• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
238
Tako je najbolje slagao, a i teren visi.

Mislim da ti nešta ne štima kod pluga nebi inaće trebao tako stajat, ali bitno da si ti odradio posao. Čini mi se da ti ne valja ili daska ili lemeš.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nisam neki ekspert,ali po svemu sudeći,trebalo je desnu polugu dotegnuti da plug bude u horizontali.Jako je nagnut udesno,a prema položaju prednjeg desnog kotača čini mi se da plug vuče i u stranu.Ispravite me ako griješim,ali mislim da ako je dobro poštelan da bi bolje slagao brazde naspram ovog slučaja,a i vidi se da nije baš zaoravao travu.
 
T

tuaregr10

Guest
Mislim da ti nešta ne štima kod pluga nebi inaće trebao tako stajat, ali bitno da si ti odradio posao. Čini mi se da ti ne valja ili daska ili lemeš.

Istina plug je skrivljen i trebao bi na popravak, ali na taj način je najbolje slagao.
 
T

tuaregr10

Guest
Nisam neki ekspert,ali po svemu sudeći,trebalo je desnu polugu dotegnuti da plug bude u horizontali.Jako je nagnut udesno,a prema položaju prednjeg desnog kotača čini mi se da plug vuče i u stranu.Ispravite me ako griješim,ali mislim da ako je dobro poštelan da bi bolje slagao brazde naspram ovog slučaja,a i vidi se da nije baš zaoravao travu.

U pravu ste. Plug je prije dobro slagao ali kod nas je takav teren da na svakoj njivi ima kamena i s veremenom se očigledno skrivi. Trebao bi kod majstora.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jel imaš sliku sa zadnje strane, mislim da ovo ne postoji, a prednji pogon se uključuje preko kardana mislim jer to sam vidio na ihc 722, frajer je metnuo kardan i na remene a taj traktor ima dva izlaza kardanskog vratila jedan brži drugi sporiji. Ovo mislim da se netko igrao majstora.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Jel imaš sliku sa zadnje strane, mislim da ovo ne postoji, a prednji pogon se uključuje preko kardana mislim jer to sam vidio na ihc 722, frajer je metnuo kardan i na remene a taj traktor ima dva izlaza kardanskog vratila jedan brži drugi sporiji. Ovo mislim da se netko igrao majstora.

nemam sliku, to sam našao na oglasniku, pa sam se malo iznenadio...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Ovo je original. Traktor je isti kao 549, samo je motor s pretkomorom. Da nisu samo naljepnice od 542?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
a ko ce ga zant orginalni mu je prednji most koliko vidim,moguce da su naljepnice stavljene od 542 ali opet kako kad pise dv

inace lako je ukraditi prednj msot na bilo koji imt,ali pogon da ide preko kardana,i lupis rucicu karadana u mod preko mjenjaca,i npr u slucaju 539 prednje gume bi bile velicine 6.50-16 i kao na savovoj kardanki sto je napravio 100% redukcija produzis karadn da mopzes ostale prikljucke koristiti,i nesto na cemu bi iskljucivo prednju vucu ako bi koristio kardan u njegovim ostalim opcijama,jedino ne bi moga koristit balikrku i prednju vucu,i ostale prikljucke ali negdje gdje je gusto mogo bi je ukljucit,i ako nista opteretio bi prednji kraj da se ne razdize sam traktor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Ovo je original. Traktor je isti kao 549, samo je motor s pretkomorom. Da nisu samo naljepnice od 542?
Veli gazda da je orginal, mijenjana samo vodena pumpa 4 000 rs.
Kupljen u Sloveniji 90, a prvi put registriran 91.
Traktor je u Jaski. Stani usput pa baci oko ;)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
a ko ce ga zant orginalni mu je prednji most koliko vidim,moguce da su naljepnice stavljene od 542 ali opet kako kad pise dv

inace lako je ukraditi prednj msot na bilo koji imt,ali pogon da ide preko kardana,i lupis rucicu karadana u mod preko mjenjaca,i npr u slucaju 539 prednje gume bi bile velicine 6.50-16 i kao na savovoj kardanki sto je napravio 100% redukcija produzis karadn da mopzes ostale prikljucke koristiti,i nesto na cemu bi iskljucivo prednju vucu ako bi koristio kardan u njegovim ostalim opcijama,jedino ne bi moga koristit balikrku i prednju vucu,i ostale prikljucke ali negdje gdje je gusto mogo bi je ukljucit,i ako nista opteretio bi prednji kraj da se ne razdize sam traktor

Ma znam i ja sam blenuo kad sam vidio a ježi funkcionira za svega, veli tip 1000 kuna, kad mu treba spori kardan kaže smo svuče remenicu s vratila kao na imt 533 kad skidaš remenicu bočne kose. Frajer kaže netreba često prednji pogon al kad treba za minut je remenica gore, pa da vidiš kak ide. Nisam imao prilike vidit kak to radi, al čini mi se da ću uskoro i to vidjet, javim vam a bum i poslikal.
 
D

dabegovic

Guest
http://www.agronis.hr/2/imt/imt542.htm

prema ovi brošuri imt 542 dv postoji. svi imt 542 i 542 proizvedeni oko 90 pa nadaje imaju mogućnost naknadne uradnje prednje vuče jer na diferencijalu imaju čep koji se izvadi i unutra se stavi priključak za kardan koji ide po prednjeg mosta.

p.s. tražim kabinu za imt 542 1984 god.
 
T

tuaregr10

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=R6CIb16hgjU[/YT]

Evo video od ljetos. Kosenje trave.
 
C

ciobu103

Guest
NE... glava se mjenja, klipovi, mozda su i klipnjace drugacije... prestelavanje pumpe visokog pritiska... vjerujem da sam jos pokoji detalj zaboravio...

Zaboravio si najvaznije radilica nije ista na 542 i 549 sasvim su drugacije, a neko od forumasa je postavio radjonicki prirucnik za vise modela IMT traktora pa se moze i tamo proveriti
Pzdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh