• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Bit će u toku dana sad idem zamjeniti slavinu goriva,ac pumpu i crijeva…Kupio sam antifriz 6l da natočio i ARD za odmaščivanje pećnica čuo sam da je najbolji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Misliš ARF si stavil?
Samo dobro isperi vodom par puta prije nego staviš antifriz da ne pojede kiler.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Da mislio sam na ARF tipkovnica me zajebava…Kupio sam onu tekućinu od Manila za ispiranje hladnjaka traktor je odradio s njom nekih 20 mom i ispustio sam je kao što mi je reko tip u Tokića.Promjenio sam crijeva i natoči antifriz i destiliranu vidu.Uzeo sam Adeco plavi antifriz i pomješao s vodom u kanti i natočio.Sad pranje pa koja slikica…
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Ujutro ide Štefanje ventila i dizne nosim bošisti pa ćemo vidjet

Evo malo mi je Muha zadao posla pa sam istraživao stvarno je rijedak…Na internetu i fejsu nisam naši niti jedan takav.Ili ima servo pa nema grijanje ili ima grijanje pa nema servo,većina nema niti jedno.Plus moj je farban u neku plavu dok većina u sivo i niti jedan nema crnu masku svi imaju srebrnu…Sad Dal je farbana ili nije….
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Plava boja ti je inace IMTova izvozna boja pa zato vjerojatno i ima "full" opremu ;)
Samo ga polako razradi ko nakon generalke i poslije samo redovno ulje novo u motor svakih 100 - 150 sati i samo gas! 🍻
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Sutra čekamo i video neki od traktora🙂
Naj se preveć žurit sa poslovima, nije posel zec da bu pobegnul✌️🍺🙂
Za sve ostalo kaj te zanima pitaj samo, imamo stručne ljude za tvoj traktor.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Evo nakon što sam ga upalio svega 2 puta sam ga ugasio po 5min cijelo vrijeme je radio na 1400 obrtaja ili sam se vozio s njim.Prikapčil sam mu tanjuraće i iz radoznalosti išle u jedno polje probati.Napravil sam par krugova i za početak je super…Treba samo lažete zamjeniti na tanjuraćama.Poslje sam mu opral kotače i rastavil sam ga,skinuo dizne,i kiler jel sam primjetil da mi na vodenoj pumpi pušta vodu napred pa sam proguglal i video sam da ima naprijed semering koji ću kupit i sutra zamjenit.

Usput sam očistil oko vodene pumpe kompresor Itd kaj se meda ovak,kiler sam isprao malo i ispuhal rak da se kroz njega vidi fino…

Da još sam naš uzrok lošeg zvuka a to je auspuh bio je otpušten pa je zveckao(ja mislio da se čuju ventili:hahah:)

Video ću sutra postaviti kad sve kompletiram pa da vidimo Dal se zvuk popravio
 

Miljac98

Član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
45
Plava boja ti je inace IMTova izvozna boja pa zato vjerojatno i ima "full" opremu ;)
Samo ga polako razradi ko nakon generalke i poslije samo redovno ulje novo u motor svakih 100 - 150 sati i samo gas! 🍻
Jel znaš možda koji je to RAL ta plava? Nigdje ne mogu pronaći taj podatak.
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Dobro jutro…Promjenjena su sva 3 uloška na dužinama,jedna nije bila dobra…Kupio sam novi semering,ležaj i limić i to mi je ovaj kaj je dizne delal zamjenil…

Sad sam sve sastavio oprao rezervat,sve sastavio,stavio novo crijevo zraka i filter nutarnji i vanjski i onda bum…

Traktor je upalio nako mučenja s ozračivanjem,traktor ima puno ljepši rad.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,799
Lijepo, marljiv si.
Dopusti samo mali ispravak, formulaciju riječi i posla: nisi OZRAČIVAO, nego si ODZRAČIVAO. Nemoj se sad uvrijediti i naljutiti, učimo dok smo živi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U drugoj temi je napisano da je traktor upaljen. (y) Bilo bi lijepo pročitati pojedinosti. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh