• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
M

Mata imt 540

Guest
pa ono mislim kak vas nije sram hehehehehe zaboravili ste imt 540 to je neoprostivo(šalim se naravno)ali opet se ne slažem sa onim da su isti u snazi motora je da je sve isto tri cilinda ,klip klipnjača ......i kaj ja znam kaj na svakom motoru vjerujem piše maksimalna snaga recimo 38 ks pri 2000 okretaja u minuti tak je recimo i na mom motoru piše maksimalna snaga 42ks pri 2250 okretaja u minuti tak da ono ne vjerujem da je isto kaj se tiče oranja u svim raznim brzinama sve je stvar redukcije recimo evo npr john deer onaj skroz stari lenz 310 imal je isto 3 cilindra sad neznam kolko konja ali je imal 4 redukcije i frajer je oral s dvobraznim plugom koji je kod mene doma neznam sad jel je 10 ili 12 cola ......tak isto kod mjenjača u imt-u s pet brzina su zupčanici napravljeni svojoj svrsi od 1 do 5 brzine i ja vjerujem da nemre bit 5 spora sporija od 1 brze na imt 533....mogu biti jednake ili tak ali sporije ne vjerujem...... a sad neznam stvarno kakva je zemlja kad se traktor mora propinjat to je stvarno ludnica negdje .....evo ja sa svojim 540 orem s dvobraznim plugom 12 cola "BOBO zna :) " i ono meni je ok je da orem u 3 sporoj ali onda i kotaći manje proklizavaju ....jedino na nekim mjestima koristim šperu ali inaće piči samo bez problema ...a kad orem u prvoj di je bio jećam više izorem gumama nego plugom..... kaj se tiče hidraulike možda je ista možda nije ali moj 540 ima jače poluge nego 533 i 539 ..... ja nosim tanjuraće 24 diska a sad neznam nisam vidio još nikog da bi vozio sa 533 takve tanjurače možda vi jeste ali ja nisam .....tak da eto to je moje mišljane sad neznam ali ja se uzdam u to i tak pičim :)
a kaj se tiče tog 542 ja bi ga uzeo jer ono traktor ima malo sati i relativno dobro izgleda .....a sad ti odlući hoćeš li ga uzet ili nećeš :) pozdrav do sljedečag puta
 
S

strongboy

Guest
Mata imt 540 kaže:
pa ono mislim kak vas nije sram hehehehehe zaboravili ste imt 540 to je neoprostivo(šalim se naravno)ali opet se ne slažem sa onim da su isti u snazi motora je da je sve isto tri cilinda ,klip klipnjača ......i kaj ja znam kaj na svakom motoru vjerujem piše maksimalna snaga recimo 38 ks pri 2000 okretaja u minuti tak je recimo i na mom motoru piše maksimalna snaga 42ks pri 2250 okretaja u minuti tak da ono ne vjerujem da je isto kaj se tiče oranja u svim raznim brzinama sve je stvar redukcije recimo evo npr john deer onaj skroz stari lenz 310 imal je isto 3 cilindra sad neznam kolko konja ali je imal 4 redukcije i frajer je oral s dvobraznim plugom koji je kod mene doma neznam sad jel je 10 ili 12 cola ......tak isto kod mjenjača u imt-u s pet brzina su zupčanici napravljeni svojoj svrsi od 1 do 5 brzine i ja vjerujem da nemre bit 5 spora sporija od 1 brze na imt 533....mogu biti jednake ili tak ali sporije ne vjerujem...... a sad neznam stvarno kakva je zemlja kad se traktor mora propinjat to je stvarno ludnica negdje .....evo ja sa svojim 540 orem s dvobraznim plugom 12 cola "BOBO zna :) " i ono meni je ok je da orem u 3 sporoj ali onda i kotaći manje proklizavaju ....jedino na nekim mjestima koristim šperu ali inaće piči samo bez problema ...a kad orem u prvoj di je bio jećam više izorem gumama nego plugom..... kaj se tiče hidraulike možda je ista možda nije ali moj 540 ima jače poluge nego 533 i 539 ..... ja nosim tanjuraće 24 diska a sad neznam nisam vidio još nikog da bi vozio sa 533 takve tanjurače možda vi jeste ali ja nisam .....tak da eto to je moje mišljane sad neznam ali ja se uzdam u to i tak pičim :)
a kaj se tiče tog 542 ja bi ga uzeo jer ono traktor ima malo sati i relativno dobro izgleda .....a sad ti odlući hoćeš li ga uzet ili nećeš :) pozdrav do sljedečag puta
U ponedeljka znaci preko sutra idem da ga pogledamo sa jednim prijateljem.On se puno vise razumje u traktore nego ja.Pa ako je sve u redu sa traktorom kupujem ga.a i meni se dopao sa slike.nije los. a 2000 rs nisu mnogo.trebao bi on da odradi bar dva tri puta vise :) .nadam se da mi ga nece uzeti neko ispred nosa :roll: .pozdrav
 
B

Bobo

Guest
Mata, Mata...

Ajmo redom...

uzmi telefon, pa nazovi u IMT (ne odgovaraju na mailove) pa ih pitaj koji motor ugradjuju u 539, a koji u 540, a koji u 542 pa mi javi sto ce ti reci. Motor je JEDAN TE ISTI na ta tri traktora PROVJERENO. Samo je pumpa drugacije stelana.

Inace, 5. Spora je sporija od 1. Direktne i to ne za puno, ali se osjeti i te kako. Mjerio sam i to kad sam mjerio brzinu u usporedbi s 539.

Stoo se oranja s 2x12" tice, samo daj, jer vjerovatno imas svu zemlju na ravnom, ili na nekim malim brdima, ali moj 549 u mojoj zemlji ima sto raditi s 2x12" tak da ne pricaj covjeku bez veze, jer ne znamo ni ti ni ja kakvu zemlju ima. 2x10" je ZAKON za sve IMT-e do 549, ukljucujuci i njega. Vucem na 30Cm bez problema 10" plug, dok 12" ne bih mogao, a zemlja je vrlo laka za obradu.

Sam si napisao da ores u 3. sporoj, pa te pitam kako bi prije poorao s 2x10" u 1. direktnoj ili 2x12" u 3. sporoj i u kojem bi slucaju vise goriva potrosio? Dovoljno govori cinjenica da na mijestima moras speru koristiti...

Propinjanje se obicno javlja pri dubokom oranje kojekakvih glinastih tala, pogotovo kod manjih traktora, tipa 539, 540 542 i njima slicnih. obicno se radi o tome da plug vuce traktor prema pooranom dijelu njive, pa se propinje kotac koji ije u brazdi (prednji lijevi). Meni se kompletan 539 propinje kad orem jednobraznjakom, i tu nije nsita cudno, jer vecina mojoe zemlje nije bila dobro uradjena, pa sam kojekakve sikare isao orat i bilo mi zao novog traktora. Samo da znas kako skace ;)

I za kraj famozna tema... 539 i 24 diska tanjurace...

O ovome smo se prepirali prije nekih pola godine- godinu i dosli smo do zakljucka da moze tanjurati, ali samo u 1. direktnoj, sto je sporo, i tako se mora vise puta ici istim tragom da se ljepse potanjura. Ako se radi o OLT tanjuracama, 539 s njima radi p oravnom samo tako, jer sam ja to i isprobao, ali leskovacke od 20 doskova su mu problematicne, a kamo li ne od 24...

Strongboy: Sto se onog 542 tice, izgleda dobar i svakako ga u oranju isprobaj! Ako se prijatelj kuzi u traktore, izvadit ce mjerac od ulja kad se traktor zagrije i reci ti da ga malo progasiras, da vidi da li pusta kompresiju u karter... ;)

A sto se radnih sati tice, miran si do nekih 8 000, a tad ce poceti problemi, kao i na vecini malih IMT traktora. Znam i za nekoliko koji su okrenuli 10 000 sati, ali nisu orali nikad vise od basce, samo prskanje i bacaje gnojiva, te kultivacija...
 
S

strongboy

Guest
Bobo kaže:
Mata, Mata...

Ajmo redom...

uzmi telefon, pa nazovi u IMT (ne odgovaraju na mailove) pa ih pitaj koji motor ugradjuju u 539, a koji u 540, a koji u 542 pa mi javi sto ce ti reci. Motor je JEDAN TE ISTI na ta tri traktora PROVJERENO. Samo je pumpa drugacije stelana.

Inace, 5. Spora je sporija od 1. Direktne i to ne za puno, ali se osjeti i te kako. Mjerio sam i to kad sam mjerio brzinu u usporedbi s 539.

Stoo se oranja s 2x12" tice, samo daj, jer vjerovatno imas svu zemlju na ravnom, ili na nekim malim brdima, ali moj 549 u mojoj zemlji ima sto raditi s 2x12" tak da ne pricaj covjeku bez veze, jer ne znamo ni ti ni ja kakvu zemlju ima. 2x10" je ZAKON za sve IMT-e do 549, ukljucujuci i njega. Vucem na 30Cm bez problema 10" plug, dok 12" ne bih mogao, a zemlja je vrlo laka za obradu.

Sam si napisao da ores u 3. sporoj, pa te pitam kako bi prije poorao s 2x10" u 1. direktnoj ili 2x12" u 3. sporoj i u kojem bi slucaju vise goriva potrosio? Dovoljno govori cinjenica da na mijestima moras speru koristiti...

Propinjanje se obicno javlja pri dubokom oranje kojekakvih glinastih tala, pogotovo kod manjih traktora, tipa 539, 540 542 i njima slicnih. obicno se radi o tome da plug vuce traktor prema pooranom dijelu njive, pa se propinje kotac koji ije u brazdi (prednji lijevi). Meni se kompletan 539 propinje kad orem jednobraznjakom, i tu nije nsita cudno, jer vecina mojoe zemlje nije bila dobro uradjena, pa sam kojekakve sikare isao orat i bilo mi zao novog traktora. Samo da znas kako skace ;)

I za kraj famozna tema... 539 i 24 diska tanjurace...

O ovome smo se prepirali prije nekih pola godine- godinu i dosli smo do zakljucka da moze tanjurati, ali samo u 1. direktnoj, sto je sporo, i tako se mora vise puta ici istim tragom da se ljepse potanjura. Ako se radi o OLT tanjuracama, 539 s njima radi p oravnom samo tako, jer sam ja to i isprobao, ali leskovacke od 20 doskova su mu problematicne, a kamo li ne od 24...

Strongboy: Sto se onog 542 tice, izgleda dobar i svakako ga u oranju isprobaj! Ako se prijatelj kuzi u traktore, izvadit ce mjerac od ulja kad se traktor zagrije i reci ti da ga malo progasiras, da vidi da li pusta kompresiju u karter... ;)

A sto se radnih sati tice, miran si do nekih 8 000, a tad ce poceti problemi, kao i na vecini malih IMT traktora. Znam i za nekoliko koji su okrenuli 10 000 sati, ali nisu orali nikad vise od basce, samo prskanje i bacaje gnojiva, te kultivacija...
vidim da se i ti puno razumes :) .daj ako ti nije tesko, molim te recimi, na cemu najvise da obratim paznju kad podjemo da ga gledamo (KOMPRESIJU, MENJAC,HIDRAULIKU,UPRAVLJANJE...):scratch ?reci mi neke cake sta i kako da proverimo na traktoru,i koje bi rezultate trebao dati traktor prilikom pregledavanja kako bi znao dal je OK..napisi mi redom,pa cu ja mom prijatelju u slucaju da i on nezna, sugeristati na sta da obratimo paznju. HVALA UNAPRED ;)
 
B

Bobo

Guest
Ovako...

Manji IMT traktori s 5 brzinskim mjenjacem imaju vrlo cesto problema s izbacivanjem iz 4. brzine ne nizbrdicama, pogotovo pod teretom. I ja na 549 imam taj problem :( To te ne treba zabrinjavati puno, posto su stariji traktori kvalitetnije izradjivani, pa je manja sansa da ces imati takav mjenjac...

Sto se hidraulike tice, podizi i spustaj, ako se podizne poluge tresu, ulje je jako prljavo i treba zamjenu, ili je pumpa dobila. Potom prikopcajte neki prikljucak i dizi spustaj da vidis kako se ponasa onda.. Digni prikljucak i ugasi traktor i trebao bi se spustati polako, a ako se prebrzo spusti, treba mijenjati gumice u hidraulicnom sistemu. Dakle, tanjurace se spuste u roku od par minuta...

Pregledaj motor u kakvom je stanju, a ako je frisko opran, posebno ga pregledaj da li mozes pronaci mijesta gdje ulje curi na spojevima. Takodjer prije paljenja pogledaj koliko ima u njemu ulja, te da u ulju nema spene. Kad se motor zagrije, izvadi mjerac ulja van i progasiraj traktor i gledaj da li na mjestu gdje je mjerac bio ide dim, ili ulje van. Ako se pojavljuje ista, Najvjerovatnije su karike lose... Takodjer pogledaj da li jako dimi na auspuh, ta je li dim plavicast. Crni dim je normalan, i to neka te ne brine.

Stavi blizu auspuha komad neke tkanine (najbolje bijela krpa) i gasiraj traktor, ako je masna, traktor "jede" ulje, jer ono prolazi kraj karika i tako zavrsava u auspuhu. Iskusniji ljudi mogu po mirisu dima osjetiti da li sagorijeva ulje ili ne.

Upravljac treba imati lufta, ali ne vise od pol kruga...

Sto vise da ti kazem... Vjerovatno neces imati termostat na traktoru, jer ljudi ne znaju pa ih vade van, jer po zimi ne mogu usuti vodu u traktor dok se termostat ne otvori. Svakako to pitaj covijeka, jer ako je termostat skidan, traktor je stalno radio u HLADNOM rezimu rada. Moj 539 ima izvadjen termostat, ali je svejedno dogurao do 28 godina starosti, ali ako zbilja ima tako malo sati, svakako stavi termostat i antifriz u njega...

Eto, ako se jos cega sjetim, javim ti, ali je to u biti to...

Kocnice su mehanicke, nema tu puno mudrosti, ili rade ili ne rade ;), tako i upravljac...
 
M

Mata imt 540

Guest
e pa vidiš BOBO da je u nećem razlika u pumpama odnosno štelanju a ok motor je isti tri cilindra,sve skoro isto tj isto .....kaj se tiće mjenjača ok isprobano provjerono kažeš ok vjerujem ti sve pet :)
kaj se tiće zemlje na ravnom isto je tak imam ju pa ono nisam razmišljal za vas kaj imate malo u brdo ok sorry
a kaj se tiće oranja u trećoj meni je ok brazda je ljepo okrenjena zatvorena,sad oko goriva malo je valjda zeznuto ali ok

a sad propel mi se nije još nijedamput jedino doma kad sam oral staroj vrt u ograđenom a bio je orah u blizini pa sam zapeo za korijen pa se podigel prednji kraj cijeli :)

a tanjuraće ok tu se mogu složit isto :)

p.s. i bobo još samo nekaj ajde ak ti nije teško zanima me kak izgleda tj kak je to spojeno od kučišta do prednjeg mosta pogon kak dojde kardan odostraga ako ti nebi bilo teško poslikat i hitit slike gore :) hvala unaprijed
 
S

strongboy

Guest
Bobo kaže:
Ovako...

Manji IMT traktori s 5 brzinskim mjenjacem imaju vrlo cesto problema s izbacivanjem iz 4. brzine ne nizbrdicama, pogotovo pod teretom. I ja na 549 imam taj problem :( To te ne treba zabrinjavati puno, posto su stariji traktori kvalitetnije izradjivani, pa je manja sansa da ces imati takav mjenjac...

Sto se hidraulike tice, podizi i spustaj, ako se podizne poluge tresu, ulje je jako prljavo i treba zamjenu, ili je pumpa dobila. Potom prikopcajte neki prikljucak i dizi spustaj da vidis kako se ponasa onda.. Digni prikljucak i ugasi traktor i trebao bi se spustati polako, a ako se prebrzo spusti, treba mijenjati gumice u hidraulicnom sistemu. Dakle, tanjurace se spuste u roku od par minuta...

Pregledaj motor u kakvom je stanju, a ako je frisko opran, posebno ga pregledaj da li mozes pronaci mijesta gdje ulje curi na spojevima. Takodjer prije paljenja pogledaj koliko ima u njemu ulja, te da u ulju nema spene. Kad se motor zagrije, izvadi mjerac ulja van i progasiraj traktor i gledaj da li na mjestu gdje je mjerac bio ide dim, ili ulje van. Ako se pojavljuje ista, Najvjerovatnije su karike lose... Takodjer pogledaj da li jako dimi na auspuh, ta je li dim plavicast. Crni dim je normalan, i to neka te ne brine.

Stavi blizu auspuha komad neke tkanine (najbolje bijela krpa) i gasiraj traktor, ako je masna, traktor "jede" ulje, jer ono prolazi kraj karika i tako zavrsava u auspuhu. Iskusniji ljudi mogu po mirisu dima osjetiti da li sagorijeva ulje ili ne.

Upravljac treba imati lufta, ali ne vise od pol kruga...

Sto vise da ti kazem... Vjerovatno neces imati termostat na traktoru, jer ljudi ne znaju pa ih vade van, jer po zimi ne mogu usuti vodu u traktor dok se termostat ne otvori. Svakako to pitaj covijeka, jer ako je termostat skidan, traktor je stalno radio u HLADNOM rezimu rada. Moj 539 ima izvadjen termostat, ali je svejedno dogurao do 28 godina starosti, ali ako zbilja ima tako malo sati, svakako stavi termostat i antifriz u njega...

Eto, ako se jos cega sjetim, javim ti, ali je to u biti to...

Kocnice su mehanicke, nema tu puno mudrosti, ili rade ili ne rade ;), tako i upravljac...
puno ti hvala na savetima.od velke su mi pomoci.hvala ti jos jednom pozdrav.ako se jos ceka setis, javi,jer mi je svaki savet i tudje iskustvo od velike koristi.
 
A

Ado

Guest
- Bobo pročitaj na naslovnoj stranici moj problem pa ga odgonetni Massey Ferguson 535X,problem na hidrauličnoj pumpi :?: Čekam odgovor :?: - " Ado"-
 
S

strongboy

Guest
sutra idem po traktor :) dogovorili smo ga 3300eura.iznenadio sam se kako je traktor dobar.ima skoro nove gume,volan je lak za upravljanje i uopste nije tezak kao sto sam mislio,i to ;) .kad ga dovezem, napravicu neke fotke i video klip i postavicu ih.inace dajte mi savet, koje bi plugove odgovarale za imt 542?ima neki polovni dvobrazdni imt plug(zaboravio sam mu oznaku),izgleda jako dobar.al mi izgleda mnogo velik :scratch Mozda zato sto sam do sada gledao samo plugove tomo vinkovic :lol: .a da ...i dali odgovaraju 4 krilne drljace,ili da ipak uzmem 3 krilne?.ok puno pozdrav iz makedonije.
 
B

Bobo

Guest
Cestitam na kupovini!

Sto se pluga tice, ja bih ti preporucio IMT 755.20 plug niskog klirensa, to je 2x10" i ja imam takav.

12" bi mu bilo puno. Znam to jer imam relativno lako obradivu zemlju, i 12" plug bi mi bio naiskoristiv, a s 10" mozes ako ti se ukaze potreba i malo dublje zaorati...

Mnogi ce ti cak i 12" preporucit, no ja nikako ne bih, jer ipak treba traktor cuvat, a tih 4" ti ne znace nista u zivotu, kad radis s malim traktorom (srednje velikim ;)) na malim njivama s malim plugom...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Sto se plugova tice kod mene u Lici ljudi sa 539 i 542 rade sa 2x10" plugovima, ali se ore relativno plitko. U stvari, nisam nikoga ni vidio da radi sa jednobraznim plugom (niti sa 539 niti sa 542). Sto se tanjuraca tice, jest da nisu tema ali da prenesem sto sam cuo, jedan mi vlasnik 542 kaze da mu tanjuraca sa 20 tanjura kad ide malo dublje dize prednji dio traktora. Neobicno iskustvo jer vidim da stavlja na nosenu tanjuracu ogroman kamen, a nije jedini u toj praksi.
 
M

Mata imt 540

Guest
čestitam na kupovin nisi pogriješil ništa svaka čast kaj se tiće oranja opet zavisi do zemlje kak ti BOBO preporuća 2x10 to ti i ja preporućam jer ja neznam kakve su vaše zemlje ali ono moje su relativno lagane .....one kaj nisu ja na svojem plugu suzim brazdu na onoj ručki na plugu :) tak da je lakše orat ali svjedno neznam kakva je zemlja i kakav je teren pa ono deset cola čist dosta ......meni je dobro kaj imam 12 jer ako kupim danas sutra traktor neki malo veći onda če mu odlično pasat :) a kaj se tiće tanjuraća 20 diskova pa da diže prednji kraj to mora biti stvarno zemlja neka zajebana ......ja sam uzeo djedove tanjuraće od 20 diskova i odma skrižao za jedan zub na onim ručkama druga i po gasu i leti traktor ko zmaj ......kaj reći vi onda stvarno imate tešku zemlju ......da ne duljim još jedamput čestitam na kupnji traktora :)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ove tanjurace sam spomenuo jer mi to ne ide sa dvobraznim plugom. S jedne strane se ore sa dvobraznim plugom malim traktorima, a s druge strane ta prica sa dizanjem tanjuraca. A opet taj isti 542 kojega kakti tanjurace dizu, freza sa frezom od 150cm, na istoj zemlji. Ili nije bas svakome vjerovati?
 
B

Bobo

Guest
Smiljane, u mom kraju gdje ima i ravnih i jako grbavih njiva, 95% su IMT 539 traktori, a njih 5-6 je cijeli svoj vijek radilo sve moguce operacije na 20 i vise jutara zemlje. SVI su orali sa 2x10" plugom i tanjurali s 20 diskova bez problema. 539 MORA moci OLT tanjurace vuci 2. direktnom brzinom, ali ako je dobro poorano, ako traktor skace, vise ces na mijestu stojati, nego tanjurati, pa se prvi trag obicno radi u 1. direktnoj.

Vecina ljudi cak sve tanjura 1., ali ja uvijek kad je mogucnosti bilo 2. i gas ;)

Svi ti traktori su pregurali DEBELO preko 6-7 000 radnih sati a samo je jedan bio na generalki prije par godina, jer je covjek radio s njim 27 jutara zemlje... Moj je jucer i danas izgubio jako puno snage i tesko sam sebe vuce i uz malo vecu uzbrdicu... ventile sam mu stelao, no on je svoje odradradio. Ove godine ce samo prikolice vuci, prskati i kultivirati, a na zimu najvjerovatnije generalka.


Uglavnom aovaj tvoj sto stavlja kamen na tanjurace je covjek koji ne zna s traktorom raditi. ja sam takodjer vidio da ljudi stavljaju traktorske utege (One velike IMT) na ramu tanjuraca, samo kako bi isle u zemlju, a ne bi si utuvili u glavu da je problem u necem drugom... Onda pricaju kako su OLT tanurace od mekanog amterijala i da ne valjaju...
 
A

Alen

Guest
Bobo kaže:
Onda pricaju kako su OLT tanurace od mekanog amterijala i da ne valjaju...
Prvo ti se moram nasmijati :rolfer: :rolfer: :rolfer: :rolfer:

A sad moram priznati da pišeš istinu. Kad sam radio sa 533 uvijek prvi put tanjuranje sa 1 direktnom u prvom prolazu zbog skakanja a u drugom prolazu sa drugom direktnom i samo po gasu 8)
Sa rusom sam išao prvo sa 2 a onda sa 3 brzinom.

Otkako radim sa IMT 579 idem sa 2 direktnom jer je puno teži traktor i neskače.
 
S

strongboy

Guest
Od srca vam hvala na cestitkama.vasi saveti,sugestije i iskustva su mi bili od velike koristi,da ne kazem i presudni,jer uopste nisam ni pomisljao na imt 542.svo vreme sam gledao neke 539-ke ili 533-ke.danas sam ga dovezao kuci,traktor je stvarno prelep.firma koja mi vrsila transport traktora od skoplja do prilepa, ponudila mi odmah 4000 eura.naravno da nisam hteo da ga dam.jer to je bila ljubav na prvi pogled :p vlasnik mi je od 3800 eura spustio na 3300 eura.napraviscu slike sutra,pa cu postaviti da ga vidite bolje.traktor nije otvaran,ima oko 2000 rs,mozda i manje, plug skoro i da nije video.onaj deo pozadi gde se prikaci poluga za dizanje plugova, je sasvim ne potrosena.a kad bi bio iskoriscen u oranju bilo bi luvte. isto i na kardanu nije radio.jos mu stoji zastitna kapa na njemu.gume skoro nove... kabina...sve u svemu solidno i to dosta solidno za te pare.obicno kod nas se za te pare(3300 evra)kod nas moze kupiti neki 533 ili 539.jedan prijatelj prodao svog 539 sa kabinom 88 godiste za 4600 evra,a traktor oko 5000 rs.jako sam sretan sto sam ga kupio...i to :D .inace sto se tice plugova,ponudili su mi polovni plug 75.5,beogradski,(mislim da nosi te oznake.pomenut je malo pre u nekom postu),al mi je cena malo skupa-350 evra....pa neznam videcu.ok puno pozdrava i jos jednom hvala vam na vasim savetima sugestijama i iskustvima, jer ste mi pomogli da se lakse odlucim za ovaj traktor.i mislim da nisam pogresio....pozzz
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice 755.20 pluga, ako daske nisu potrosene, i ako plug nije klimav, te vidis da nije nesto puno radio, kupuj ga.

Probaj spustiti onih 50€ ali tako se i kod nas krecu cijene tih plugova. Novi kosta skoro 800€, tako da ga svakako idi pogledaj, ako ti treba dobar plug.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
....

Uglavnom aovaj tvoj sto stavlja kamen na tanjurace je covjek koji ne zna s traktorom raditi. ja sam takodjer vidio da ljudi stavljaju traktorske utege (One velike IMT) na ramu tanjuraca, samo kako bi isle u zemlju, a ne bi si utuvili u glavu da je problem u necem drugom... Onda pricaju kako su OLT tanurace od mekanog amterijala i da ne valjaju...

Daj malo pliiiiz objasni u cemu je to problem? Losem oranju? (Usput, pocetnicko pitanje :oops: direktne brzine su brze ili spore? )
 
B

Bobo

Guest
Problem je u tome sto su ove tanjurace koje ljudi imaju "lake tanjurace" i one su razmakom izmedju tanjura i njihovim promjerom prilagodjene radu na manjoj dubini. Tanjurati je dovoljno duplo dublje od sjetvenog sloja, a i to je previse...

Postoje i "teske tanurace" koje imaju tanjure veceg promjera, i koji su vise razmaknuti, te su jace konstrukcije, bas iz tog razloga sto moraju vise zemlje mijesati...

Moje tanjurace imaju pritisak po tanjuru od 17.5kg a "srednje teske" i "teske" imaju i preko 50Kg po tanjuru i one doslovce oru zemlju.

Ja sa svojim tanjuracam kad idem direkt po strnjaku, ne mogu ici dublje od 5cm, nema sanse, tek u drugom prolazi udu malo dublje, ali nsita vrijedno spomena.

IMT 539 ima spore i radne brzine. Radne se jos u narodu nazivaju i brze, brzohodne, direktne... No brzi stupnjevi prijenosa su tek uvedeni u IMT 542 traktoru u vidu 4. i 5. brzine, no o tome drugi puta.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
E fala. E sad, koja je razlika u rezultat na pooranom tlu kad prodje teska tanjuraca i laka?

A ovo da se "brze" nazivaju radne mi prvi glas ... :) Dao bih ruku da su spore predvidjene za rad, a brze za transport, a kad ono ... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh