• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Koja budala onaj voditelj, usisni gasovi :mur::mur::mur:

Inače onaj drugi pametan čovek, tam negde na 7,00 lepo veli, ako traktor treba svaki dan u zimskom periodu bilo bi dobro da bude BAREM pod nekom natstrešnicom-
Doduše, sve mu glas drhče dok to priča, ali rekel je :(giggle):
Zna čovek :drink:
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
E sad mi je jasno u vezi grijača,ako ne bude moglo raditi preko ručice koju imam ugradit cu neki povratni taster da salje direktno plus na grijač kad pritisnem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Možeš za silu i tak, ali vodi računa da to nemože biti taster od sirene i da mora iči preko osigurača
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Nemojte me krivo shvatit i mislit da pocjenjivam vase znanje,al moje iskustvo je takvo da vec skoro 10 god na mojem imtju i grijač i paljenje ide preko običnog tastera za 20kn i nikad nije ni jedan krepao,mislim rastalio se
Mozda sam imao sreče pa potrefio dobre tastere
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Koja budala onaj voditelj, usisni gasovi :mur::mur::mur:

Inače onaj drugi pametan čovek, tam negde na 7,00 lepo veli, ako traktor treba svaki dan u zimskom periodu bilo bi dobro da bude BAREM pod nekom natstrešnicom-
Doduše, sve mu glas drhče dok to priča, ali rekel je :(giggle):
Zna čovek :drink:

A njegov traktor pun snijega... :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Probaj kupiti novoga za sirenu, ipak je to 10 let u igri :icon_wink:
Oprezno s njim dok ga s pulta uzimaš, a kamoli kod ugradnje
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Probao sam zicom spojit plus na grijac i ne pruza nikakav otpor mislim da je neispravan, koliko bude novaca nov?
Vidim na grijac dolazi metalni lajtung kakvu on ima funkciju?
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Kako to funkcioniše?Ako dolazi nafta koji je proces dalje?
I ljeti kad ne treba grijac sta se dešava sa tom naftom miruje ili?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Odličan taster za paljenje grijača je Zetorov start gumb, radi samo tako :), a najbolji taster je original IMT start bravica!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Kako to funkcioniše?Ako dolazi nafta koji je proces dalje?
I ljeti kad ne treba grijac sta se dešava sa tom naftom miruje ili?

To je sve odrađeno unutar grijača, netrebaš se time zamarati.
Iako dodatni ventil na lajtungu nije loše ugraditi.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
E sad je došao na red kompresor:D: Trebao duvati gumu i zakacim crijevo na mjesto gdje ide i nista se ne desava, vidim duva ispod na onaj odušak i slucajno pritisnem ventil na boci i vidi čuda od tamo voda mlaznu i pri tome svemu započe se guma duvati.
Znači kad sam zakacio crijevo nije htjelo duvati,sa čime sam ga aktivirao?
I otkud voda u boci za zrak,jeli to treba tako?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
E sad je došao na red kompresor:D: Trebao duvati gumu i zakacim crijevo na mjesto gdje ide i nista se ne desava, vidim duva ispod na onaj odušak i slucajno pritisnem ventil na boci i vidi čuda od tamo voda mlaznu i pri tome svemu započe se guma duvati.
Znači kad sam zakacio crijevo nije htjelo duvati,sa čime sam ga aktivirao?
I otkud voda u boci za zrak,jeli to treba tako?
ventilom na boci , tako to mora raditi .

Voda je kondenzat , došla je u sistem putem zraka .
I to je normalno , samo češće ispuštaj
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Voda u boci od kondenzacije a to ti sta moras na boci ispustit zrak da bi mogo pumpat gumu tak je i kod mene to je sve normalno!!
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Ok to sam naučio imam još pitanje u vezi oduška na koji duva zrak ispod,primjetio sam po šumskim putevima da jako diže prašinu mora li to tako uvijek raditi?
Moze li se tu navrnuti neko crijevo i usmjeriti zrak na neko drugo mjesto ako već mora da duva?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako ti toliko duva na odušak da se prašina diže što ne vjerujem, onda je motor produvao i pri kraju je.
Prašina po putevima ti se diže od ventilatora hladnjaka.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Mislio sam na kompresor,na otvor ispod kačenja crijeva za pumpanje smjesteno kod boce za zrak.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Aha, onda sam ja krivo protumačio...to onda tako mora da duva, tako je složeno
 
Na vrh