• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja samo mogu reći da sam na 565 radil generalku na oko 7000rh, a od toga je več odradil preko 1200 rh do sad, traktor je star ko ja, znaći 26 godina i mjenjač nikad nije diran, a da krči, stvarno krči i živcira me ponekad, ali s dve ruke dok ga turnem u brzinu malo zakrči i niko ga ne pita i stalno ide i ide i ide...

Problem je sad kaj je več u tih 1200 rh od generalke pojel šerafe na capicama (kvaliteta indija) i evo sad idući mjesec ide na kalanje da se sredi sve to skupa pošto sad lošije odvaja i ostaje mi "napet" pa ga nemogu izbaciti iz brzine iako traktor stoji na mjestu, no znamo kaj je i bude se riješilo i opet teraj dokle budu djelovi izdržali.

539 P je nov kupljen 2001. i od tog dana do danas se uviejk malo teže šalta i krči normalno, lijepo odvaja prvi i drugi stepen ali da krči, stvarno krči i kaj da mu ja delam, da si žile režem radi toga, normalno da ne, traktor je full ispravan i radi svaki dan.

Jedino na starom 540 mjenjač ide ko u med, e sad dal zbog toga kaj je sav podrt u tih cca 14.000rh ili zato kaj je to tada bilo kvalitetnije odrađeno neznam i ne zamaram se sve dok je sa mjenjačem sve uredu :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ovisi od traktora do traktora,moj 533 se šalta ko auto,a u nižu s međugasom dok 540,žali bože. Tu samo jaka ruka pomogne
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Željko, i meni iskače iz prve ali sam primjetio da kad uzubi u prvu zupčanik naleti u kućište pa sam mislio da ga možda previše uzubi i kada ide nizbrdo se zupčanik malo vrati pa tada već iskoči iz utvrđivača vilice. A što se tiče šaltanja to je mjenjač bez sinhrona i tako se i ponaša a dobro uho ga sigurno može šaltati bez problema.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni treba puno da iskoči iz prve kad vozim jednoosovinku po šodranoj cesti i veliki dol malo skakuče onda nakon 500 metara nekad iskoči i to oduvijek . Znači ne da se zupčanik šeta malo po malo pa iskoči . Na zupčanicima nema tragova potrošenosti .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
I na mome je tako tvornički ali sam primjetio da kada držim ručicu ne iskoči u ler ali rucčica se taman pomakne da iskoči iz utora i onda je slobodna pa je samo pitanje vremena kad će iskočiti. Znači vozim se nizbrdo, držim ručicu i ona se malo pomakne i tu stoji, stisnem malo kočnice taman da se oslobodi sila guranja i počne sila vuče i odmah ponovo uzubi na mjesto. Pod praznim traktorom se ne pomakne ali pod teretom odmah a ako držim ne iskoči.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja 42-ka izbacuje nizbrdo samo iz 4 pa ju ni ne koristim kad idem nizbrdo a to kaj on nekad zakrci ili ne zakrci me uopce ne dira ako sam pazljiviji ne zakrci ako se zurim zakrci dok ide sve je to dobro!!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Samo što ako je duga nizbrdica moram za sigurnost voziti sa teretom u 3 sporoj umjesto 1 brzoj pa je to prilično velika razlika.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
a9d2b290ef681f24931bccf7ad63996a.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ma ne čini ti se. Ne znam šta joj je. Nakon 3-4 dana stajanja postane takva, a stalno bila dobra dok ga nisam oprao. I nije desna već je lijeva
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,737
Ili negdje imaš trn, ili je rijetki šlauh.
Natoči litru mlijeka unutra i razvozi ju.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Neće pomoći ništa, dobila je poroznost oko ventila. Dok je bila prljavština tj. blato sljepljeno oko ventila držalo je, sad kad je isprano pušta zrak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja mislim da bi ipak najviše pomogel vulkanizer mlijeko je pomagalo kod rijetkih šlafova ali se poslije nisu mogli krpati .
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Izduvaj je skroz, ventil malo gurni unutra da se odvoji od felge i namazi masti. Ako tu pusta mast ce zadihtovat i samo gas. Provjereno 100% :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hoće se i sama ispustiti na ventilu sad u ovo vrijeme kod večih temperaturnih razlika noć-dan, pogotovo ako je ušla voda u ventil.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Kako sam ju napumpao sad stoji, ali sada je malo i toplije nego što je bilo.
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
549 - grije se kompresor

Pozdrav,

imamo problem s 549 u tome što mu se grije kompresor, a posebno glava kompresora i time zagrijava ulje koje ulazi u kompresor tako zagrijano vraća se u karter motora i pada pritisak ulja. Voda u kileru je normalo zagrijana.

Dali je netko imamo slićan problem? I koji su koraci za riješenje?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: 549 - grije se kompresor

Jel pritisak oko 5 bara jel kihavac radi ? na jednom Zetoru 7711 zaštekal kihavac i pukla pogonska osovina od pvp .
 

Najnoviji postovi

Na vrh