• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Na mojem 542 su gume 12.4-28 potrošene pola otprilike sad me zanima ovo sto sam pročitao na forumu da su na nekima dosle gume 13.6-28 i pašu li meni na ove moje feluge te veće gume.
I još nešto vidim na pik.ba ljudi prodaju gume piše samo 12-28 jeli to drugačije ili samo napišu tako skraceno.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bok crni,ovak 12-28ne postoji nego 12.4/28 pa ljudi pisu skraceno.
13.6/28 bi isla bez ikakvih problema a i dobio bi na visini zadnjeg kraja i izgledu,a i vecu kolicinu zemlje bi grabil znaci bolji grip.

Mnogi ce rec da to nije za njega jer ce biti slabiji i neces imat snage u vecim brzinama,al zapamti da vozis radni stroj a ne auto i da to neces osjetiti jer imas na odabir brzine i njegova max brzina ne prelazi 40km/h.

E te 13.6/28 nisu toliko ceste na traktorima tak da ju je teze nac pa i cjena nije bajna nego malo paprena,za razliku od 12.4/28.
Uzivaj u odabiru guma i sretno. Lijepi pozdrav.:drink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Mislim da postoje 13.6/12/28 to su 13.6/28 imali neki traktori doveženi iz zapada.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Felge ti budu preuske za gume 13.6-28".
Trebale bi biti 12" širine (dozvoljeno i 11"), a ove su (mislim) 9" ili10".
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Zanemariva je ta širina felge.
Vidio svojim očima na 542 stara tipa iza 14.9 gume na njegovim original felgama, tak da sve može.

13.6 idu bez ikakvog razmišljanja gore.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Zanemariva je ta širina felge.
Da, za radijalne je manje važna, no za dijagonalne baš i nije tak
Idu, no pogledaj kak stoje. Nemaju ravninu na ripnama, već su okrugle.
Pomaže slabije pumpanje, no to je ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Istina je da su malo jajčaste, no nije tak strašno, barem sa 13.6 gumama, a videl sem ih dosta na malim torpedima i imtejcima
 
Z

zmijacoop

Guest
pozdrav
imam mali problem :=:) sa svojim 542. kupili smo ga ove godine i zamjenili sve filtere i stavio novo ulje. na šipki je pokazivalo malo ispod maximuma. poslije oranja pogledao sam šipku i pokazivala je skoro 2 cm iznad maximuma i procurilo je ulje na poklopcu ventila. izvadio sam ulje van, nalio novo do minimuma i opet vozio koji dan i sa njime išao u šumu, kad sam ponovo pogledao šipku opet je bilo puno iznad maximuma i ponovo je procurilo na poklopcu ventila. ima li tko kakvu ideju što bi to moglo biti , jer dok sam ga samo vozio bez opterećenja pokazivalo je normalno kao što je pokazivalo kad sam ga nalijao

pozz
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vjerojatno nafta ulazi u motor.
Mozda membrana na ac pumpi pusta.
 
Z

zmijacoop

Guest
zar postoji mogučnost da se ikako mješaju nafta i ulje, sad sam već zabrinut
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zmijacoop

Guest
hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ti gubi antifriz a da nigdje vani ne curi?
Da oce membrana cesto puknut i ide dio nafte u ulje.
Kad slozis opet novo ulje i filter a do tad ga nemoj opce palit otici ce ti motor ako se nije vec kaj poderalo.
 
Z

zmijacoop

Guest
koliko sam vidio rashladna tekućina je kako sam je i stavio i nema tragova vode u ulju koje sam ispustio
jeli to problem zamjeniti, mislim membranu. ovo je 82 g. i ne znam ima li je još uopće za kupiti, ovo nam je prvi traktor pa se još učimo, a ciri nam i malo ulja sa izlaza ruke na hidraulici pa bi se i sa time trebao nekako pozabaviti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Skineš AC pumpu dole, a da ne otpajaš lajtunge od goriva, opereš i ostaviš preko noči. Samo če se pokazati dali je membrana neispravna.
Ako je suho vratiš se sim po još.

I ne citiraj bespotrebno postove.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi koliko si spretan al nije neki problem,otpojis lajtunge od nafte,otsarafis par sarafa koji ju drze na bloku i izvuces ju van.
U utorak zovi autopoljostroj u zg i pitaj jel imaju,ak trenutno nemaju dode drugi dan,i vidi jel ti jos kaj treba pa pitas odma.

Ovo je slika sa 533 nemam od 542 al je slicno.
Odmah ispod crnog debelog crijeva na slici je AC pumpa.

windows screenshots tool
 
Z

zmijacoop

Guest
dakle, ako ne curi iz nje preko noći onds je neš drugo ? treba li ispustiti ulje iz motora prije toga ?
kam se vratim po još ćega
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Sve si pročital samo nisi da ne citiraš bespotrebno.
Imaš dole opciju brzi odgovor ili koristi onaj odgovor s lijeve strane u dnu stranice.

Ulje netreba ispuštati, a sim dojdeš po još odgovora sa mogučnostima od kud bi moglo puniti karter
 
Z

zmijacoop

Guest
evo ovako izgleda kod mene ac pumpa
membrana se nalazi ispod onaih 6 šerafa ???

5uak.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh