• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta
S

strongboy

Guest
Kod:
 sta mislite o IMT 542  iz 84 godiste.ima odradjeno 2000 radna sata, sa kabinom.veoma sam zainteresovan za polovan IMT.pre neki dan sam razgledao neki remontovani imt 539,al mislim da su ipak 533, i trazili mi od 3700 eura do 4700 eura.bili su jako dobri na izgled ;) .i bez kabeine, sa novim gumama.al su mi malo skupi, a i  nesigurni.jer ne znam sta je sve remoontovano na njih.kod starih vozila, pa i traktora, jedno popravis, drugo se pokvari... :roll: .ok hvala vam na  odgovorima, mislenjima i savetima. pozdrav iz makedonije.
 
A

Ado

Guest
Pozdrav iz BiH.
Prilikom kupovine traktora najbitnije u kakvom je stanju traktor: motor,hidraulika,da li je prvi vlasnik ima li papire, koliko ima sati rada ali da ispravno otkucaje sate. IMT 542 iz 83 godine,ima isti motor kao i 539.IMT 540 i 542 se razlikuju po kabini, prednjoj maski i ravnim zadnjim blatobranima.Motori kod 539 i 542 je sa tri cilindra i tri brzine.A što se tiče cjene oni se kreću od 3500 eura do 5000eura, polovni katastrofa a nov u Srbiji 7000 eura.Nikad ne kupuj kod dilera u njih je sve šminka" staro izgleda kao novo" ? " Pozdrav " "Ado "
 
S

strongboy

Guest
Ado kaže:
Pozdrav iz BiH.
Prilikom kupovine traktora najbitnije u kakvom je stanju traktor: motor,hidraulika,da li je prvi vlasnik ima li papire, koliko ima sati rada ali da ispravno otkucaje sate. IMT 542 iz 83 godine,ima isti motor kao i 539.IMT 540 i 542 se razlikuju po kabini, prednjoj maski i ravnim zadnjim blatobranima.Motori kod 539 i 542 je sa tri cilindra i tri brzine.A što se tiče cjene oni se kreću od 3500 eura do 5000eura, polovni katastrofa a nov u Srbiji 7000 eura.Nikad ne kupuj kod dilera u njih je sve šminka" staro izgleda kao novo" ? " Pozdrav " "Ado "
ovaj sto sam nasao , bio je na oglasu.vlasnik nije diler.ali je drugi vlasnik. kupio ga je sa 200 radnih sati.a sad ima 2000.kaze da kad podjem da ce dati traktor da ga isprobamo u oranju.kaze da oremo koliko hocemo, i da temperatura motora ostanbe stabilna,isto akze da ne trosi ni kapi motornog ulja, da je hidraulika i menjac u extra stanje.....al sve dok ga ne vidim neverujem bas na sve sto sam cuo ;) .inace kod nas novi imt 539 je oko 8000-9000 eura.a ovaj imt 542 je sigurno skuplji.al isto tako sam cuo da ovi novi imt nisu tako kvalitetni kako nekada...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja imam IMT 542 86.godište, sati ima tko zna koliko, traktor je super.
U usporedbi sa 539 je 542 kao da voziš Fendt-a, vozio sam 539, mogu reći da mu nije ni do koljena , sa 542 imaš preglednost, traktor je brz....
Svakako radje 542 nego 539
 
S

strongboy

Guest
mario kaže:
Ja imam IMT 542 86.godište, sati ima tko zna koliko, traktor je super.
U usporedbi sa 539 je 542 kao da voziš Fendt-a, vozio sam 539, mogu reći da mu nije ni do koljena , sa 542 imaš preglednost, traktor je brz....
Svakako radje 542 nego 539
i ja mislim da je 542 puno bolji izbor od 539.od karakteristike koje sam mogao procitati,motor je isti,ali ovaj kod 542 izvlaci nekoliko konjskih snaga vise.a i traktor je tezi(negde oko 2 tona),sto je svakako plus za vucnu snagu traktora.neki od prijatelja su mi pricali kako je 542 sa nekom fabrickom manom u nekom konusnom zupcaniku,i da se taj zupcanik cesto kvari.ja se skoro nista ne razumem u to, al sam siguran da uz pravilno odrzavanje i ne forsiranje traktora, da nece biti tog problema.jer na kraju krajeva i 539, pa i bilo koji drugi traktor ili stroj, kad ga ne pazis i vozis kako ne treba, dozivece neki kvar...sada cekam da vlasnik postavi slike na oglasu gde sam procitao da se prodaje, pa...u ponedeljak verovatno idem sa prijateljem koji se razume u traktore, jer ih je do sad promenuo 5,da ga pogledamo.naravno to sto je do sada promenio 5 traktora ne govori da je strucnjak, ali ipak.kolko tolko vise zna,sta vise sto ja do sad nisam sjeo u nijedan traktor osim u tomo vinkovic :roll: .pa bi za mene taj IMT 542,u odnosu na TV 420 bio pravi avion :lol: ;) .ok pozdrav i hvala na savetima.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja sam imao problema jedino s volanom,i nešt malo sad s hidraulikom(ništa strašno).

Ja svojeg nikad ne šparam, i nemam nikakve probleme s konusnim zupčanicima.
Naravno da je plus što je teži od 539, nosim sa svojim okrugle bale, al na rikverc.
 
S

strongboy

Guest
mario kaže:
Ja sam imao problema jedino s volanom,i nešt malo sad s hidraulikom(ništa strašno).

Ja svojeg nikad ne šparam, i nemam nikakve probleme s konusnim zupčanicima.
Naravno da je plus što je teži od 539, nosim sa svojim okrugle bale, al na rikverc.
.a kakav mu je volan?jel tezak za upravljanje kao kod 533 ili 539?koliko ima brzina, kolika mu je najveca brzina u tramnsportu...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nije baš lagan, al je ok, počni sad radit sklekove i dizat utege, pa kad ga kupiš neće biti problema :D :mrgreen:
Šalim se, malo je teži nego na 539.

Ima 5 brzina, i upravo sada sam mu izmjerio najveću brzinu od 33 km/h, na skoro 2300 okr/min.
 
S

strongboy

Guest
mario kaže:
Nije baš lagan, al je ok, počni sad radit sklekove i dizat utege, pa kad ga kupiš neće biti problema :D :mrgreen:
Šalim se, malo je teži nego na 539.

Ima 5 brzina, i upravo sada sam mu izmjerio najveću brzinu od 33 km/h, na skoro 2300 okr/min.
ma dizao sam ja tegove :lol: .i vec godinu dana pauziram.al vidim da cu morati da nastavim ako kupim ovaj 542 :D .tomo vinkovic kog imam vec 21 godinu,ima veoma lagan volan.al po nekad jako neprijatno iznenadi kad na primer jedan kotac upadne u brazdi.onda moze da polomi i ruku ;) al sam se vec navikao na koji nacin da drzim volan,pa mi to nije problem.al sad kako ce biti sa imt ,neznam.jednog 533 sam gledao,bio parkiran u garazi,i probao sam da okrenem volan.ma bio kao zavaren :lol: okrenuo se samo dokle bila lufta i ni milimetar dalje :) .jooj,pomilio sam u sebi,kako ovo cudo skrece u levo i u desno :lol:
 
B

Bobo

Guest
542 ti je solidan traktor, ali u usporedbi s 539 ima i prednosti, ali i mana...

dakle, koliko sam upucen (bilo je na forumu prije rasprave o ovome) da se radi o istom bloku motora na oba traktora, ali postoje razlike u klipovima i klipnjacama radi veceg stupnja kompresije. No jos uvijek mi nije jasno kako oba imaju istu tvornicku oznaku M33/T, tako da ja ia dalje tvrdim da se radi o jednom te istom motoru. Dodatna snaga se dobije kroz mjenjac...

542 ima original gume "12" dok 539 ima "11". 542 je tezi od 539 za nekih 300Kg, nikako se ne radi o toni koju netko gore spominje ;) Na 542 je pun o bolja koljevka prednjeg mosta, te je sami prednji most masivniji, te je opterecenje vece za nekih 100kg naprijed u odnosu na 539, znaci, nece se samo tako lagano propinjati, ali je volan malo tezi. 542 ima potpuno drugaciji zadnji kraj skup s mjenjacem, te jaci hidraulik samo steta sto je kategorije I, a ne II :(

Kad se u istom poslu ova dva traktora usporedjuju 542 trosi dosta vise od 539, ali kad dodju u brdo, ta potrosnja ne znaci nista, jer 542 svoj posao odradi samo tako, dok ce se 539 vec malo i muciti...

Da niti ne napominjem sto znaci 4. i 5. brzina... Izmjereno autom skoro 40km/h U planu su "13" gume kad se ove potrose, pa ce sigurno ici 40 ;)

Sve u svemu, nelos traktor... koji ce tomu vinkovica zaorati samo tako ;)
 
S

strongboy

Guest
Bobo kaže:
542 ti je solidan traktor, ali u usporedbi s 539 ima i prednosti, ali i mana...

dakle, koliko sam upucen (bilo je na forumu prije rasprave o ovome) da se radi o istom bloku motora na oba traktora, ali postoje razlike u klipovima i klipnjacama radi veceg stupnja kompresije. No jos uvijek mi nije jasno kako oba imaju istu tvornicku oznaku M33/T, tako da ja ia dalje tvrdim da se radi o jednom te istom motoru. Dodatna snaga se dobije kroz mjenjac...

542 ima original gume "12" dok 539 ima "11". 542 je tezi od 539 za nekih 300Kg, nikako se ne radi o toni koju netko gore spominje ;) Na 542 je pun o bolja koljevka prednjeg mosta, te je sami prednji most masivniji, te je opterecenje vece za nekih 100kg naprijed u odnosu na 539, znaci, nece se samo tako lagano propinjati, ali je volan malo tezi. 542 ima potpuno drugaciji zadnji kraj skup s mjenjacem, te jaci hidraulik samo steta sto je kategorije I, a ne II :(

Kad se u istom poslu ova dva traktora usporedjuju 542 trosi dosta vise od 539, ali kad dodju u brdo, ta potrosnja ne znaci nista, jer 542 svoj posao odradi samo tako, dok ce se 539 vec malo i muciti...

Da niti ne napominjem sto znaci 4. i 5. brzina... Izmjereno autom skoro 40km/h U planu su "13" gume kad se ove potrose, pa ce sigurno ici 40 ;)

Sve u svemu, nelos traktor... koji ce tomu vinkovica zaorati samo tako ;)
Pa tomo vinkovic,bar onaj koji ja imam od 18 ks,u odnosu na 542, je kao fica i mercedes :lol: pa i bilo koji tomo vinkovic.jer nemanjenu su za razlicte radove.tako da nisu za poredjenje ;) to sto kazes da je 542 tezi od 539 za nekih 300kg dovodi do toga da je 542 tezak 2tona(1ton=1000kg),a 539 tezi oko 1700kg.znaci nisam mislio da je 542 tezi za 2 tona, nego da je tezi od 539, i da je 542 tezak negde oko 2 tona.ok.kazaes da trosi puno vise od 539.mozes li mi reci na primer,koliko ce dizela potrositi 539, a koliko 542 u oranju recimo 1hektara.i za koliko sati bi taj jedan hektar preorao 539 a za koliko 542?predpostavljam da je 549 brzi i u oranju, a ne samo u transportu...i jeli nozna gas , i 5 brzina standardna opcija na sve 542-ke?hvala vam na misljenjima.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
da ja kupujem ja bih onda rađe dignuo kredit i uzeo PRIMA TT-840,znam da valja(novi je-nije star 24.g.,nema 2000. radnih sati nego 0,ima ih sa kabinom ili bez kabine),ima 40ks,servo volan a ne mehanički kao imt-542,tri cilindra,puno priključaka,bolje je prilagodljiv vrsti terena nego imt-542,....... :!: :!: :!:
to je moja preporuka ali nije na meni da odlučim nego na strongboy-u.... ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
539
Obrisan neispravan link.
542
Obrisan neispravan link.
IMT-ovci su potpuno isti motor zavrtjeli+ 250 RPM-a i tu dobili tih 3 konja .
Dakle kada taj 542 voziš ispod 2000 okretaja ti ustvari voziš 539 ,kada ga digneš iznad 2000 okretaja motora imaš tih 3 konja na raspolaganju .
Snaga motora se mjeri na zamašnjaku .
Dakle malo su ga nabrijali , da li je spreman podnjeti to nabrijavanje :scratch
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Naravno da je spreman, potrošnja niš se za nju ne brini,to su ti bapske priče za visoku potrošnju u odnosu na 539, nemre bit velika razlika, ako su motori isti.

Uglavnom, 539 mu nije ni do koljena.
 
S

strongboy

Guest
TOMO VINKOVIĆ kaže:
da ja kupujem ja bih onda rađe dignuo kredit i uzeo PRIMA TT-840,znam da valja(novi je-nije star 24.g.,nema 2000. radnih sati nego 0,ima ih sa kabinom ili bez kabine),ima 40ks,servo volan a ne mehanički kao imt-542,tri cilindra,puno priključaka,bolje je prilagodljiv vrsti terena nego imt-542,....... :!: :!: :!:
to je moja preporuka ali nije na meni da odlučim nego na strongboy-u.... ;)
hvala na preporuci ;) neznam dali su novi traktori prima TT-840 bas dobri... ne sumnjam u njihov kvalitet, pogotovo sto imam tomu vinkovica vec 21 godinu, i traktor je stvarno super,al ovaj novi nisam nikad vidio.dali je tako dobar kako se ocekuje.....a kod nas i neznam ko uvozi prima traktore.neznam i dali u opste neko uvozi traktore iz hrvatske.kod nas trgovci nude IMT, jon deer,tafe,mahindra,neki kineski traktori, i to je sve.za prima traktore, ili hitner,ili agt(slovenacki),ne verujem da ih uvoze.inace ja mislim da 2000 radna sata za 542 nisu mnogo.on bi trebao odraditi bez problema bar dva puta vise....a to sto je star 24 godine i nije bas presudno.traktor moze biti dosta mladji, al da je odradio svoje.recimo neki imt star 5-6 godina, al odradio recimo 6000-7000 rh.ja bih ipak uzeo ovaj sa 2000 rh. e sad...novo je novo.al je zato skupo :roll: .a kod nas je poljoprivreda jos uvek u nesavidnoj situaciji.mozda ce mi ovaj 542(ako ga kupim), zaraditi novi traktor ;) .a ako ne ide, onda i nemam bas sta da izgubim.jer uvek ga mogu prodati za priblizno istoj ceni za koje sam ga kupio.ili bi izgubio neznatno novca. a ovako novi traktor, je velika investicija i tesko da se isplati,jer kao sto rekoh, kod nas u makedoniji je jos uvek zima za poljoprivredu.a to znaci da jos uvek sve stoji. :( .ipak havala ti na sugestiji ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da se mene pita prije bi uzeo taj predratni nego novi... a 2000rs nije puno taman se razradio :lol: ... Ako su to njegovi stvarnni sati znaci da gazda ima tri kokoši dvije svinje i pola krave , taj traktor je bio na poštedi do sada.
Na Tractodata.com piše da se poceo prizvoditi 1986 ..sad ako ima je vjerovati onda ne može biti star 24 god. da nije neka podvala ?
 
M

Mata imt 540

Guest
ma ja ti preporučujem kupuj samo to je prva liga traktor evo ja ima imt 540 i pre zadovoljan sam s njim i nebi ga mijenjal za nijedan novi jedino bi mu uzeo neku pomoć tak da ne mora sam sve obavljati ......mojem su stali radni sati prije negdje 3 ili 4 god ne sječam se na 4757 tak da ovu zimu nadam se da ide na mjenjanje diftunga i opet tjeraj dalje tak da ono ja bi ga na tvom mjestu kupio :)
 
S

strongboy

Guest
hvala v Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. am na sugestijama .evo poslao mi vlasnik sliku traktora,pa da je prikacim, da ga vidite. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. .Evo poslikao ga vlasnik i poslao mi slike.a ja ih prikacio da ga vidite.pa i nije tako los ;) .Al ova kabina.... :scratch .ali kakva takva,nemoze ti nista ni vetar ni kisa,ni sneg :).inace vlasnik mu trazi 3800 evra.u razgovoru telefonom,spustio mi je kao krajnju cenu na 3300 evra.kaze da ima samo 2000 rh,daje ga da ga probamo u oranju kolko zelimo...drugi je vlasnik i da su ga kupili od prvog vlasnika sa 200 rh,i tako....sad u ponedeljak imam nameru da odem za skoplje,tamo neko selo u blizini, i da ga pogledam izbliza.i pokusacu da ga simnem na 3000 eura. ;) pa sta bude.pozdrav.
 
Na vrh