• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
V

vasko93

Guest
:|bok...imam jedan problem..imam imt 542 i sada mi je voda zamrzla u mašini,i blok motora je pukno pre AC pumpi...koje bi sve posljedice mogle biti???
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
:|bok...imam jedan problem..imam imt 542 i sada mi je voda zamrzla u mašini,i blok motora je pukno pre AC pumpi...koje bi sve posljedice mogle biti???

lijep pozdrav i tebi sinko, ja sam josip iz duge rese...

a sto se tice posljedica. . . po meni dvije opcije, varit i prodat,
il kupi drugi blok...

lijepo se predstavi u temi O nama, pa ce ekipa pomoc oko savjeta, jer ovdje ima vrhunskih mu i mehanicara koji imaju IMT u malom noktu :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
:|bok...imam jedan problem..imam imt 542 i sada mi je voda zamrzla u mašini,i blok motora je pukno pre AC pumpi...koje bi sve posljedice mogle biti???
E moj sinek :madmana:
Sad buš videl kolko košta litra antifriza.

Baš te nisam skužil ono PRE AC pumpi :scratch
On obično puca iza boš pumpe (dali si uopče tu bacil oko), ili iza alnasera. E sad koja je tebe nesreča zadesila stvarno neznam.
Ako imaš prilike poslikaj pa da vidimo kaj bi se dalo doma napraviti.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
lijep pozdrav i tebi sinko, ja sam josip iz duge rese...

a sto se tice posljedica. . . po meni dvije opcije, varit i prodat,
il kupi drugi blok...

lijepo se predstavi u temi O nama, pa ce ekipa pomoc oko savjeta, jer ovdje ima vrhunskih mu i mehanicara koji imaju IMT u malom noktu :lol:

Dobro Josipe,vidiš da čovjeku gori,nije mu sad do predstavljanja.Kad bude imao prilike obavit će i to.
A ovo,gdje god da je pukao-šteta je prevelika.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
Dobro Josipe,vidiš da čovjeku gori,nije mu sad do predstavljanja.Kad bude imao prilike obavit će i to.
A ovo,gdje god da je pukao-šteta je prevelika.

imas pravo...
popustila me koncentacija na poslu, pa mi diglo zivac sto se nitko ne drzi nikakvog bontona, i ispricavam se na ispadu...

i usput, prije bih reko da se smrzla stvar nego da gori . . . :vragek:
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Dok se blok bude odmrzavao da izađe voda imaće vremena da se prestavi (mala šala)
Ajd' slikaj tu pukotinu pa da vidimo dali može da se spaseš kupovine drugog bloka i ostalih pratećih zajebancija i odsad pamet u glavu i antifriz u sistem. Poz.
 
B

Bobo

Guest
IMT puca gotovo 100% prema van i sve se da zavariti... No da se to kvalitetno odradi, valja skidati motor i okretati ga lijepo da se var "primi", tako kad je vec motor skinut, mislim da je pametnije traziti novi blok. pitanje koliko ga je kod glave izbacilo, te je li glava pukla...

Na mom 539 je druge godine kad je doteran smrzla voda u bloku i pukao je iza bosch pumpe. sve do proslog ljeta je to bilo zamazano nekim epoksijem s metalnim opiljcima (majstor sam mjesao) i motor je uredno radio i nije curila voda nigdje. Kad je radjena generalka, covjek dao povariti blok, i jos preko toga za svaki slucaj prevukao tekuci metal u tankom sloju, jer varovi znaju propustati, a profi varilac uzima za ruke vise nego neurokirirg...


Dobro pogledaj koliko je jako puklo, na koliko mjesta, pa vidi sto ti se bolje isplati...

Slike pukotina pozeljne
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
835
Kad je radjena generalka, covjek dao povariti blok, i jos preko toga za svaki slucaj prevukao tekuci metal u tankom sloju, jer varovi znaju propustati, a profi varilac uzima za ruke vise nego neurokirirg...

Pa ne bi smjeli varovi propustati ako su iole profesionalno napravljeni. Toplovodne cijevi se spajaju varenjem, da ne spominjemo magistralne plinovode itd...
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pa ne bi smjeli varovi propustati ako su iole profesionalno napravljeni. Toplovodne cijevi se spajaju varenjem, da ne spominjemo magistralne plinovode itd...

Mogu samo reći da tko nije vario sa elektrodama za gus ,nezna što su muke sa varenjem.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Novi 542
Mogli su bar normalne felge stavit :mad:


Uploaded with ImageShack.us
Da li se ovo čudo još proizvodi ili su ovi u IMT-u već zaboravili na njega :scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
steta kaj prije nisu skuzili da je bolje vrata otvarat u natrag na kabini nego u naprijed...

u šumi sam par puta dobio povratni nakaut sa vratima kad je traktor malo visio u desnu stranu...
 
D

dabegovic

Guest
dal ima netko ovaki traktor zanima me kak su napravljene komande, tj gde se drže. kak su povezane, sajlama ili štangama. i kak se u tom vozit jer bi ja vrlo rado isto taku kabinu,na svoj imt 542, makar sam pravio.
 

Prilozi

  • 87IMT549.jpg
    87IMT549.jpg
    20.5 KB · Pregleda: 636
  • 87IMT549ohjaamo.jpg
    87IMT549ohjaamo.jpg
    13.9 KB · Pregleda: 523
  • 87imt577ohjaamopp8.jpg
    87imt577ohjaamopp8.jpg
    14.3 KB · Pregleda: 1,363
V

vasko93

Guest
oprostite što se nisam predstavio jer mi je pod hitno trebalo vaše mišljenje...ja sam patrik iz međimurja ...a da sam zavarim bi dobro unda bilo jer mi je štete traktora prodavat jer je u jakom odličnom stanju..pozdrav....
 
V

vasko93

Guest
:D
:|bok...imam jedan problem..imam imt 542 i sada mi je voda zamrzla u mašini,i blok motora je pukno pre AC pumpi...koje bi sve posljedice mogle biti???
oprostite što se nisam predstavio jer mi je pod hitno trebalo vaše mišljenje...ja sam patrik iz međimurja ...a da sam zavarim bi dobro unda bilo jer mi je štete traktora prodavat jer je u jakom odličnom stanju..pozdrav....:lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
:D
oprostite što se nisam predstavio jer mi je pod hitno trebalo vaše mišljenje...ja sam patrik iz međimurja ...a da sam zavarim bi dobro unda bilo jer mi je štete traktora prodavat jer je u jakom odličnom stanju..pozdrav....:lol:
Ti to možeš doma samo poheftati, pa onda preko toga preličiti tekuči metal. Dok traje traje :?
Jesi provjeril da nije još negdje spucal i poslikal pukotinu?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
:D
oprostite što se nisam predstavio jer mi je pod hitno trebalo vaše mišljenje...ja sam patrik iz međimurja ...a da sam zavarim bi dobro unda bilo jer mi je štete traktora prodavat jer je u jakom odličnom stanju..pozdrav....:lol:

nije problem, i svima nam je jasno da ti je hitno, ali samo banut sa pitanjem je malo ono....
kuzis kaj si sad forumasi misle, "a ko si sad ti?"

ovdje ima strucnjaka, ima ljudi koji imaju puno iskustva, mladih pa do zrelih osoba, ali svi smo iz istog žanra sa istom zanimacijom i opsesijom.... TRAKTORI, i sve kaj se tice njih, poljoprivreda, vinogradarstvo, šumarstvo, itd. . .

lijepo je bar rec da si medjimurac, bavis se time i time, dogodilo mi se to i to sranje, molim za savjet...

joj decki, zakaj nema virtualnog gemišta? ! ? ! ? !
lakse bi podjelili mišljenja, hehe

vasko93, nemoj nis svatit kao uvredu, ali ako reces od kud si, mozda netko zivi od experta u blizini, pa lakse rijesis problem, nego da lutas po radionicama...

Zivjeli pajdasi!!
 
T

tuaregr10

Guest
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=u9VGaHQekUM[/YT]

Prevozili sijeno, pa evo jedan kratki video :fball:.
 
T

tuaregr10

Guest
dal ima netko ovaki traktor zanima me kak su napravljene komande, tj gde se drže. kak su povezane, sajlama ili štangama. i kak se u tom vozit jer bi ja vrlo rado isto taku kabinu,na svoj imt 542, makar sam pravio.

Nažalost, nemam takav traktor, a niti kabinu, jer bi i ja rado takvog :madmana:. I mene zanima da li ima netko takav traktor, i za koje je tržište pravljen:fball: ?
 
T

tuaregr10

Guest
Novi 542
Mogli su bar normalne felge stavit :mad:


Uploaded with ImageShack.us
Da li se ovo čudo još proizvodi ili su ovi u IMT-u već zaboravili na njega :scratch

Na videu o povijesti IMT - a postavljenom pod temu IMT, novi IMT 542 pojavljuje se sa oznakom K, kao komunalni :?: ? Nisam siguran, ali u videu je tako "rečeno":fball:. U novim prospektima poljoprivrednih traktora od IMT - a za Hrvatsku ne pojavljuje se novi IMT 542 :roll:. Možda se može kupiti kao komunalni traktor (ako je komunalni), ili možda se ne izvozi na Hrvatsko tržište :scratch ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh