• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Razmemo se. Mjenjal si vreteno volana. Najvjerojatnije u kompletu s maticom u kojoj su kuglice.
Da nisi preknapiral maticu s ona 4 vijka koji ju drže?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Ima malo lufta sam ostavio.
Kad sam mijenjao lezaje na lijevom rukavcu je ispala prva piksna.
Nez dali moze zbog toga tesko motati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Mislim da ne.
Nemam više ideja gdje bi kod tebe moglo zapinjati da tak teško ide.
Prednji kraj ispiksiran i aksijalni ležajevi novi, podmazan, u volanu puž novi, gornji ležaj nije knap, još su ti ostali samo segmenti i čahure na kučištu ali to se obično podere pa je lufta i previše.
Nemam pojma
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
kod mene je slučaj da kad smotam puni desni onda desni kotač ode skoro 90 stupnjeva, več sam mislio da bu otpao a volan mogu vratiti jedino ako promjenim smer kretanja. lijevi kotač je ok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Kaj prednja osovina nema graničnika na rukavcima?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Neznam ni ja.
Vec mi je puna kapa

Ugradi si hidraulički volan i nećeš imati problema, pogotovo sad kad je prednji most komplet remontiran! 🤭
Naravno ovo govorim samo kao soluciju ako se nikako ne razradi volan ili ako ne riješiš problem! ;)

kod mene je slučaj da kad smotam puni desni onda desni kotač ode skoro 90 stupnjeva, več sam mislio da bu otpao a volan mogu vratiti jedino ako promjenim smer kretanja. lijevi kotač je ok.
Kaj prednja osovina nema graničnika na rukavcima?

ZJ ima graničnike, ali možda su mu pukli.. Doduše 549 ima dosta veliki ajnšlag bez obzira bili graničnici tu ili ne.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Makina u elementu! 😎😎
21876
Nego, imam problem sa ručnim gasom na 549. Naime prije je još kako tako i držao gas na oko 1600 okretaja ali sada jedva na 1000.
Šta se tu može poduzeti jer vidim da nema nikakvih matica za stezanje gasa ko na 560 staroj liniji?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Dole na šipki popustiš onaj vijak M6 i podigneš prema gore jače sabiješ oprugu da kuplung jače drži.

 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Uspio sam nekako riješiti da mi drži gas tako da sam podmetnuo dodatno još komad gume, ali i dalje lagano pušta. Pod vijak M6 misliš na onaj dolje što je povezan sa šipkom koja dalje ide na klackalicu od gasa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Da, ali mislim da sam ti krivo rekel jer kad malo bolje razmislim s tim ništa ne budeš dobil.
Trebalo bi podbaciti pločicu pod oprugu ili zamjeniti lamelu.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Kod mene je ta opruga dost više stisnuta nego na ovoj tvojoj slici.. A pod kuplung misliš na ovu gumu kaj je kod "L" flaha ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Možda zato kaj je ovom na slici puklo kučište volana pa je otišlo u zrak. Vidiš pukotinu na slici.
Da na to, ali mislim da to nije guma več neki materijal kao na oblozi kočnica, feroda ili tak nekaj slično.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Vidim, vidim, al moj ima homemade hidraulički volan pa to mjenja stvari. Baš sam skoknul do makine da poslikam.
21904
Eto može se razaznati kaj sam podmetnul i kak je opruga jako sprešana. Jel bi možda zamjena te lamele/kuplunga riješila problem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Ja mislim da bi riješilo problem jer je to jedina kočnica koja drži ručni gas.
Oprugu povratnu neku enormno jaku nije nitko ugradil na polugu gasa na boš pumpi?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Ma ne vjerujem da je opruga na boš pumpi ugrađivana jača od propisane..
21913
A kako taj gas rasturiti, jer vidim da su to jedna opruga dolje i jedna gore pri kontrolnoj ploči? Jel postoji negdje baš za kupiti ta feroda za gas ili bum moral nekaj kemijati iz stare pakne neke?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Nemam pojma, najvjerovatnije treba izvaditi onu rascjepku.
To novo za kupiti mislim da nema šanse, samo izrada doma od neke obloge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh