• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja na kvalitetne membrane u RH nisam naletel, ako neko zna gde ima nek reče.

@ zmija
Grijač možeš otpojiti pa vidjeti onda, možeš ga izvaditi pa začepiti nečim ili drugim grijačom rupu i malo se vozikati dok je ovaj izvađen i spojen da vidiš dali na njega curka nafta
 
Z

zmijacoop

Guest
vele mi da ne , da je pametnije mjenjat pumpu, valjda znaju zašto
 
Z

zmijacoop

Guest
Pozdrav
evo po vašem prijedlogu promjenio sam ac pumpu, kupio orginalnu, i stavio grijać van grane, na grijaču nije ništa curilo, a za pumpu ne znam jer mora raditi malo duže , hvala na savjetima, javim se ponovo za koji dan kad ču vidjeti dali nivo ulja ponovo raste
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Procitao sam ovdje na forumu neka objasnjenja u vezi komandi na imt 542 i primjetio spominjete 2 kljuca pa mi nije jasno.
Ja imam lijevo kljuc na kojem su duga i kratka svijetla a desno je ručica za palenje.
Traktor je 85 godiste jeli ovo ugrađivano ili je njegovo original?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Bila je brava sa ključem netko stavio ručicu ako radi grijač i anlaser po meni ok .
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Traktor sam nedavno kupio pali dobro puni akumulator a za grijace neznam kako provjeriti,rucica ima dva polozaja u lijevo prvi polozaj su vjerovatno grijaci a do kraja u lijevo pali mislim da su takve ručice na ursusu.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
tako je,prvi zub grijac a drugi paljenje a u desno je samo paljenje,mada ima bravica koje u desno imaju i grijac i paljenje,grijac ti je najlakse provijerit da drzis na prvom zubu pol minute i onda ga probas rukom dotaknut.mora bit topao,nalazi se na usisnoj grani,a mozes i tako kad stavis bravicu u polozaj za grijanje,moraju ti kontrolne lampice od ulja i alternatora malo slabije svijetlit...
a najbolja solucija je skinut ga dolje i spojit direkt,jel moze se desit da nevalja zica koja ili bravica...
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Evo sad sam provjeravao,na lampicama se nikakva promjena ne primjeti a ručica se ne moze u desno okrenuti već samo lijevo 2 stepena.
Nisam pronašao gdje se nalazi grijač moze li neka slikica?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
na usisnoj grani sa desne strane je,ima na sebi jednu zicicu spojenu i lajtung.sa kljucem 27 se skida.otpustis lajtung i odsarafis ga.sliku nemam nikakvu...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
[To je brava od viličara okreče se lijevo prvi zub grijač ako je spojen i ispraavan drugi zub anlaser .
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Našao sam gdje se nalazi grijač i provjerio lampom na masu i na tu žicu grijaca,ne dobija struju.
Traktor izuzetno dobro pali bez verglanja a u zimi teško da će mi zatrebat ali ipak da zatreba znam šta mi je činiti onda cu to napraviti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Najvjerojatnije nije spojena žica na bravu ipak to riješi prije zime da ne mrznu prsti a sad jako toplo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Kak si ga samo videl, a nisi videl da kola napred nema :icon_eyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Gde god pogledaš na jubtubu oni večinom idu na zadnjima, pa onda ustvari ni kola netrebaju.
Nisu oni ko neki drugi, kojih je pun tvoj zavičaj :x::x:
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ljudi ima li neki jak učinak taj grijač na tom mjestu,kako izgleda jeli oblik kao kod dizela auta?
Zar zaista moze puno pomoci ako malo zagreje zrak tu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Itekak jak, to ti bu jasno kad prve magle dojdu.
Princip nije ni sličan onome od automobila
 

Najnoviji postovi

Na vrh