• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
imate jednoga preziva se Ferenčić i jednoga Pican a brojeve vam mogu naći ako treba
 
Posljednje uređivanje:

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
u bosni sam dao 600kn za raparaciju pumpe i sva cetri uloska sa stelanjem i jos imas godinu dana garancije...ne isplati se ic iz zg ali tko je blize isplati se....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Čitam ovo što pišete tu... Imao sam 542 i 577... Dvije riječi samo... Nikad više! Na tim traktorima jedino motor valja, a sve ostalo katastrofa... Žali Bože truda kad nema pomoći da mi ga netko opet zabadava daje nebi ga uzeo, jos bi platio da mi ga maknu iz dvorista... Nemam nista protiv nikog sl IMT nije traktor, to je sve...

Ja sam pak suprotnog misljenja.. ne svidaju mi se imr motori jer stalno nesto sline i pustaju, mjenjač i hidraulika na imt-u su bez greske..
da su se imt traktori nastavili proizvoditi sa fiat motorima kao neke serije 533 i 540, znaci fiat motor, a sve ostalo od imt-a ti traktori bi trajali vjecno..
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Ja sam pak suprotnog misljenja.. ne svidaju mi se imr motori jer stalno nesto sline i pustaju, mjenjač i hidraulika na imt-u su bez greske..
da su se imt traktori nastavili proizvoditi sa fiat motorima kao neke serije 533 i 540, znaci fiat motor, a sve ostalo od imt-a ti traktori bi trajali vjecno..

Sad cete rec da lazem al ja sam imao na 577 perkinsov motor, kocnice nula bodova, mjenjac mi se nikako ne svida, ajnšlag mali, prednja vuča zeza, hidraulika je dobra, to da, al ostalo kazem... Dosta loše.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Nadam se da nebudete krenuli u krivom pravcu :icon_wink:
Servis VT pumpe je u igri
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
u bosni sam dao 600kn za raparaciju pumpe i sva cetri uloska sa stelanjem i jos imas godinu dana garancije...ne isplati se ic iz zg ali tko je blize isplati se....

Za te pare tip ti je vjerovatno zamjenio poneku gumicu na PVP i zamjenio uloske dizni.
Komplet reparatura PVP i zamjena elemenata na diznama kosta oko 250 eura.U komplet reparaturu se racunaju sve gumice i dihtunzi pumpe,hidraulicna glava,semering,krilca transfer pumpe,sito(filter na pumpi) i reglaza pumpe.Pod reglazu pumpe se podrazumjeva podesavanje pumpe i pumpa mora da se vrti na bosh-stroju najmanje sat vremena .Cijena je za roto pumpu sa cetiri izlaza i cetiri dizne(zamjena elemenata i podesavanje pritiska) ,nove podloske pod diznama.

To je cijena za motore (cetiri cilindra) sa oznakom M.Za Motore sa oznakom DM je skuplje.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
250 eura :icon_e_surprised::icon_e_surprised:
Ustvari 4 cilindra, glava, dize i komplet reparatura ..... tu negde, ko i kod nas
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
meni su radili gore navedeni vec dosta puta i na automobilima i na traktorima i super sam zadovoljan nikad greske
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Za auta kao sto je golf 2ili3 das oko 80eura ,ostavis svoju i dobijes drugu repariranu.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Čitam ovo što pišete tu... Imao sam 542 i 577... Dvije riječi samo... Nikad više! Na tim traktorima jedino motor valja, a sve ostalo katastrofa... Žali Bože truda kad nema pomoći da mi ga netko opet zabadava daje nebi ga uzeo, jos bi platio da mi ga maknu iz dvorista... Nemam nista protiv nikog sl IMT nije traktor, to je sve...

Koji sad traktor imaš,predpostavljam neku bolju marku od IMT-ja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
meni su radili gore navedeni vec dosta puta i na automobilima i na traktorima i super sam zadovoljan nikad greske
Ak se setiš i kad najdeš brojeve telefona slobodno mi ih javi.
Nikad se nezna, možda zatrebaju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam pitao na par mijesta u Zg i Ka jer da nekud dalje nosim di je jeftinije opet radi putovanja vamo tamo namirim tu razliku od cijene i za ovog u Ka sam dobio dobre komentare!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Meni je jedan stari majstor iz Nove Gradiške na 539 prošle godine pregledao pumpu i nešto malo promjenio i 400 kunića uzeo!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
ma taj isti majstor je 90-tih tu pumpu kompletnu repariro, sve promjenio što je bilo za promjeniti, tad je traktor još bio nov i nije bilo problema do prošle godine kada je u berbi kukuruza sam odjednom nabijao gas! odšarafilo se ono što je lisnik stavio sliku! trakotr sad ima preko 6000 sati, a još je ko dečkić..
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Za te pare tip ti je vjerovatno zamjenio poneku gumicu na PVP i zamjenio uloske dizni.
Komplet reparatura PVP i zamjena elemenata na diznama kosta oko 250 eura.U komplet reparaturu se racunaju sve gumice i dihtunzi pumpe,hidraulicna glava,semering,krilca transfer pumpe,sito(filter na pumpi) i reglaza pumpe.Pod reglazu pumpe se podrazumjeva podesavanje pumpe i pumpa mora da se vrti na bosh-stroju najmanje sat vremena .Cijena je za roto pumpu sa cetiri izlaza i cetiri dizne(zamjena elemenata i podesavanje pritiska) ,nove podloske pod diznama.

To je cijena za motore (cetiri cilindra) sa oznakom M.Za Motore sa oznakom DM je skuplje.
ubiti da reglaza pumpe i jos je neke limice promijenio u njoj,sva cetri uloska dizni i stelanje.uglavno 600kn sta nisam mogo kod nas nac za te novce... a dao sam radit u dubici...
 
Na vrh