• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Možda je nagorela brtva glave, a možda ti se samo čini.
Ako ne kuha samo po plinu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
MUHA pa ne ide moj na plin..:(wasntme):
A dođe temperatura na polovicu sata od temperature, da sam išao još ne znam el bi išlo još, nisam htijeo isprobavati. Inače temperatura mu stoji skroz na početku crvenog, jedno kada mu malo kiler se poštopa, onda ide do početka zelenog, al jučer kiler detaljno opran, ujutro i nije bilo toplo, a njemu temperatura otišla visoko.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
A ja ti neznam onda na koji drugi način probati jel se pregrijava ili ne.

Dokle je došlo kad si skužil da je remen pukel, skroz u crveno ili je zakucal kazaljku do stupiča?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
a došlo je do one sljedeće crvenog, nije otišla skroz koliko može. A el može biti da je do termometra da on krivo pokazuje, jer čim sam traktor pustio na ler sa polovice zelenog na satu spalo je na kraj onoga prvog crvenog na satu..

Kako se okreće termostat, dali ona strana sa federom ide dolje ili gore!?
 
Posljednje uređivanje:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jel moguce da mu kompresija ulazi u prostor za hladjenje i tako nabija temperaturu ipak nije isla previse temperatura :icon_question: a pogledaj malo na cepu hladnjaka da li ima balonica i da li promjetis da izlazi nesto ko para kad je hladan
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Nema balončiće, a malo pari, to sam primjetio jutros, nije dugo radio možda 15 min i sad malo prije kada sam ga probao isto mislim da malo pari, diram motor i mogu držati ruku na njemu nakon cca pola sata rada, a temperatura je otišla malo više nego što bi trebala biti na satu, a po meni motor nije toliko vruć, rekao bih normalne temperature.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Može biti da je do indikatora ili do pokazivača temp. Zato sam i napisal da ako ne kuha po plinu (gasu).
Malo čudno da krivo pokazuje nakon pucanja remena, ali ko zna.....

Opruga na termostatu ide dole, ni vrag da si ga vadil pa krivo okrenul.
Ako ga imaš vani zbuši mu malu rupicu prije ugradnje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Nisam ja balirao otac je, a sad koliko je dugo radio još nakon što je pukao remen ne znam.

Više ga nemam vani, termostat je čisto uredu, mislio sam možda je do njega jer mi je komad opruge sa čepa upao u hladnjak, dobro sam ga okrenuo, pitam jer kada sam skino ono gdje je termostat otac ga samo uzeo, nisam uspio vidjeti kako je bio.
Voda se u hladnjaku jako polako vrti, na 539 se bolje vrti, ali tamo nema termostata. Nakon pola sata rada i jedne kratke vožnje mogu držati za ono crijevo gdje vraća vodu u hladnjak bez ikakvih problema. Za mene rekao bih normalna temperatura, samo sat ne govori isto. El mogu kako ispitati indikator!?

Zato sam i napisal da ako ne kuha po plinu (gasu). el ovo misliš dali se osjeti po plinu? Ako je to što mislim da si pitao, ne osjeti se, sve je normalno i sve isto radi, samo pokazivač temperature kaže da nije sve isto. Koliko se meni sada čini on je postao osjetljiviji, jer dok sam prekretao sijeno temperatura je došla na polovicu pokazivača temperature i kada sam izašao na cestu(400 metara do kuće) temperatura je spala jako brzo, ali opet malkoc višlja nego što je prije pokazivao.

koliko košta da stavim onaj sat što pokaziva temperaturu u stupnjevima?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Joj,joj. To moje po plinu znači da samo nek radiš ako ne kuha.

Indikator temperaturu se da ispitati, kak ja znam otprilike ali neznam podatke koje bi ti na instrumentu trebal isčitavati pa ti ja o tome nebum pisal.
Ja bi njega van, spojil mu produžetak žice i kuhal ga u nekoj posudi do vrenja. Istovremeno bi pratil kazaljku koje polje na instrument tabli pokazuje
Kvalitetniji termometar košta 100-tinjak kuna.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mozda ti je termostat zastekal u poluotvorenom polozaju,pa sve je ok dok ga posteno ne opteretis pa mu nije dosta protoka pa dize temp.
Mada moguce je da je indikator od sata otisel pa krivo pokazuje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel dobra masa (-pol) možda ona glumi dodatni otpor pa laže temperaturu jel kontrola goriva normalno radi jel utječe paljenje svjetla na kazaljku temperature ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Nisam gledao. Jučer sam probavao svijetla da slučajno ne radi koje(ipak je to IMT) Rijetko se vozim po mraku, pa onda ovako moram provjeriti, volim biti siguran da sve radi. I kad sam upalio malo mi oslabio napon na ventilatoru što imam u kabini. Kontrola goriva radi. Ništa sada ću malo voditi brigu da kontroliram stanje temperature pa ću znati dali je samo do indikatora. Probat ću malo i -pol (masu) očistiti da nije slučajno i do toga.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim masa na instrumentu temperature indikator preko mase (otpora) pokazuje temperaturu pa ako ni je masa u redu laže temperaturu (otpor ni je koji bi trebal biti iz istog razloga imam dodanu žicu za masu na rezerveru goriva sad se bude Muha smijal).
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Radio večeras sa traktorom neka 4 sata, sat pokaziva veću temperaturu od prijašnje, ali motor se ne pregrijava. Kada dođem u polje temperatura malo poraste, na cesti pada čim se razlaufa traktor, sad je po meni puno osjetljiviji termometar, prije nije baš toliku razliku pravio..
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Gdje da nabavim pumpu za hidraulicni volan polovnu posto mi je ova izgubila pritisak ili od cega se moze ukombinovati ima kompresor na njemu je zupcanik a na pumpu ide dodatna spojnica i uklopi se u kompresor? Ova sada je prva petoletka krilna pumpa smece zivo..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pumpa ti odgovara od Indos viličara jedino na tvojoj mora biti ispravna osovina od Fapa i Mercedes kamiona i sl i ni je smeče nego jedna od boljih pumpi volana nažalost kod novijih IMT-a je lošija kao i cijeli traktor .:icon_scratch:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
a zasto i ona kada je ne pravi imt? Kakve su cijene polovnih i gdje bih mogao nabaviti

a ni takve ne odgovaraju imam takve pumpe imao sam te kamione imam sada pumpe ali nosac bih i nekako mogao prepraviti ali pogon pumpe slabo posto ova na traktoru ima zupcanik mali i na njega se nabija spojnica koja ima kandze da ih tako nazovem, i one se uklapaju na kompresor
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa jednog kamiona sam skinul pumpu skinul remenicu stavil kanđu i pasalo je .iznutra su od Petoletke pumpe iste .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
a zasto i ona kada je ne pravi imt? Kakve su cijene polovnih i gdje bih mogao nabaviti

a ni takve ne odgovaraju imam takve pumpe imao sam te kamione imam sada pumpe ali nosac bih i nekako mogao prepraviti ali pogon pumpe slabo posto ova na traktoru ima zupcanik mali i na njega se nabija spojnica koja ima kandze da ih tako nazovem, i one se uklapaju na kompresor

Druže, stavi novu originalnu pumpu ili daj na reparaturu ovu svoju ako imaš nekog ko to radi. Ostavi se ovih kemija i prerada, samo budeš si zakompliciral život
 

Najnoviji postovi

Na vrh