• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na taj način ga napeljam odpve u bilo koje doba dana ili noči, čak i poslije feštice, bez da ijedna utekne van.

Svaka cast ak ti tak dobro ide. Ja onda nisam takav maher.
Jesi ti ono raskopal i slikal kaj si stavil par postova prije?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Svaka cast ak ti tak dobro ide. Ja onda nisam takav maher.
Jesi ti ono raskopal i slikal kaj si stavil par postova prije?
Nisam, slika je s neta.

Baš me interesiralo kaj veli čitulja, pa evo ona veli ovak.


upload
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
:(rofl):Izgleda da mu se ruke tresu cim nemoze navrnuti vrteno u navrtku puza.:(rofl):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
:(rofl):Izgleda da mu se ruke tresu cim nemoze navrnuti vrteno u navrtku puza.:(rofl):

Moguce je....ne pijem alkohol al ipak mi se nekad tresu.:cool2:
Ljepo to izgleda na slici al u praksi je malo zeznuto navrnuti puznik u kuglu a da sve kuglice ostanu i da ne padne jedna ili iskoci iz zljeba,probal sam i zajebano je.:s:
 
I

imt542

Guest
Imam problema sa curenjem ulja iz motora IMR M33/T.
Curenje se događa iz rupice iznad sajle radnih sati.
Curenje se događa tijekom vožnje i nakon gašenja motora.
Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Semering je ja sam ga sad nedavno mijenjo brojevi na semeringu su 22.22 34.93 6.35
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Skines sajlu obrtomjera. Odvrnes 4 vijka kljuc 13.Izvadis aluminijsko kuciste.Unutra imas semering.Ako se dobro sjecam mjera je 22x35.Zaptivni dio semeringa kad budes vracao kuciste nazad obavezno namazi tovatnom mascu.
dsc05436i.jpg
 
P

pecana

Guest
Pozdrav ljudi, imam 542 već godinama znao mi je pomješati brzine i uvjek je ostajo u rikvercu međutim nije bio problem vratiti ga u normalu ali sad mi je osto u petoj i ne mogu ga nikako izbaciti ćak sam dignuo i poklopac ali nemogu shvatiti šta se dešava pa bi molio ako se ko sreo sa ovakvim problemom da mi objasni šta napraviti
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
4.i 5 brzina su sinhronizirane, možda su ti se sinhroni zaglavili. To je dosta komplicirano, nadam se da če ti se netko javiti tko je imal posla s tim na IMT-u. Probaj još nekako mehanički izvaditi iz brzine. (nekom jačom polugom, i lagano okreči osovinu, neka netko stisne kvačilo)
 
P

pecana

Guest
Evo uspio sam hvala na pomoći kuglice na sinhronima su se zaglavile jedva sam ga izbacio sad nisam pametan prije nego ga složim ponovo dali da probam par puta ubaciti izbaciti u petu da mi se nebi ponovilo već sam se pripremio da ga idem rastavljati na pola irazvaliti getribu
:(y):
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Pozdrav svima evo da probam oziviti temu:
Kupio sam Imt 542 85 god naizgled veoma ocuvan i primjetio sam kad puštam kvacilo-krećem cuje se neki zvuk kao neko uzubljivanje.
Znači to se dešava samo dok puštam kvacilo i više se ne čuje,orao sam traktorom ima odličnu snagu.
I ima još nešto kad podižem plugove poskakuju ako je traktor na ler gasu a ako dodam samo malo gasa uredno diže.
Ako neko zna o cemu se radi molim pojašnjenje???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zvuk nemogu čuti ovak virtualno ali možda je obloga lamele tvrda pa škripa ili potisni nevalja ili capice u kombinaciji sa potisnim ....... ako se čuje krckanje zupčanika onda isto može biti svašta.

U vezi hidraulika, pogledaj u kakvom stanju je filter i ulje po potrebi zamjeniti, a ako ne pomogne onda treba napasti pumpu hidraulike.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
hvala na objasnjenju a koji i gdje filter kazete??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ne citiraj bespotrebno postove.

Filter se bi trebal nalaziti na pumpi hidraulike koja se nalazi (pumpa) ispod poklopca hidraulike (na njemu sjediš).
Neki odljevci kučišta mjenjača imaju poklopac kroz koji se filter da izvaditi. Ako nema ili je rupa mala treba skidati poklopac hidraulike.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ok necu to još šarafati samo samo sam ga kupio,zamjenio sam mu filtere i ulje super 5 usuo jedino mozda bi bilo pametno i iz mjenjaca da zamjenim.
Na koji se šaraf u imt 542 ispušta ulje iz mjenjača?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Hidraulik poskakuje ako je neki od ventila na pumpi losiji i ne zatvara dobro ili je neki otpad iz ulja dosao pod njega.
Za provjeru filtera moras skinuti poklopac sa lijeve strane kucista diferencijala.542 bi trebao da ga ima.Na slici zeleno oznacen poklopac,a crvenim jedan od dva cepa za ispustanje ulja.Kad pregledas filter moras ispustiti prvo ulje.Nemoj da te zabuni slika.Ovo je slikano na IMT-u 577.U biti je skoro isto.
4pn5.jpg

Ovako izgleda filter unutra.Sa gornje strane ga drzi vijak M6(10 kljuc).Ovaj filter sa slike je neispravan.Na tvom filteru trebala bi biti gusta mrezica preko ovih rupica.
qcor.jpg


Taj zvuk pri kretanju ne sluti na dobro.Najvise me podsjeca po opisu da stradao iglicasti lezaj na spojnickoj osovini.U svakom slucaju moraces traktor na pola da bi to rijesio.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh