• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558 DEDA. Remont

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Evo, upravo sam danas kupio IMT 558 i ostvario mi se san. S dedinim, odnosno sad ujakovim, 558 radim od kad znam za sebe, a sad konačno imam svoj vlastiti :icon_syda::icon_syda::icon_syda::icon_syda:

Evo kako izgleda sad:
58642018850412432415.jpg



82628079550003918999.jpg



36762954856754439779.jpg



50824326361671599182.jpg



50056537047962115279.jpg


Traktor je u lošijem stanju što se tiče izgleda. Plaćen je 15 000 kuna, pa nije ni za očekivati da je nov. Motor je ok, kardan i kvačilo isto. Kočnica desna dobro koči, a lijeva nešto slabije. Hidraulika ok.

Kroz par dana ce početi rastavljanje i priprema za lakiranje. Prije lakiranja treba samo promijeniti par brtvi di slini ulje i to je to.

A nakon lakiranja na tehnički i registraciju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Cestitam na kupovini..
Jedino ovaj auspuh, da je samo prema gore, a ne od ispod, to uopce ne volim kod traktora, dok se kaci koji prikljucak, pa poslije peku oci od dima..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A ne znam šta je gore, ujak je imal dole pa smo stavili koljeno i lonac prema gore, pa to je katastrofa, nakon cjelog dana oranja ili tanjuranja si gluh a i zapinje u šumi i smeta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema ti neke razlike kolega, ili ti prdi iza glave ili ti prdi ispred glave, na isto ti je :)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
I jedna i druga varijanta ima minuseve i pluseve. U glavnom za sad bude ovako a u buducnosti možda nabavim inox lonac pa stavim gore ođak
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ostavi auspuh gdje je, samo povrati cijev tak da mu je ispuh ispred lijevog kotača. Definitivno najbolje mjesto.
Ak možeš, nabavi i veći lonac od nekog kamiončića. Nebuš ga ni čul.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ako ćeš ga lakirat nanovo, nemoj stavljat auspuh gore. neće ti dugo lak trajat :)
mada, ja ne vidim šta se tu ima za lakirat :icon_weed:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega čestitam na kupnji i želim da u kupnji budete sretni i trgovac(on več je) i kupac za auspuh gore imaš za kupit koljeno koje odgovara na ispušnu granu jedina zamjerka auspuhu gore kaj u šumi trese rosu koja ti pada po glavi ako vrh auspuha ima koljeno sve ok auspuh lijevo kak su imali štajer i dajc ni je dobar ako više traktora radi usporedno (siliranje i sl) dimiš po ostalima .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mora se lakirati jer je boja katastrofa. Još tu na slikama i ne izgleda tako, ali da dođem na tehnicki ovak kak je vjerojatno bi me ovaj pital jel sam lud.

Auspuh za sad planiram ostaviti kako je.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Čestitke kolega,
još pogledaj da složiš hidraulični volan,
auspuh jbg ja bi ga gore okrenul.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kolega čestitam na kupnji i želim da u kupnji budete sretni i trgovac(on več je) i kupac za auspuh gore imaš za kupit koljeno koje odgovara na ispušnu granu jedina zamjerka auspuhu gore kaj u šumi trese rosu koja ti pada po glavi ako vrh auspuha ima koljeno sve ok auspuh lijevo kak su imali štajer i dajc ni je dobar ako više traktora radi usporedno (siliranje i sl) dimiš po ostalima .
Slažem se i s tim, no meni je to ipak najpraktičnije mjesto (na Sameu mi je tak, a na Štoreu je gore, no mislim da bi isto napravil tak), jer je najmanja buka od auspuha.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jedva čekam početak radova :icon_super:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ nemožeš uspoređivati novi traktor koji ima Euro normu sa IMT-om koji svaki radi i dimi drugačije (moj sad ima 4. pvp i svaka drukčije radi)i nekad je kolegu na sajmu opizdil dim iz Dajca koji je bil ugašen oko 5 sati imal je novo odijelo ali hlače ni je moglo ni kemijsko očistiti a bile vjenčane jedan Štajer je godinama gušil ljude oko vršilice dok ni su namolil gazdu (Kemenović gornji grad) kaj su okrenuli cijevi u zrak jer je stari bil tvrdoglav (možda ti rodbina):icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Na našem 25-taku je bil auspuh dolje, no svakog ljeta, za terati dreš, bil je postavljan vertikalni. Manje zbog dima, no više radi iskri.
Ne, Kemenović mi nije rod.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Baš zanimljivo nekad su traktori jako iskrili a sad ne možda bolje gorivo ?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
A šta ti je zapravo ta "iskra" ?

goruća čestica čađe, dakle ugljik. Sad razmisli otkuda više ugljika u starijim strojevima, osobito kod lošijih motora, a kamoli kod istrošenih razštelanih strojeva (mislim na boš pumpu, dizne, klipno cilindarska grupa, glava motora..)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ma imt-i, rakovice, ursusi i slične škropocije iskre ko danferice, samo se treba provozat po mraku :icon_mrgreen: malo da se ugrije, pa se te karbonizirane čestice krenu odvajat i letit kroz auspuh... ma vatromet ko za novu godinu. nema to veze s gorivom. nepotpuno izgaranje zbog loše kompresije, dizni ili nešto od ovoga što torpedo navodi. ko kad se dimnjamk na kući zapali. kod brodskih motora pokretanih teškim gorivom (onih velikih, od par desetaka tisuća konja) na ispuhu se postavljaju parni kotlovi :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolege ja govorim o potpuno novim traktorima koji su jako iskrili više nego sad kad su stari40 i više godinica .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
1406662078-800-x-600px-P7291261.JPG


Jel vidite zakaj otpada kombinacija s auspuhom prema gore ???


Dajte mi recite jel neko nekad probal raditi "polugeneralku" na ovom traktoru? Ono, karike, leteci i uređenje glave...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Kolege ja govorim o potpuno novim traktorima koji su jako iskrili više nego sad kad su stari40 i više godinica .
Jednostavno je.
Nafta je bila "masnija", s više parafina i sumpora. Te su tvari teže gorive i radile Motori su imali niži stupanj korisnosti, pa su trebali više goriva za istu snagu, jer su imali lošije izgaranje. Pumpe i dize su radile na nižim tlakovima, s grubljom maglom...
 
Na vrh