• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A kaj ne valja ili je viška?
Evo za Mrkija slike kuke.Danas sam i ja primijetil neke nedostatke al bum to moral otkloniti.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Mrki,ovaj sivi dio kuke treba dole pri kardanu imati još jedan manji bolcn,jer ovak visi na jednom samo,to se meni ne dopada baš,al nisam još probal v radu,jer kad dojdeš v breg nekam pa naglije potegneš,možda bi se cimala previše,neznam dal me kužiš.Tu kak su ove dve uške iznad kardana,treba produžiti ovaj sivi dio kuke i onda složiti da još jedan bolcn dojde.U biti more se i čahurica navariti u produžetku između uški,kroz nju bolcn pa da drži.Ja bum ju spustil još niže,jer bu mi za jednoosovinku to.
I ovde je pritisak ulja dok je delal nekih 10 min pri 1400 obrtaja otprilike jer časovnik ne dejstvuje.


Uploaded with ImageShack.us
Nadam se da sam ti bar nekaj pomogel,ako trebaš još kaj morem i svaki šraf slikati.
 
Posljednje uređivanje:

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
A kaj ne valja ili je viška?
Evo za Mrkija slike kuke.Danas sam i ja primijetil neke nedostatke al bum to moral otkloniti.


Uploaded with ImageShack.us
Mrki,ovaj sivi dio kuke treba dole pri kardanu imati još jedan manji bolcn,jer ovak visi na jednom samo,to se meni ne dopada baš,al nisam još probal v radu,jer kad dojdeš v breg nekam pa naglije potegneš,možda bi se cimala previše,neznam dal me kužiš.Tu kak su ove dve uške iznad kardana,treba produžiti ovaj sivi dio kuke i onda složiti da još jedan bolcn dojde.U biti more se i čahurica navariti u produžetku između uški,kroz nju bolcn pa da drži.Ja bum ju spustil još niže,jer bu mi za jednoosovinku to.
I ovde je pritisak ulja dok je delal nekih 10 min pri 1400 obrtaja otprilike jer časovnik ne dejstvuje.


Uploaded with ImageShack.us
Nadam se da sam ti bar nekaj pomogel,ako trebaš još kaj morem i svaki šraf slikati.

videl slike, i vidim kaj moram prepravit, inače dosta dobro zamišljeno, i kaj veliš, treba je dole fiksirat, da ne mrda nikam....
taj pritisak ulja nakon 10min ti nikaj ne znači, to tek vidiš nakon uru, dve oranja ili tanjuranja, onda zna pasti... bar kod mene je tak bilo, sad više ne... ;)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Tak je,dole ju treba fiksirati da ne mrda,to se bum ja igral kad posudim aparat za varenje,al mislim da bum probal prije ovak pa ti bum sve rekel kakva je situacija.Po meni bi ju svakak trebalo dole fiksirati i bok,zamišljeno je dobro.Pritisak je nakon vuru vremena bil na 3 i pol bara,baš smo ga pustili nek dela.A da on meni stoji na 2 i pol dok teže dela,ko Bog.Tvoj stroj ide?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Tak je,dole ju treba fiksirati da ne mrda,to se bum ja igral kad posudim aparat za varenje,al mislim da bum probal prije ovak pa ti bum sve rekel kakva je situacija.Po meni bi ju svakak trebalo dole fiksirati i bok,zamišljeno je dobro.Pritisak je nakon vuru vremena bil na 3 i pol bara,baš smo ga pustili nek dela.A da on meni stoji na 2 i pol dok teže dela,ko Bog.Tvoj stroj ide?

ma da, već sam našel komade koje budem iskoristil za ovaj dio po kojem ide kuka, ali će biti skroz pričvršćena, jer inače je isto kao da je sama na onom jednom bolcnu, kakvu sada imam...

neznam, ja nikak da spojim vuru od ulja, meni se sam javila lampica kad je pao pritisak...
ali, meni je ler bil na 600 obrtaja, i na savijet jednog čovjeka( živio) digao ler na 800 okretaja i mir božji, delam kaj oću i kad oću... ;)

ide mali kaj blesav, samo toči i vozi... sad pregovaram za nekih tri jutra da preorem i pripremim za sjetvu, pa bumo vidli kaj bu bilo... ;)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma ja sam manometar spojil skroz jednostavno,tak da bez njega nebi ni živil,indikator mi je tak tak,znaš samo kad dojde do kraja,a ovak ipak vidiš kaj ima.
A za kuku treba bolcn onaj donji.Čim se vreme popravi da morem v šumu bum videl kak se bu to ponašalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Ma ja sam manometar spojil skroz jednostavno,tak da bez njega nebi ni živil,indikator mi je tak tak,znaš samo kad dojde do kraja,a ovak ipak vidiš kaj ima.
A za kuku treba bolcn onaj donji.Čim se vreme popravi da morem v šumu bum videl kak se bu to ponašalo.
Gde si kupil Parametra?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
V Cargovcu pokraj Varaždina,ak si čul za radio Megaton,to ti je odmah pokraj toga,neznam kak se zove dučan točno.Pa kaj nema v Trgoagenciji v Kž?Ima tu i v Marofu pri nama,al mi je ovo bilo usput.Zakaj?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
V Cargovcu pokraj Varaždina,ak si čul za radio Megaton,to ti je odmah pokraj toga,neznam kak se zove dučan točno.Pa kaj nema v Trgoagenciji v Kž?Ima tu i v Marofu pri nama,al mi je ovo bilo usput.Zakaj?
Zato jer nevalja, pa me zanimalo ko ti to gov*o uvalil :rolfer:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Može ako imaš.Pokazuje premalo ili previše?Imaš možda kojeg točnijeg za ponuditi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Može ako imaš.Pokazuje premalo ili previše?Imaš možda kojeg točnijeg za ponuditi?
Samo za posuditi, ali za ponuditi teško. Bilo je jedno vrijeme u Sekri Teleoptikovih, ali me tam več neko vreme nije bilo.
Da, zaboravil sam reči da je koštal blizu 200 čuna.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja sam iskal,al nisam mogel najti tu pri nama nekaj boljega.Za početak bu ovaj dobar,a kad rikne,onda bum poiskal teleoptikovog.A kolko ovaj greši,jel kaže više ili manje i kolko?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Ja sam iskal,al nisam mogel najti tu pri nama nekaj boljega.Za početak bu ovaj dobar,a kad rikne,onda bum poiskal teleoptikovog.A kolko ovaj greši,jel kaže više ili manje i kolko?
Onaj na kojem sam se ja uvjeril je lagal za 1 bar više (što nemora značiti da tvoj nevalja), u svakom slučaju bolje ikakav nego nikakav.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Neznam,najrađe bi ga provjeril,a nemam s čim.Ak je novi pa valjda ne laže tolko,jer motor kresne na minusu bez grijača sam tak.Moral bum složiti bravicu da mi uključuje grijač,nekaj ne štima.Na koju god stranu okreneš kljč opće ne grije,tj.nema ni struje do grijača.Zima je vani pa sam odustal od takvih pothvata,a v garažu nebre radi kabine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Nemoj se zamarati. Možda ja samo imam loša iskustva sa Parametrom, ali oni za temperaturu su im bili katastrofa.
Inače to kaj on kreše na -10 ili kaj ja znam kolko nema veze sa pritiskom ulja.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
No razmem,sam oču reči da je motor k nečemu ipak.Uglavnom,to stari vozi pa nek on i servisira,ja mu pomognem kolko morem.A nadam se da je dobar,za temperaturu treba isto spajati,a čini mi se da ni termostata nema.
 
G

gramar

Guest
termometar

Ljudi bok. Novi sam na forumu iako ga duže vrijeme pratim i čitam. Moram priznati da sam dosta naučio od vas iako imam 542 od 84 godine. Pravi ste. Pokušao sam pročitati svih 100 strana ne bi li našao odgovor na jedno pitanje ali sam odustao(pročitao prvih 30 i zadnjih 20 :)) pa odlučio postaviti pitanje.
Imam mali problem pa bi htio čuti vaše mišljenje. Imao sam manjih poteškoća sa kućištem termostata i na kraju sam kupio novo kučište. Kad sam ga ugradio skužio sam da mi ne paše stari indikator temperature pa sam kupio novi. Sad mi krivo pokazuje temoeraturu. Da li je moguće da indikator i termometar nisu kompaktibilni pa da pokazuje krivu temperaturu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

dabegovic

Guest
Ljudi bok. Novi sam na forumu iako ga duže vrijeme pratim i čitam. Moram priznati da sam dosta naučio od vas iako imam 542 od 84 godine. Pravi ste. Pokušao sam pročitati svih 100 strana ne bi li našao odgovor na jedno pitanje ali sam odustao(pročitao prvih 30 i zadnjih 20 :)) pa odlučio postaviti pitanje.
Imam mali problem pa bi htio čuti vaše mišljenje. Imao sam manjih poteškoća sa kućištem termostata i na kraju sam kupio novo kučište. Kad sam ga ugradio skužio sam da mi ne paše stari indikator temperature pa sam kupio novi. Sad mi krivo pokazuje temoeraturu. Da li je moguće da indikator i termometar nisu kompaktibilni pa da pokazuje krivu temperaturu?

nisam siguran ali vjerujem da na tom indikatoru nešto piše pa ako si kupio drukčiji taj više nije kompatibilan sa kazaljkom i zato ti laže. treba kupiti isti takav kakav je bil gore. također se neki indikatori kupuju prema boji nije isto dal je crni, crveni, žuti.... al poznavajuči traktor neče ti ni trebat previše jer da imt 542 pregriješ treba ti dobra volja i malo vode u hladnjaku, praktički nemoguće! zato uvijek prije paljena provjeriš nivo ulja i vode, a ak ostane bez goriva ko ga je... nemre se nikaj motoru desit.
 
G

gramar

Guest
nisam siguran ali vjerujem da na tom indikatoru nešto piše pa ako si kupio drukčiji taj više nije kompatibilan sa kazaljkom i zato ti laže. treba kupiti isti takav kakav je bil gore. također se neki indikatori kupuju prema boji nije isto dal je crni, crveni, žuti.... al poznavajuči traktor neče ti ni trebat previše jer da imt 542 pregriješ treba ti dobra volja i malo vode u hladnjaku, praktički nemoguće! zato uvijek prije paljena provjeriš nivo ulja i vode, a ak ostane bez goriva ko ga je... nemre se nikaj motoru desit.

Riješeno. Ipak bio problem u indikatoru. Nisam mogao kupiti isti kad sam mijenjao kučište termostata a na novom kučištu drugačiji navoj. Nabavio sam drugi indikator i sad radi besprijekorno. I inače ima razlike u indikatorima za isti traktor pa eto ako netko kupuje pripazite da ne prođete kao ja :)
A za ovo sa pregrijavanjem se ne bi baš složio .... Može se itekako pregrijati i ovaj stroj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh