• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 542

I

IMT-542

Guest
Imt 542 jači motor

Jel ko razmišljao stavljat u imt542 neki jaci motor! Dali je to izvedivo? Kolko je isplativo?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Jel ko razmišljao stavljat u imt542 neki jaci motor! Dali je to izvedivo? Kolko je isplativo?

stavljao susjed od 549, izvedivo je
a mislim da je i isplativo
ako sam ga dobro shvatio mašina mu je bila u ku.cu i trebala je generalka
za koju su mu tražili 5-7oookn, nova mašin aje koštala oko 16000kn sa svim novim agregatima (anlaser i alternator) a za staru je dobio mislim 4000kn.
mislim da je bio i pdv u igri
tako da ga je mašina koštala nekoliko tisuća kuna više, ali nova i malo jača
a mislim da se hvali da ova troši puno manje od 542, kao direktno ubrizgavanje:?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
stavljao susjed od 549, izvedivo je
a mislim da je i isplativo
ako sam ga dobro shvatio mašina mu je bila u ku.cu i trebala je generalka
za koju su mu tražili 5-7oookn, nova mašin aje koštala oko 16000kn sa svim novim agregatima (anlaser i alternator) a za staru je dobio mislim 4000kn.
mislim da je bio i pdv u igri
tako da ga je mašina koštala nekoliko tisuća kuna više, ali nova i malo jača
a mislim da se hvali da ova troši puno manje od 542, kao direktno ubrizgavanje:?
Gde ima motor od 549 za kupiti za 16 000 kn?
A jel bil gore i zamajac i kvačilo?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Gde ima motor od 549 za kupiti za 16 000 kn?
A jel bil gore i zamajac i kvačilo?

pa ja koliko znam kvačilo nikad neide s motorom
a za zamajac mislim da je bio
ima tome sad dvije godine (ako ne i tri)
e sad ni za cijenu me nemojte držati za točnu cifru ali mislim da je bilo oko 16000kn
ttražio sam na IMR stranicama ima cjenik od 2007 cijena oko 2000e, tako da bi to moglo biti to
a opet po sječanju mislim da sam u Pleternici u julcomu viđao te motore539i 549
na paleti i cijena im je bila 16-18000kn
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
pa ja koliko znam kvačilo nikad neide s motorom
a za zamajac mislim da je bio
ima tome sad dvije godine (ako ne i tri)
e sad ni za cijenu me nemojte držati za točnu cifru ali mislim da je bilo oko 16000kn
ttražio sam na IMR stranicama ima cjenik od 2007 cijena oko 2000e, tako da bi to moglo biti to
a opet po sječanju mislim da sam u Pleternici u julcomu viđao te motore539i 549
na paleti i cijena im je bila 16-18000kn
Od 539 sam imal prilike vidjeti, mada mi se čini da je cijena bila malo viša, a i navodno su to bili reparirani motori. To reparirani je navodno i nemogu sa sigurnošču reči da je tak, ali kad malo razmislim, ako su oni za tvoj motor dali 4 000 kn nisu ga sigurno bacili.

Ali od 549 za 16 000 kn :scratch
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Od 539 sam imal prilike vidjeti, mada mi se čini da je cijena bila malo viša, a i navodno su to bili reparirani motori. To reparirani je navodno i nemogu sa sigurnošču reči da je tak, ali kad malo razmislim, ako su oni za tvoj motor dali 4 000 kn nisu ga sigurno bacili.

Ali od 549 za 16 000 kn :scratch

ne krivo si me shvatio, privatno je nekome prodao (uvalio )stari motor
sigurno je bilo i 539 i549
e sad kakvi su bili motori neznam ,reparirani ili ne?
a uostalom mislim da se i bobo "hvalio" da je dobio reparirani motor u novom 549
 
I

IMT-542

Guest
a dal bi se dalo pripasati neki jaci motor 55-60ks! poslo sam mail u julcom za cijenu motora DM33(ko u 549)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
a dal bi se dalo pripasati neki jaci motor 55-60ks! poslo sam mail u julcom za cijenu motora DM33(ko u 549)
Svašta bi se dalo, samo je pitanje kak bi to izdržal zadnji kraj :scratch
Pripasival sam jednom davno motor od rakovice, M34 na David-a brown-a. Pa se pripasal ali je to bila fešta koju nebi nikom želel. Praktički sve je bilo ručni rad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Svašta bi se dalo, samo je pitanje kak bi to izdržal zadnji kraj :scratch
Pripasival sam jednom davno motor od rakovice, M34 na David-a brown-a. Pa se pripasal ali je to bila fešta koju nebi nikom želel. Praktički sve je bilo ručni rad.
Horvatu iz Brckovčine?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Horvatu iz Brckovčine?
Jeste, da. Mada on toga traktora više nema.
Navodno je u bojnikovcu :scratch

A metal sam i na jednog McCormik-a motor od 533, al za toga sigurno neznaš od kud je ;)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
eh, ko da je samo tako prodat 542-ku...
pa čovjeku se ona taj čas uvuče pod kožu...:rolfer::rolfer::rolfer:

što???
jel to nešto ko škoda -auto za sva vremena:vragek:
 
D

dabegovic

Guest
eh, ko da je samo tako prodat 542-ku...
pa čovjeku se ona taj čas uvuče pod kožu...:rolfer::rolfer::rolfer:

istina živa: mi smo na svoji 42 stavili generalku prije 10 godina i radi ko urica već 5000 rh.

može se nanj staviti motor od 549 bez ikakvih preinaka, ali je i potrošnja veća to znam sigurno jer sa novim 549 bez prednje vuče radiš npr. tanjuraš i ode rezervar za 6 sati. dobro rezervar je 35l. dok sa 542 radiš od jutra do mraka u istom poslu.
btw. paše motor od torpeda 55ks i nekog malog johan dere samo ti treba odgovarajuća međuploča.
 
I

IMT-542

Guest
ma ne bi ga mjenjo za nista pogotovo ne za 560! ovo je ipak 5brzina tj 10+2 al kako kaze Mrki uvuce ti se pod kožu! al mu nebi falio koja ks vise
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Jeste, da. Mada on toga traktora više nema.
Navodno je u bojnikovcu :scratch

A metal sam i na jednog McCormik-a motor od 533, al za toga sigurno neznaš od kud je ;)
Neznam, ali nekaj takvoga sam davno videl na sajmu (još dok je sajma bilo).
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ma ne bi ga mjenjo za nista pogotovo ne za 560! ovo je ipak 5brzina tj 10+2 al kako kaze Mrki uvuce ti se pod kožu! al mu nebi falio koja ks vise

da al više konja bi ti lomilo dif. i kakva korist?
pa jel nema i 560 sa 10+2
moj 542 je imao takav mjenjač, i na njemu pisalo imt560

e mrki vidim da si tražio poklopac za hidraulik, jesi našao?
jesi probao kod jozića iz pleternice
 
I

IMT-542

Guest
kolko ja znam 560 ima 6+2 mjenjac! ono 560 ti pise na poklopcu hidraulike ako se ne varam
 

Najnoviji postovi

Na vrh