• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Štima Bobo, no kak je to povezano s donjim dovodom od pumpe?
I jedno pitanje, jesu li oni šarafi na Kloki-jevoj slici ispred federa za granice dizanja?
 
B

Bobo

Guest
Do ovog malog dekla ulje dolazi pomocu vertikalne cjevi direkt iz pumpe.

Kad poklopac hidraulika sastavljas nazad, taj deklic se skida i poklopac se montira na traktor. Cjev za dovod ulja u poklopac stavis i "ubodes" u pumpu (ima sa strane dekl koji se skine da mozes nisaniti) Na kraju stavis deklic na tu cjev i stegnes sa dva vijka...

Sto se opruga tice nemam pojma cemu sluze, hidrauliku nosim majstoru ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Smiljan kaže:
Usput, kakvo je ovo zeleno crijevo? Cemu sluzi?
Pa ZELENO
Za hlađenje kočnica :lol:

To ti crijevo služi za smanjenje sigurnosti kočenja prikolice ;)
 
B

Bobo

Guest
Dakako da se ZJ sali...

U ovo zeleno crijevo je covjek ugurao zice od strujne instalacije.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Ulje ti ide prek cijevi u poklopac. Pazi na gumice kod montaze, poklopac je tezak , da nebi moral ponavljati .
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Dakako da se ZJ sali...

U ovo zeleno crijevo je covjek ugurao zice od strujne instalacije.
To mene ZJ zahebava ;) , a ne shvaca da ja znam da kod IMT-a nema jednoznacnih rjesenja i da na svakom IMT-u ima nesto sto na nijednom drugom nema, pa makar tri minute prije ili poslije njega izasao iz tvornice :)
 
B

Bobo

Guest
Upravo tako... svaki se u svojim detaljima razlikuje jedan od drugog ;) A tek dok dodju do svojih vlasnika, detalji se onda sve lakse uocavaju ;) ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Smiljan kaže:
Bobo kaže:
Dakako da se ZJ sali...

U ovo zeleno crijevo je covjek ugurao zice od strujne instalacije.
To mene ZJ zahebava ;) , a ne shvaca da ja znam da kod IMT-a nema jednoznacnih rjesenja i da na svakom IMT-u ima nesto sto na nijednom drugom nema, pa makar tri minute prije ili poslije njega izasao iz tvornice :)
To ti se u modernom rječniku zove "customisation" ili "adaptation to personal needs" ;)
Tak da imaš osjećaj da imaš unikat, umjesto serijskog proizvoda :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a koje gumice treba promjenit da hidraulika drži?
negdje sam čital o tom.
jel tu na tom malom poklopcu ili negdje drugdje mislim kad je otvoreno da i to promjenim.
 
B

Bobo

Guest
Mjenjaju se gumice na toj cjevi, i karike na klipu hidraulika.

Ne razumijem sto ikome treba da hidraulik drzi prikljucak podignut cjelu noc?!? Zasto se ljudi opterecuju s time. Kolega je isao u krajnost i stavio novi klip na svoj 539 i dalje pe pustao hidraulik, i novi klip bacio van i stavio TAFE klip koji na sebi ima dodatnu gumicu i sad mu hidraulik drzi tanjurace preko noci, iako ne znam za kog vraga.

Na IMT traktoru ce hidraulik uvijek popustati i s tim se treba pomiriti. Dizajn hidraulika je (modernim rjecnikom) iz kamenog doba i zivo je cudo sto se takav sistem dan danas odrzao...

Ako hidraulik dize nista ne diraj!
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
x2owna.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gle bobo kad sam rastavil pa da promjenim ipak je to 64g,hidraulika diže nema problema,nije mi to da sad drži prek noči
mada sam posjedil dok sam čahure promjenil poderane do zla boga.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kolikog kapaciteta je rezervoar na 542?? tražim po netu,ali nigdje nemogu naći... ja sam u svojega najviše nalio 30 litara,ali čini mi se da ima mjesta za još najmanje 10 litara...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mrki88 kaže:
kolikog kapaciteta je rezervoar na 542?? tražim po netu,ali nigdje nemogu naći... ja sam u svojega najviše nalio 30 litara,ali čini mi se da ima mjesta za još najmanje 10 litara...
Ako ima mjesta skupi stotku pa probaj nalioti još tih 10 litara .
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma,pošto ja malo trošim,imam jedan kanister od 30 litara i kad kupujem naftu,uzmem samo njega i istresem ga cijelog u traktor i miran sam tjedan,dva, ovisno šta radim... morat ću uzeti još jedan od 20 pa da vidim...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Mrki88 kaže:
ma,pošto ja malo trošim,imam jedan kanister od 30 litara i kad kupujem naftu,uzmem samo njega i istresem ga cijelog u traktor i miran sam tjedan,dva, ovisno šta radim... morat ću uzeti još jedan od 20 pa da vidim...
Mrki, jel si promijenio auto...?
 

Najnoviji postovi

Na vrh