• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Je, to je AC pumpa i membrana je točno tam gde si rekel, ali moja preporuka bi ti bila da prvo utvrdiš dali je do nje, a ako je uzmeš novu IPM-ovu AC pumpu.

Kad zračunaš novo ulje, i membranu i onda za par sati opet novo ulje to ti izađe skoro na isto.
Nove membrane nevaljaju i nisu dugoga vijeka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Potpuno se slažem s muhaničarom, nemoj se uopče truditi mjenjati membranu i nedaj se uopče navući na ideu da mjenjaš membranu...samo nova IPM-ova AC pumpa gore i miran si dugo vremena, to govorim iz iskustva.
S traktorom se nemoj vozati i paliti ga uopče jer nafta je razrijedila ulje i to ti onda fino ispire stubline što nikako nije dobro za motor, ulje ispustiti i filter zamjeniti nakon što staviš novu AC pumpu, naravno staviti novo ulje.

Ukoliko se ispostavi da nije uzrok AC pumpa, moguće je da mješa preko semeringa Pumpe Visokog Pritiska (PVP) ili kak bi se reklo "BOSCH" pumpe
I još postoji jedna mogučnost koja je po meni najmanje vjerojatna, a to je da mješa preko grijača.
 
Z

zmijacoop

Guest
istina, sa vremena na vrijeme jako zna zadimiti i onda se čuje neki drugačiji zvuk motora, a ako je do boš pumpe, kaj mi je onda ćiniti, mislim ako tu mješa sa uljem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Postoji mogučnost da ga i na dizu toči :icon_wink:

Sinek, prvo ispitaj AC pumpu jer je ona večinom problem, a onda dalje kak sam ti rekel.
Naj si nabijati bespotrebnog troška
 
Z

zmijacoop

Guest
ma ja sam ti prijatel moj loše sreće pa ak se nekaj more zasrat, znaj, već je tek, nedaj bože nakaj posuditi, to kod mene sigurno krepava, uhhhhh
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Kreni onim putem kak sam ti rekel, a onda pemo dalje po potrebi :icon_wink:
 
Z

zmijacoop

Guest
evo, rastavio kako je rećeno, stavio AC pumpu malo sa strane, OBRISAO i ćekam već 3 sata ali ništa ne kapa, dali treba maLo pumpati ili nekaj ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ak si dobro opral, ne obrisal, podmetni neki čisti papir odispod i ostavi preko noči.
Slobodno malo i pripumpaš tu i tam.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Treba malo napumpati da se stvori malo pritiska.Isto izvadi grijac i ponovo kad je vani stavi lajtung na njega.Napumpaj na AC -pumpu i sacekaj da vidis da li ce na grijac kapati.Ako je oboje ok (ne kapaju) onda je problem semering na PVP ako je rotaciona pumpa na njemu.
 
Z

zmijacoop

Guest
evo, cijele noći ništa nije izkapalo iz AC pumpe i sad sam jako jako zabrinut
ima li kakva ideja što sad
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako imaš lufta ostavi ju do sutra i usput probaj izvaditi grijač da i njega ispitaš.
Ako nije do toga onda skoro sigurno semering na Boš pumpi.

Nego jel ulje crno ili bijelo?
 
Z

zmijacoop

Guest
nisam imal živaca čekati pa sam ju rastavio i vidio da je membrana cjela jer na gornjem djelu gdje je nagta nema no trunke crnog, a koliko vidim neko prije je već imal problema sa njom pa je stavil dvije membrane umjesto jedne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Orginal IPM- ova se sastoji od dvije "membrane"
 
Z

zmijacoop

Guest
između gornje i donje membrane je bilo dosta ulja, jeli to normalno

i vidim da se razumiješ u traktore pa mi reci molim te dali boš pumpa od 549 paše na 542 jer ima prijatel jednu vani pa mi ju nudi za mojega ako je stvarno moja procurila
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nebi smjelo biti.
Najvjerojatnije donja neispravna ili propušta kroz osovinu.
Pitanje je kaj je s drugom.

Boš pumpe nisu iste.
 
Z

zmijacoop

Guest
ulje je crno, vidim da si pital prije, ali nisam videl

dakle sutra po novu ac pumpu pa sa njom gore, onda budem vidio što se događa.

pošto je ona dolje, ne znam ima li smisla vaditi grijać
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se nebi vise isplatilo zamjenit membrane pogotovo ak najde neke kvalitetne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh