• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
dobar stroj.......

Bravo Mića majstore, odličan početak suradnje na forumu... :mrgreen::mrgreen::axe:
ajde sad lijepo se predstavi u temi O NAMA, pa ćemo ti mi stariji zaželjeti dobrodošlicu, pa čemo svi lijepo surađivati....
jel može?
 
V

vedo

Guest
Možda postavljam prebanalno pitanje,ali gdje se nalazi vazdušni filter na IMT-u 542??Ni na jednoj 542-ci nisam vidio.Ili ga jednostavno nema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Možda postavljam prebanalno pitanje,ali gdje se nalazi vazdušni filter na IMT-u 542??Ni na jednoj 542-ci nisam vidio.Ili ga jednostavno nema.
Iznad akumulatora.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
jutros išao malo napumpati gume, i stavim crijevo na kompresor, zapalim traktor, kad za nekih 10-ak sekundi čuje se tup,tup,tup,tup, dole iz onoga gdje se spaja crijevo...
stisnem ja pipak na boci, izbaci malo vode, ali i dalje se čuje tup,tup,tup,tup...
kad sam otpojio crijevo, ništa, normalno radi, i normalno na 4,5 bara izbacuje i sve...
koji mu je ku...??
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Mrki kakav je rišlang ventil(kihavac) kod tebe jel petoletkin ili wabco. A inače je negde zaglavio izlaz iz rišlanga možda je ulje zapeklo u toj maloj rupici gde prolazi vazduh hladno vreme i malo ulja iz kompresora i eto belaja, neka ga malo traktor nek radi možda i samo se "odledi" od toplog vazduha iz kompresora ili naspi vruće vode na ventil. Jbg probaj nešto valjda će se odlediti ako neće onda se mora rastaviti ventil i očistiti. Poz.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Mrki kakav je rišlang ventil(kihavac) kod tebe jel petoletkin ili wabco. A inače je negde zaglavio izlaz iz rišlanga možda je ulje zapeklo u toj maloj rupici gde prolazi vazduh hladno vreme i malo ulja iz kompresora i eto belaja, neka ga malo traktor nek radi možda i samo se "odledi" od toplog vazduha iz kompresora ili naspi vruće vode na ventil. Jbg probaj nešto valjda će se odlediti ako neće onda se mora rastaviti ventil i očistiti. Poz.

nemam pojma kakav je ventil, nisam baš gledao...
ok, hvala..
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ma prejeftino je 1 euro za balu...u prikolici ima 70 bala..a prosle je godine cena bila 2 eura za balu...al nek se ocisti iz plevne...treba ce mesto za ovogodisnje seno...
 
V

vedo

Guest
ma prejeftino je 1 euro za balu...u prikolici ima 70 bala..a prosle je godine cena bila 2 eura za balu...al nek se ocisti iz plevne...treba ce mesto za ovogodisnje seno...

Kako te služi IMT?? :D
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Kako te služi IMT?? :D
napisao sam odgovor...al me sistem izbacio:rolfer:moracu opet;)
sa traktorom sam prezadovoljan.mala potrosnja goriva...lak volan...hidroulika super,pali uvek iz prve,samo treba mi jaci akumulator jer ga palim sa 55A.inace imam ga vec nekoliko godina i stvarno sam prezadovoljan snjim.sto se tice potrosnje u ranijim postovima sam napisao da trosi 16 litara po hektaru.neko je napisao da je to mnoogo goriva ...poredjujuci ga sa mojim TV-420 koji ima samo 18ks a po hektaru potrosi 10 litara a i vise,zavisi od zemlje,onda 16 litara nikako ne moze biti mnogo.komsija sa svojim 539 trosi po 20 litara po hektaru...orem 2x10",kosim roto kosom 135..sada sam kupio veoma dobre skoro nove 4 krilne drljace,imam nameru da jos kupim i rasipac djubriva kojeg cu upotrebljavati i za sijanje(umesto rucnog)jer kod nas sejemo malo zita...kod dilera vidim neke rasipace hrvatske proizvodnje...pa neznam dal su kvalitetni...jer ima i jedne italijanske proizvodnje...malo su skupli al su i nekako grublji u izradi...ipak mislim da cu uzeti hrvatski.
raspricao sam se ;).
sve u svemu,sa traktorom sam jako zadovoljan.ima kabinu....kompresor...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
možda mu je vrijeme da dizne promjeni i naštela bosh pumpu...
Nema to veze s tim, već s teretom i snagom koju motor daje. Također i s klizanjem. Da sam motor ko motor troši previše, rastopil bi se.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
prepiska o rasipacima prebacena u temu predvivjenu za to.
ma salio sam se samo da spada u ovoj temi...kad kad je malo tesko razdvojiti pddteme u jednoju temi...jer pocnes o jednom...a polako odes u drugom delu poljoprivrede.tako i sa ovim rasipacem-pocev od transporta 542-kom-stasali do rastepaca.
hvala bobo na intervenciji;)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dečki pozdrav!Evo,stari je postal ponosni vlasnik IMT-a 542 pa mudrujemo malo jer je loša instalacija.Trebam pomoć!Gdje se nalazi senzor(neznam kak drugačije da nazovem)pritiska ulja.Ne mislim na manometar(sat)nego kak je izvedeno to.Gledal sam celi motor,ali nikak da najdem.Gde se to nalazi i po meni je bolje deti manometar umjesto obične žaruljice na instrument tabli,ha?
Još jedno pitanje.Sajla obrtomjera se kopča tam kod bregaste na onaj dekl koji drže 4 šrafa a u sredini ima rupu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh