• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Alex90

Novi član
Tu od
14 Tra 2020
Poruka
7
Pozdrav ljudi!
Imam 549 '88 godiste i imam problem sa prvim paljenjem...kupio sam ga pre 3 godine i iskreno prezadovoljan ssm traktorom...pored njega imam fergusona i 558,ali 549 se sada najvise koristii...
Do skoro nije bilo problema nikakvih i samo jedno jutro nije hteo da upali..povukao ga sa drugim traktorom na 10cm upalio...i od tada to prvo paljenje nikakoo..Boš pumpa bila kod majstora,dizne nove stavljene,ac pumpa nova i filteri novi,ali opet ujutru nikako...Da li je neko imao iskustava i sta mi je raditi?
Inace traktor se ne greje,ima snage koliko god mu das gas ide,i svako sledece paljenje pali na pola kljuca...
Unapred hvala!
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
To im je mana, nadrukaj nafte na ac pumpu i malo uključi grijač, akumulator ne ispod 1000 Ah, treba mu da ga naglo zavrti, ako vrti sporije ništa, i verglaj malo duže, godinama se mučim s time.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Alex90

Novi član
Tu od
14 Tra 2020
Poruka
7
Ne znam sta moze jos da mu bude..planiram da mu otvorim motor da vidim kakvo je stanje..da odnesem glavu ja proveru...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
To im je mana, nadrukaj nafte na ac pumpu i malo uključi grijač, akumulator ne ispod 1000 Ah, treba mu da ga naglo zavrti, ako vrti sporije ništa, i verglaj malo duže, godinama se mučim s time.
Pitam se zašto moderator uređuje i krati skoro svaki moj post, što sam skrivio?
Posljednje uređivanje od moderatora: prije 22 minuta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,905
akumulator ne ispod 1000 Ah,
Misliš ne ispod 100 AH?

Pitam se zašto moderator uređuje i krati skoro svaki moj post, što sam skrivio?
Posljednje uređivanje od moderatora: prije 22 minuta
Zato jer bespotrebno citiraš post prije.
Imaš dole na dnu stranice prozor u kojem pišeš ako nemaš potrebe za citiranjem, a ako imaš možeš u postu označiti dio koji ti je interesantan.

Kaj se paljenja tiče, pošto se to dogodilo iznenada a boš pumpa je bila na servisu, predpostavka je da je dobro odrađena, pa bi trebalo skinuti glavu da se vidi kaj ima unutra.
 

Alex90

Novi član
Tu od
14 Tra 2020
Poruka
7
To i planiram,da mu otvorim motor da vidim sta je unutra...nekoliko drugara mi je reklo da mozda ventili ne zatvaraju dobro i da se ne drzi kompresija...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,905
Hvala Muha, tak je i bilo napravljeno za prvu ruku ;) ! Ali nije to ono što sam htio...
Danas sam tražil neke slike pa sam slučajno naletel na jednu kaj sam negde nekad slikal.
Kad se ovak riješi više nema brige 🤭

 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Samo je problem kad treba ležajeve zamjeniti poslije određenog vremena 🙃, da mi je samo upoznat te legende koji tako servisiraju 😂😂
To im je mana, nadrukaj nafte na ac pumpu i malo uključi grijač, akumulator ne ispod 1000 Ah, treba mu da ga naglo zavrti, ako vrti sporije ništa, i verglaj malo duže, godinama se mučim s time.

Kolega mana nije sigurno, negdje je drugdje problem jer doma imam 549 koji vec broji oko 1500 radnih sati od generalne i pali iz prve ko mina na -5 bez grijača kad god želiš ;)

Hvala Muha, tak je i bilo napravljeno za prvu ruku ;) ! Ali nije to ono što sam htio...

Sad je već dugo vremena s indijcima mir... Traktor je kupljen nov i uvijek je bio težak na volanu, volan je repariran i težina je ista...

Da mi je naći punu hidrauliku... s čega bi se dalo pripasati ? Nebi novi servo...

Ako treba mogu ti poslikati kak je to na mojoj 549ki izvedeno, kućna radinost ali vec 10 godina služi perfektno
 
Posljednje uređivanje:

Alex90

Novi član
Tu od
14 Tra 2020
Poruka
7
...Kolega mana nije sigurno, negdje je drugdje problem jer doma imam 549 koji vec broji oko 1500 radnih sati od generalne i pali iz prve ko mina na -5 bez grijača kad god želiš ...
Druze sta mislis sta moze da bude problem za to prvo palenje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Ne znam stvarno ja za to prvi put čujem da DM motori loše pale na prvu jer iz mog iskustva znam da to nije tako. Probaj kak te i Muha uputil da pogledaš što je sa glavom jer ako dimi dok vergla znači da goriva ima kak je i kolega iznad rekal, ne znam stvarno koji bi mogao problem biti ako su boš pumpa i dizne poservisirane :/
 

Alex90

Novi član
Tu od
14 Tra 2020
Poruka
7
Boš pumpa servisirana,dizne nove,filteri i AC pumpa nova,creva zamenjena...sve oko tog sistema za gorivo sam odradio...moracu da skinem glavu motora da se pogleda sta je i kako je...ako nista valja raditi generalnu,mada po tome kako traktor radi mislim da nije los motor...
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Ako je sve uredu sa sistemom ubrizgavanja vjerovatno je kompresija lošija. Uzrok može biti do ventila, glave, karike mogu popucati,potrošene stubline. Ali bi trebao da duva na odušak ako je do karika i stublina(cilindara).
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Moram zamijeniti ležajeve na prednje kotaču na IMT 549 pa mi treba mali savjet: stare ležajeve i košuljice sa izbio iz glavčine ali sad mi se čini da između zadnjeg većeg ležaja i semeringa ima previše razmaka, postoji li možda kakav odstojnik, ja ga nisam našao kad sam skidao stare ležajeve?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,905
Kolko ja znam nema. Bitno je da semering vozi po rukavcu i da ležaj sjedne na ravno do kraja na rukavac.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Malo sam se bacio u popravak hidraulike jer mi nije radila fina regulacija i sada mi je problem što kod dizanja sa velikom ručicom, onom za određivanje položaja i brzinu reagiranja hidraulik sporije diže i kao da podrhtava, dok kada dižem sa ručicom fine regulacije normalno diže. Jel postoji mogućnost da kada smo štelali vilice na onim federima da je krivo podešena vilica pa da zato ne "surađuje" dobro sa razvodnim ventilom? Gumice na vertikalnoj cijevi sam promjenio i ulja ima dosta.
I jel zna itko gdje se može nabaviti onaj feder što ima otpor 1.361 kilogram ili barem neka slična takva spravica za to?
 

Najnoviji postovi

Na vrh