• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Pozdrav.

Imam problem sa IMT 542. Na hidrauliici je bila freza koju je trebalo spustiti, ali buduči da se nije spustilo sa ručicom za hidrauliku nego se greškom pokušalo spustiti više puta gore - dole
sa onom manjom ručicom koja se nalazi pored ručice za dizanje hidraulike. Nakon toga konačno je spušteno sa pravom ručicom. Nakon toga traktor je ugašen. Drugi dan ga više ne mogu upaliti. Jednostavno je kao blokiran. Oće da okrene ali osjeti se da je nešto blokirano. Mjenjač se čini normalno, U leru može da se gura. Da li se što blokiralo kod hidraulike?

pozz.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Onda nije do hidrulike, a ni do mjenjača (najvjerojatnije)
Meni više vuče na motor :scratch Probaj okrenuti za remen, pa da vidiš dal se onda vrti.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kakve veze ima ako i je izmiješal brzine?Kad stisne kuplung,mjenjač nema nikakve veze sa motorom.Barem su mene tak učili.Nekaj bi moralo biti v motoru.Da i ostane v brzini,prilikom anlasanja on bi moral krenuti napred ili nazad barem malo,zavisi v kojoj je brzini.Jesi probal na ruke okretati radilicu?Kaj se dešava?Probaj pogledati da nije nekaj do anlasera isto.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Kakve veze ima ako i je izmiješal brzine?Kad stisne kuplung,mjenjač nema nikakve veze sa motorom.Barem su mene tak učili.Nekaj bi moralo biti v motoru.Da i ostane v brzini,prilikom anlasanja on bi moral krenuti napred ili nazad barem malo,zavisi v kojoj je brzini.Jesi probal na ruke okretati radilicu?Kaj se dešava?Probaj pogledati da nije nekaj do anlasera isto.

Okrenul radilicu danas na ruke i nećete povjerovati sve proradilo i radi dalje bez problema. E sad me ovo stavlja pod veliki upitnik. Što se ipak desilo!?
 
I

Ivo3

Guest
Svejedno morao bi se potruditi da saznaš uzrok toga jer bi se to moglo ponoviti . A možda je kriv anlaser :confused:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hoćemo,vjerujemo ti,barem ja!A ti pogađaj zakaj.Jesi moral upotrebiti veliku silu da okreneš radilicu ili si to normalno mogel napraviti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Okrenul radilicu danas na ruke i nećete povjerovati sve proradilo i radi dalje bez problema. E sad me ovo stavlja pod veliki upitnik. Što se ipak desilo!?
Sve kaj se samo popravi dugo ne traje ;)

Jesi vrtel napred ili nazad i jel si čul kakav zvuk kad si ga pokrenul?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Vjerovatno ti je otiso dihtung glave.PReko noci se polako napunila stublina vodom.
Skini dizne pa probaj okretati.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Sto se tice hidraulike koja nece da spusti vjerovatno je problem u poluzi koju gura balansna opruga.Mislim da se strucno zove sipka kontrole vuce.Ona prolazi kroz otvor na poklopcu hidraulike.
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Ja sumnjam na razvod,čini mi se da stublina nema veze.

Tacno da stublina nema veze ali ima veze ako je puna vode a ventili zatvoreni.Klip sabije vodu i motor je blokiran.Imao sam vise takvih slucajeva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,691
Sto se tice hidraulike koja nece da spusti vjerovatno je problem u poluzi koju gura balansna opruga.Mislim da se strucno zove sipka kontrole vuce.Ona prolazi kroz otvor na poklopcu hidraulike.Zarđala je i blokira sipku.
Kolko sam ja skužil, čovek je krivu ručku vlekel :scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Kod:
 sta mislite o IMT 542  iz 84 godiste.ima odradjeno 2000 radna sata, sa kabinom.veoma sam zainteresovan za polovan IMT.pre neki dan sam razgledao neki remontovani imt 539,al mislim da su ipak 533, i trazili mi od 3700 eura do 4700 eura.bili su jako dobri na izgled ;) .i bez kabeine, sa novim gumama.al su mi malo skupi, a i  nesigurni.jer ne znam sta je sve remoontovano na njih.kod starih vozila, pa i traktora, jedno popravis, drugo se pokvari... :roll: .ok hvala vam na  odgovorima, mislenjima i savetima. pozdrav iz makedonije.[/QUOTE]

Pozdrav iz Bosne..
Kod 542 dobro provjeri mjenjac.Posebno onaj sa 10+2 brzina.Pregledaj jel puco blok.Iako po mom misljenju to i nije neki problem kod 542 al bitno snizava cijenu.
Mana mu je pucanje vijaka na tanjirastom zupcaniku.Prednji stel je odlican za razliku od glave volana.Ima prevelak anjslag sto dovodi do pucanja kucista glave volana.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Zahvaljujemo na savjetu,al da nisi možda omašil vremensku zonu?Čovek je več pol Makedonije preoral.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Zahvaljujemo na savjetu,al da nisi možda omašil vremensku zonu?Čovek je več pol Makedonije preoral.

OOpss za..bo se.Malo su mi oci krvave od varenja.Ne primjetih datum.Sory.:rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh