• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
hahahahaha :lol: :lol: :lol:

Živjeli ponosni vlasnici 542-ki!!!! :partyman: :drinkers: :supz:

Bobo bu dobil popizditis... ;) :mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
strongboy kaže:
matrix123456 kaže:
ma daj sta pricate 539 nema sta traziti kod 542 u sumi to su dva svijeta
vise nego jasno ;)


Samo ti njega čuvaj i nek te služi,,,,a za ostalo se ne brini,,,tvoj je problem koliko troši,,,i ti ga tankaš,prema tome tvoja je odluka dali je puno ili malo......
I koliko oreš i koliko je kvalitetno,,nek te ne brinu drugi....samo ga ti održavaj i nek te dugo služi........

Na ovom forumu vidiš svega od traktora koji su strari i izgledaju ko da su jučer kupljeni,,,do groblja,,,,,svako ima svoje mišljenje i to treba cijenit...........

Nije bitno koliko se dugo ore,,,nego da bude posao napravljen kako trba,,,a ne ja sam poro prije tebe,,,na koliko,,na cijelo i 10 centimetara.............

Svaka čast na informacijama,,,i drago bi mi bilo da staviš koju sliku makine.... :mrgreen: :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
ja sam uvijek pricao onako kako jest,kilavi su i jedni i drugi u sumi ali sa pravim vozacom i odgovarajucim cekrkom (vitlom), moze se raditi i uraditi posao sa njim,ali tih 300kg 542 daju veliku prednost u sumi nedize se toliko prednji kraj robusniji i cvrsci je, itd itd
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
eto da bum iskren ja pojma nemam koliko moj ili od suseda traktor kojeg svak malo posudim troši,natočim odradim kaj treba i teraj dalje, koliko vremena mi treba ne zamaram se tim poso koji treba odradit odradim i to je to pa nisam na nekom takmičenju,bitno je kak to izgleda i da se ne trga traktor i priključak.
svaki traktor ima svoju svrhu i namjenu i glupo je uspoređivat kaj koji može il nemože.
đabe ti stroj ak neznaš radit njime,a mali farcak u rukama meštra može napravit čuda.
tak da nemreš u šumi uspoređivat 539 i 542 razlika u snazi zanemariva ni ne osjetiš,ALI razlika u visini i tih 300kg čini čuda pogotovo ak vučeš čezu sa 4m drva po kolotečini u močvarno šumi kakva je kod mene.ko pozna Turopoljski Lug zna o čem pričam.
 
S

strongboy

Guest
tako je prijatelji.svaki je traktor u vestim i pazljivim rukama ono sto treba-traktor.kad sam ja mogao 21 godinu sve raditi malim tomo vinkovicen tv420,orao po nekoliko puta oko 6 hektara godisnje preoravao namanje 3 puta sto bi od prilike bilo oko 18 hektara godisnje(samo oranje svoje zemlje),po nekoliko hektara usluzno,pored toga sav transport, drljanje...za to sam vreme potrosio dva para plugova,naravno pre toga nekoliko puta obnavljanih,pa ipak bio jako ,jako zadovljan snjim,onda sta reci za imt 533-539 542 i td. svaki je traktor dobar.mali tomica za sve te godine eksploatacije nije imao nikakvog,ama bas nikakvog kvara,onda bih slobodno mogao reci da je dobar onaj traktor koji je izdrzljiv i pouzdan.to je najbitnije,natankiras krenes, odradis bez zastoja i vratis se kuci.ako je zemlja laksa oranje ce ici brze,,,ako je teza razume se sporije.al vazno je da se posao zavrsi najkvalitetnije sto mozes i umes i to je to.ako gledamo na to koliko traktor trosi kada radi(ore,freza,sije,kosi....),onda sta bi trebali raditi kad vozimo auto?naravno nekom i auto zaradjuje novac,al vecinom nas, verujem da mnogo vise trosi nego sto donosi.a traktor svaki litrom nafte nesto odradi,i ulozeno u njemu on veoma brzo vrati....
to je to ;) pozdrav
 
B

BAGERISTA

Guest
Istina,,, ;)
Svi su strojevi pouzdani,,,samo treba vidit ko kako s njima barata,,,,postoje iznimke,,,ali kako ti gledaš njega,,,tako če on vračat.. 8)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
@strongboj:slažem se s tobom ja sam uzel malog ferca 1964g a traktor ti izgleda ovak



kupil reko da se ne molim jel niko mi neče naplatit za moja 2 jutra kaj mi treba napravit,da bi na kraju ispalo lani 6 jutar,a ove godine 11,a za iduču bio oko 20 o.k ja sve napravim sa njim i mogel bi to radit još godinama al kak očekujem neke novce pucam na zekana.uz to ima nekaj i uslužno i šuma isto tak
al ja nis kak mi prijatel il mora ič il nek puca.
i zato ja u selu mogu dobit kaj oču od mehanizacije
jbg sused mi da svojeg kad god mi treba dođi uzmi napravi posel da se ne patiš sa malim,toči popravi kaj ti se potrga i to je to.a recimo svom nečaku neda ni blizu veli sam ga moreš gledat.jbg košta to mene a bunker kukuruze dat za to kaj si odradim s tim traktorom mi se isplati.
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
tezak volan na 542

u nekim postovima sam procitao da se volan na 542 imt moze skoro okrtetati sa jednom jacom
rukom. kod mene nije taj slucaj je se mucim i sa dvije ruke motati u mjestu. je da nism neka mrcina od muza, ali meni malo pretesko.

es sad kaj se moze tu napravit?

volan je tezak od prvog dana. dali ima neki saraf na mehanizmu volana da se smanji ta sila?
treba li mozda novo ulje u volanu (mehanicki), nisam vidio da se moze ispustiti staro ulje.
traktor nije imal sudar ili neke nezgode.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
u nekim postovima sam procitao da se volan na 542 imt moze skoro okrtetati sa jednom jacom
rukom. kod mene nije taj slucaj je se mucim i sa dvije ruke motati u mjestu. je da nism neka mrcina od muza, ali meni malo pretesko.

es sad kaj se moze tu napravit?

volan je tezak od prvog dana. dali ima neki saraf na mehanizmu volana da se smanji ta sila?
treba li mozda novo ulje u volanu (mehanicki), nisam vidio da se moze ispustiti staro ulje.
traktor nije imal sudar ili neke nezgode.

jel podmazuješ redovito? i moj se je teško okretao dok ga nisam namastio pošteno, a ima lufta skoro četvrtinu kruga...
naravno, i dalje je težak kad se na mjestu vrti, ali zato malo naprijed, malo nazad i da se motat...
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
542

kao što mrki kaže samo dobro tamasti i u zupčanike kod puža natišči tekuće masti, više puta se sjeti podmazat:roll: :roll:
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
kao što mrki kaže samo dobro tamasti i u zupčanike kod puža natišči tekuće masti, više puta se sjeti podmazat:roll: :roll:

problem mi je, da ja neznam jeli ima ulja u kucistu i koje se tamo naljeva.

to ulje je sada oko 25 godina u njemu. ali ja ne mogu ga izpustiti jer nevidim nikakav saraf, da ga promjenim.

inace redovno podmazujem sve mazalice, ali nis ne pomaze.

tekuca mast, jeli to opce dopusteno??
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
542

da tekuća mast je dostupna bar kd nas ima je u trgo agenciji dođe oko 40 kn a šarafa za ispustit nemaš moraš malo raspustit kučište. Čuj kažeš da dugo nije mijenjano ulje, bilo bi dobro da rastaviš kučište možda kuglice na pužu imaju lufta tj. poderane su pa ti i tu postoji fora da se teško okreće. Probaj prvo samo trkuću mast. A jel imaš puno lufta na volanu, krug dva ili manje ?
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
da tekuća mast je dostupna bar kd nas ima je u trgo agenciji dođe oko 40 kn a šarafa za ispustit nemaš moraš malo raspustit kučište. Čuj kažeš da dugo nije mijenjano ulje, bilo bi dobro da rastaviš kučište možda kuglice na pužu imaju lufta tj. poderane su pa ti i tu postoji fora da se teško okreće. Probaj prvo samo trkuću mast. A jel imaš puno lufta na volanu, krug dva ili manje ?

Fora i je u tom da on opce nema luft, kako sam prije rekao.

ja se raspitujem jeli to normalno, jer neki na forumu kazu da ga malte ne mogu sa jednom rukom okretati.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Fora i je u tom da on opce nema luft, kako sam prije rekao.

ja se raspitujem jeli to normalno, jer neki na forumu kazu da ga malte ne mogu sa jednom rukom okretati.

samo ti njega dobro nafilaj sa mašću i ići će on, pusti ti kaj drugi vele...
kaže jedan kolega forumaš: "nemoj raditi kak drugi rade, radi ispravno!!!!"
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
danas sam se jako "ugodno" iznenadio kada sam ušao u poljo-trgovinu, tražeći hladnjak vode(kiler) za svojega 542....
kaže meni lik, 2450kn!!!!:cry::roll:
i to samo zato što ima mrvu veći protok nego za 539, i zato kaj ima dole napravljene nosače, dva komada flaha sa rupama za šarafe...
kasnije ja zvao okolko trgovine, i našao zamjenski turski za 1240kn, sad, nisam ga išao gledati kako je napravlje, ali opet preskupo...

istina da 542 bolje služi nego 533/539, ali da je tolika razlika u dijelovima... :cry:

zanima me jel netko pokušao staviti od 539 na 542 i kaj je sve trebalo promjeniti??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Od turkiše čim dalje jedino ako si prisiljen.
Preinaka od 539 na 542 :scratch
Neizvedivo jedino ako promijeniš gornji dio.
I samo da znaš za 539 orginal košta isto preko dva soma a taj kojega bi ti preinačival je isto turke, ako je oko 1000 kn.
I ne zaboravi da se turski ne popravlja.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Od turkiše čim dalje jedino ako si prisiljen.
Preinaka od 539 na 542 :scratch
Neizvedivo jedino ako promijeniš gornji dio.
I samo da znaš za 539 orginal košta isto preko dva soma a taj kojega bi ti preinačival je isto turke, ako je oko 1000 kn.
I ne zaboravi da se turski ne popravlja.

bome ću bit prisiljen na turkiš...
ovaj za 539 je made in india...
bum pričekal bo oranja, možda zgrnem kake pare pa uzmem oriđiđi....
ma da koliko ja koristim traktor, mislim da bu dobar i turkiš...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Za indijanca neznam, ali turke se neda lotati, ako bi ti danas sutra zatrebalo.
542 ti ima na gornjem dijelu kilera udubljenje kroz koje prolazi cijev za usis zraka tak da nemoj ni pokušavati se upuštati u preinake.
A kaj se tvoj nebi dal popraviti.
Jedino ako je pun kamenca onda zaboravi.
Kojega god kupiš obavezno antifriz.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Za indijanca neznam, ali turke se neda lotati, ako bi ti danas sutra zatrebalo.
542 ti ima na gornjem dijelu kilera udubljenje kroz koje prolazi cijev za usis zraka tak da nemoj ni pokušavati se upuštati u preinake.
A kaj se tvoj nebi dal popraviti.
Jedino ako je pun kamenca onda zaboravi.
Kojega god kupiš obavezno antifriz.

je, pa samo to i zajebava kaj ima to udubljenje za zrak, ostalo bi se se dalo napravit...:mad::mad::mad:
moj je do pol zakrpan, nije pregrijavao lani u oranju jel sam odmarao više puta ( pušač sam, pa moram zapalit :) ), a sad sam mislio uzeti novoga, da nebi bilo nisam znao, al me cijena bacila u depresiju...:cry::cry:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
je, pa samo to i zajebava kaj ima to udubljenje za zrak, ostalo bi se se dalo napravit...:mad::mad::mad:
moj je do pol zakrpan, nije pregrijavao lani u oranju jel sam odmarao više puta ( pušač sam, pa moram zapalit :) ), a sad sam mislio uzeti novoga, da nebi bilo nisam znao, al me cijena bacila u depresiju...:cry::cry:
Probaj tu priupitati. Možda ga dobiš po nabavnoj cijeni, a ak se na dobroga trgovca nameriš možda i ispod tezge.
http://www.sila.hr/reference.php
 
Na vrh