• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Dobar ti je Indijanac, nemaš brige.
Još ako su u kompletu šarafi pa netreba pripasivati, to je to.
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Uzeli pa kako bude. Idu i sarafi u kompletu. Sad sam vec dosadan ali pokusavamo izvadit kosuljicu lezaja kod spere jer se limic koji je iza nje dopola iscupao van i viri. Ima tko ideju kako ju izvadit jer ima premali rub i ni sa cime je nemozemo cvrsto zakacit da iskoci vann
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Ma ostavili bi ovu, al neide van da ju j..... A moramo ju izvadit zbog tih limica iza
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Na strani trube je. Napokon iscupano i to. Um caruje a snaga klade valja kazu :) poluga i izletilo je van. Za sad je to to, ciscenje i u ponedjeljak slaganje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je kad hočete sve pedantno , xd..
kad bi ruke imale strah kao oči nikad ništa ne bi napravile
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Odmor nakon sjetve..
 

Prilozi

  • WP_20150430_004.jpg
    WP_20150430_004.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 160
  • WP_20150430_005.jpg
    WP_20150430_005.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 158
  • WP_20150430_006.jpg
    WP_20150430_006.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 159

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Evo još jedno pitanje, bolje da provjerim na više mjesta da se što ne zezne, na koliko se stežu šerafi na tanjurastom zupčaniku? sa kilo ključem
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Koliko smije, i ako smije bit lufta između konusnog i tanjurastog? sad smo složili i ima otprilike pola mm lufta kad se okrene konusni dok se okrene tanjurasti... I čuje se onako kako ga zahvati i lupne svaki put kad se krene okretat...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Koliko se ja sjecam neki su to telovali da su ubacivali list od novina izmedju zupacnika i okretali. Ako bi se list podero tj isjeklo ga nije dobro nastelovan, a ako je dobro nastalovan papir treba biti isavijan da se zna svaki zubac gdje je uklopio :(mm): pisem sto us drugi pisali vec
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Pozdrav svima !
Jel ima netko problema sa hidraulikom na 549 posebice sa onom manjom rucicom ne kojom se dize hidraulika tj. određuje pozicija poluga nego onom manjom.
Ja kada sam pogledao ovaj video vidio sam da ona služi za štelanje dubine oranja te da se sa velikom ručicom dižu i spuštaju poluge do te određene dubine. Kod mene ta rucica ne radi tj. kada pokusavam da nastelam dubinu nista se ne dešava. Što može biti problem možda razvodni ventil ? Ili je nesto drugo u pitanju..
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=67rNedZySak[/YT]
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Probaj kad upališ traktor dignuti tu manju ručicu do vrha. Gledaj da li će se početi dizati ruke. Aako da, ne dozvoli im da odu u vrh.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Kod mene ta rucica ne radi tj. kada pokusavam da nastelam dubinu nista se ne dešava. Što može biti problem možda razvodni ventil ? Ili je nesto drugo u pitanju..
Ako ostalo radi kak treba onda najvjerojatnije treba samo poštelati.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Ja kada podignem veliku ručicu u zrak meni počne dizat kipericu prikolicu dal je to normalno kod njih ? A kad sam podigao malu ručicu ništa se ne dešava.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Normalno je da velika digne ali ne mora uvijek. Mala ručica bi morala podignuti kipericu. Zato ti i ne "pliva" plug.
 

Najnoviji postovi

Na vrh