Na vrh