• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Išao sam si zamjeniti indikator na motoru, no ovaj iz dućana je 1.5mm duži. Sad mene zanima jel tih 1.5mm može utjecati na podmazivanje motora?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ne, a ako te baš to boli ti podbaci pod njega dvije pločice ;)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Mene boli kad je motor masan i crn od ulja, a iz nekog razloga je curilo iz indikatora... No ne bitno sad mi je kost na mjestu u potpunosti :p
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Na IMT 549 90. god. morao sam promijeniti desni prednji rukavac pošto su mi otišli navoji i ležaj se nije mogao pritegnuti a imao je puno lufta. Sve sam uredno sastavio, novi rukavac, novi ležajevi i ostalo što pripada. Spustio sa dizalice i vidim da taj točak ima 2 cm veći okomiti nagib od lijevog na kojem je original sve kako je stavljeno u tvornici i nikad nisam problem sa njim. Zanima u čemu problem, rukavac je Indija, traktor ima cca 1850 radnih sati.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Kako da znam koji odgovara, na stranici web shopa ima ih 5-6 komada , poredani po cijeni, uglavnom Turska ili indija, meni se čine isti! Kupljeno kod Jozića preko Web shopa, sad je namšćeno kako da mu vratim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ni jedan ne moze biti isti kao iriginal,kupi i deugi da bude isti kao taj I teraj
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Neće moći, troši vanjsku stranu gume, previše je ukoso, gornja strana otvorena previše.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Daj tokaru da ti napravi novi navoj. Došla su vremena da je bolje popravljati stare dijelove nego kupovati nove ma kak god da su jeftini.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Neće moći, troši vanjsku stranu gume, previše je ukoso, gornja strana otvorena previše.
Imam istu situaciju s 542 nova linija. Kupljeni novi "original" iz srbije nakon godinu dana otišli k vragu. Kasnije stavljeni indijski, nagib je malo drugačiji, ali su kvalitetom dobri. Voze već 5 godina. Vanjski rub gume se malo više troši, nakon par godina se zamjene gume i to je to.

Na starim rukavcima je bio napravljen navoj za maticu od 539, ali i to se nakon nekog vremena potrošilo - premala je matica za tu silu....
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Ne znam što sam pogriješio :), vratio sam ga isto tako kak je i bio....

Gotovo sam siguran da nije ugradnja kriva, ali tolerancija novog navoja bi mogla biti problem :)....

Ako imaš neki savjet oko ugradnje, molim te napiši ;) !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ne znam što sam pogriješio :), vratio sam ga isto tako kak je i bio....

Gotovo sam siguran da nije ugradnja kriva, ali tolerancija novog navoja bi mogla biti problem :)....

Ako imaš neki savjet oko ugradnje, molim te napiši ;) !
Takvi problemi se znaju događati kad se ide navoj na rukavcu popravljati. Ali da bi se to izbjeglo potrebno je poslije one pločice s zubom ubaciti potreban broj pločica da se krunasta matica dotegne da ležaj bude pravilno podešen a rupa na rukavcu na knap uz krunastu maticu.
U rupu ubaciš čavel, ekser, odgovarajučeg promjera i da vidiš. Nikad više problema oko toga jer vozi na čavlu a ne na navoju ;)
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Hvala Muha, tak je i bilo napravljeno za prvu ruku ;) ! Ali nije to ono što sam htio...

Sad je već dugo vremena s indijcima mir... Traktor je kupljen nov i uvijek je bio težak na volanu, volan je repariran i težina je ista...

Da mi je naći punu hidrauliku... s čega bi se dalo pripasati ? Nebi novi servo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
To je drugo kaj si ti htel, ali ako je bilo tak napravljeno nema šanse da se potrgalo. Da ti samo znaš koliki su kod mene vozili na čavlu bez ležaja....

Neznam od čega pripasati. Treba nabaviti glavu, pumpu i cilindar pa pripasivati brusilicom i švas aparatom gde kaj paše.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Hvala Muha, tak je i bilo napravljeno za prvu ruku ;) ! Ali nije to ono što sam htio...

Sad je već dugo vremena s indijcima mir... Traktor je kupljen nov i uvijek je bio težak na volanu, volan je repariran i težina je ista...

Da mi je naći punu hidrauliku... s čega bi se dalo pripasati ? Nebi novi servo...
PŠogledaj na stranicu slovensku Rosi.teh Tamo sam ja kupio za svoj 549 hidro volan.cca 500 eur.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Da mi je naći punu hidrauliku... s čega bi se dalo pripasati ? Nebi novi servo...
A zašto ne novi servo, ako dobiješ sve pripremljno za ugradnju, čemu bježati od toga, kad ubrzava proces ugradnje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh