• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jucer kod oranja prednji most mi je malo zacviko zicu od alternatora do akumulatora sta ide i malo se rastopila pa me zanima koju kvadraturu zice da uzmem usput bi uzeo i nove zice za kleme pa me zanima kvadratura zice da ne uzmem slabu!
cam00031d.jpg
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Al je bilo trzanja kad se počelo dimit:s:
Kod mene je ta žica od alternatora spojena na anlaser,nejde skroz napred na akumulator,i debljine je 10 kvadrata

A isto bi trebao promjenit kablove od plusas i mase jer mi je od plusa jednom došao do remena pa ga je malo pojelo,kad kupiš napiši koji si kupio i cijenu da znam ja kaj uzet:icon_thumright:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Al je bilo trzanja kad se počelo dimit:s:
Kod mene je ta žica od alternatora spojena na anlaser,nejde skroz napred na akumulator,i debljine je 10 kvadrata

A isto bi trebao promjenit kablove od plusas i mase jer mi je od plusa jednom došao do remena pa ga je malo pojelo,kad kupiš napiši koji si kupio i cijenu da znam ja kaj uzet:icon_thumright:

Bilo je dima da nisam vidio pocetak haube znaci za alternator je 10 kvadrata jel znas debljinu za kablove za plus i masu debljinu?
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kod mene je 10,e sad u orginalu:s: a mislim da cim deblja tim bolja.

Za polove neznam kolka je debljina u kvadratima
Probaj otič u dučan pa pogledat kak debele imaju u ponudi pa uzmeš odoka prema starim,tj malo deblje eventualno
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kod mene je 10,e sad u orginalu:s: a mislim da cim deblja tim bolja.

Za polove neznam kolka je debljina u kvadratima
Probaj otič u dučan pa pogledat kak debele imaju u ponudi pa uzmeš odoka prema starim,tj malo deblje eventualno

ako neko zna valjda ce napisat ako ne onda cemo odprilike debljinu nac i kupit!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
skrati tu zicu od punjenja alternatora i spoji na alnaser na okruglu 8 papucicu[ M8] . isto ti je da je nevuces dzaba do akumulatora. ove kablove dovodne neznam koja kvadratura ali sto veca to bolja. odseci parce kabla pa vidi presek na novom koji ti odgovara. ja sam ih kupovao od jacih svajs aparata te kablove al da me sad ubijes ako se setim koji presek je bio.cini mi se oko 100kvadrata al me nemoj drzati za rec
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Ja sam nedavno mijenjal na jednom 539 + kabel i stavil sam 70 kvadrata, orginal je bil dosta tanji od ovog novog...
za alternator stavljam 10 kvadrata
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Hvala decki na pomoci stavio sam za sad privremeno zicu koju sam naso od prilike debljine doma al htio bi slozit kako spada pa cu u potraznju za kablovima!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,504
Tu žicu prepoji tak da je spojena alnaser - alternator.

Imaš sreče kaj ti se to sve skup nije vužgalo, a to je zato kaj si prije sezone imal remont pa si ga malo poplahnul inače ko zna kaj bi bilo
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Tu žicu prepoji tak da je spojena alnaser - alternator.

Imaš sreče kaj ti se to sve skup nije vužgalo, a to je zato kaj si prije sezone imal remont pa si ga malo poplahnul inače ko zna kaj bi bilo

Budem to prespojil al cu kupit nove zice jer ni od plusa na jednom dijelu nije bog zna sta dobro je proslo znam da je moglo puno gore proc!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas je moj Imt malo posusto nakon sat tanjuranja pocelo lupat u motoru ko lud pa smo ga ostavili da se ohladi pa ga je zamijenio susjedov 539 sad je bilo malo raskapanja glava je opet dole odnekud se saraf stvorio ipod ventila dobro je nema ostecenja na klipovima a glava ide sutra kod majstora da ju malo pregleda!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Danas je moj Imt malo posusto nakon sat tanjuranja pocelo lupat u motoru ko lud pa smo ga ostavili da se ohladi pa ga je zamijenio susjedov 539 sad je bilo malo raskapanja glava je opet dole odnekud se saraf stvorio ipod ventila dobro je nema ostecenja na klipovima a glava ide sutra kod majstora da ju malo pregleda!!

Kak se to desilo?
Jel se kaj jos sje...?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Neznam mozda je kod slaganja prosli put nekud zaluto taj saraf mali je saraf nemas ga kaj vidit dva cm duzine m6 na klipu malo se samo krug od ventila vidi nema ostecenja velikog glava isto nista ne vidim al sve jedno ide da se prekontrolira!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
42-ka je danas slozena i sve radi kako mora sutra ide u sjetvu pod sijacicu da se razraduje pa kako mu bude!!
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Dobro vece,vidim da na ovom forumu ima ljudi koji dosta znaju o IMT-u.Evo pitanje,znaci danas sam skinuo instrumentalnu plocu da bi skinuo puž volana ,cuo sam sa je to laganao pa sam kreno ...skino sam sve sta je smetalo:akumulator nosac,tablu,volan i onda sam odsarafio onu cijev kroz kujju ode vreteno.Izvukao sam tu cijev ili kako se već zove, i ostalo je vreteno u pužu volana i njega sam okreto ljevo desno i onda sam ga slučajno odsatafio i kasnije probam ga staviti unutra u puž ali ima lufta..E to me zeeza sad jel možda su bile kuglice ili šta je već bilo ??

Molim za pomoć što prije.I da radi se o IMT 539
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro vece,vidim da na ovom forumu ima ljudi koji dosta znaju o IMT-u.Evo pitanje,znaci danas sam skinuo instrumentalnu plocu da bi skinuo puž volana ,cuo sam sa je to laganao pa sam kreno ...skino sam sve sta je smetalo:akumulator nosac,tablu,volan i onda sam odsarafio onu cijev kroz kujju ode vreteno.Izvukao sam tu cijev ili kako se već zove, i ostalo je vreteno u pužu volana i njega sam okreto ljevo desno i onda sam ga slučajno odsatafio i kasnije probam ga staviti unutra u puž ali ima lufta..E to me zeeza sad jel možda su bile kuglice ili šta je već bilo ??

Molim za pomoć što prije.I da radi se o IMT 539

Unutra su kuglice koje su ti se rasule i bez njih nemas volan.
Ispusti ulje iz kucista puza rastavi ga sa obje strane i poklopac i sve povadi van.
Te kuglice sluze kao navoj od sarafa al je puno manje trenja i lako puznik okrece.
Kad bus sastavljal nesmije ti ni jedna kuglica falit jer bus imal dosta lufta na volanu.
Prvo probaj odozgora sve povadit al ak nepe moras otvorit s obje strane a to znaci krajnici i ruke van.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Unutra su kuglice koje su ti se rasule i bez njih nemas volan.
Ispusti ulje iz kucista puza rastavi ga sa obje strane i poklopac i sve povadi van.
Te kuglice sluze kao navoj od sarafa al je puno manje trenja i lako puznik okrece.
Kad bus sastavljal nesmije ti ni jedna kuglica falit jer bus imal dosta lufta na volanu.
Prvo probaj odozgora sve povadit al ak nepe moras otvorit s obje strane a to znaci krajnici i ruke van.


A jel mozda znas koliko ima kuglica i kako da ih stavim?I jel još nešto ima osim kuglica?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A jel mozda znas koliko ima kuglica i kako da ih stavim?I jel još nešto ima osim kuglica?

Neznam tocno al sistem mora biti pun kuglicama znaci slazes ih u kuglu sa strane dok nejde vise.
Ima taj puznik kaj si izvadil jedna kruska u koju ide on i vratilo koje ima koljeno koje izgleda ko radilica na traktoru mislim da imt ima 3 semeringa.
Ta kruska se drzi za to vratilo sa dva pipca koji se sarafe na vratilo i kad njih odsarafis skidas krusku van i zato moras otvoriti sa strane da bi mogel otpustit ta dva sarafa na vratilu kaj drze pipce koji drze krusku
Dosta stjesnjenjog posla al polako i pedantno.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Neznam tocno al sistem mora biti pun kuglicama znaci slazes ih u kuglu sa strane dok nejde vise.
Ima taj puznik kaj si izvadil jedna kruska u koju ide on i vratilo koje ima koljeno koje izgleda ko radilica na traktoru mislim da imt ima 3 semeringa.
Ta kruska se drzi za to vratilo sa dva pipca koji se sarafe na vratilo i kad njih odsarafis skidas krusku van i zato moras otvoriti sa strane da bi mogel otpustit ta dva sarafa na vratilu kaj drze pipce koji drze krusku
Dosta stjesnjenjog posla al polako i pedantno.


A kako da poslazem kuglice u sistem ??sad sam probavo ali ne znam kako :icon_mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh