• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Sad si pocel mastiti. Željko ti veli da postoji više proizvođaca. To ti je isto kao i s njemackom robom. Postoji njemacka i njemacka... Koliko si ti PDMovih sklopova ugradio, koliko Indijskih, a koliko Turskih?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Gajtan a kolega mali ako stvarno hočeš kvalitetu traži sklopove kojima su pikse obrađene iznutra a za ostalo pitaj svoje majstore :(hi):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sad si pocel mastiti. Željko ti veli da postoji više proizvođaca. To ti je isto kao i s njemackom robom. Postoji njemacka i njemacka... Koliko si ti PDMovih sklopova ugradio, koliko Indijskih, a koliko Turskih?

Poklinim ti jedan motor s indisjkim sklopovima najskupljim koji nemože da upali a kapi zuba nema.
Znam ja što pričam nakon 3000 sati rada ne vozikanja kao neki.
Indisjki sklop je banana i dijelovi su im za niš kao i traktori.
Kupim podiznu vinticu maznem u kamen i sav se pomota a plugu ništa.
Nemojte gluposti pričat.
Zato vam i ne valjaju motori i nepale samo tvrd sklop može durat i neće se habat a taj mekani ode .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ok, možda me nisi skužio, pa budem ponovil pitanje.. Koliko si PDMovih, koliko Indijskih, a koliko Turskih sklopova ugradio?
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
E sad tu svaki mlati po svojem ovaj valja ovaj nevalja..sve to sada od dijelova je banana..naspram originalnog sklopa... danas sutra bi trebao ici u nabavu..jos cu se konzultirati s majstorom..pa cemo vidjet šta če iči unutra
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dam broj od majstora pa ga sam pitaj koliko je kojih ugradio Indija nisu ali stavit će ti ih ako rečeš.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa dam ja tebi broj od majtora koji tvrdi da su baš Indijski najbolj. I kaj sad? Sve se svodi na to kaj sam vec gore i napisal, svaki meštar ima svoju teoriju, a ti ocito kao ni ja nisi ništa od toga ugradil ali tvrdiš nešto na osnovu onoga kaj ti je netko isprical. A ja sam sklon vjerovati jedino onome kaj sam vlastitim iskustvom naucio. Dakle, kad vidim za par godina kak mi se bude pokazao taj sklop koji je ugrađen onda cu reci da valja ili ne valja... Do tad, ne vjerujem ni tvom ni mom meštru, jer i jedan i drugi gledaju da uzmu pare.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,820
Onda je moj majstor najbolji. Taj neće pare. Već 5 mj radi generalku.
Mislim da sam radi djelove ali nisam nikad videl kovačnicu kod njega.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Danas preporučiti nekome djelove je stvarno lutrija.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa dam ja tebi broj od majtora koji tvrdi da su baš Indijski najbolj. I kaj sad? Sve se svodi na to kaj sam vec gore i napisal, svaki meštar ima svoju teoriju, a ti ocito kao ni ja nisi ništa od toga ugradil ali tvrdiš nešto na osnovu onoga kaj ti je netko isprical. A ja sam sklon vjerovati jedino onome kaj sam vlastitim iskustvom naucio. Dakle, kad vidim za par godina kak mi se bude pokazao taj sklop koji je ugrađen onda cu reci da valja ili ne valja... Do tad, ne vjerujem ni tvom ni mom meštru, jer i jedan i drugi gledaju da uzmu pare.

Taj očito onda ima puno posla kao Beketić u Karlovcu koji je to ugrađivao.
Usrećili se ljudi indijski dijelovi su najgori i najeftiniji.
I velim imao sam ih u motoru ni nakon 2000sati rada po hladnom paljenje na ključ zaboravi
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
pozdrav ekipa...samo da javim pala je odluka na petar drapšin klipove i košuljice..sa perkinsonovim karikama..kad stignu djelovi bacim koju sličicu :icon_winkle:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ovaj traktor je čudo za transport

acb7140350834904678bebc0017e657f.jpg


dce54c6ad395446e5de379fd99ef0b4e.jpg


ovaj voz dere u laganija brda u trećoj brzoj, u veća u drugoj, a u jako velika prva direktna

meni je to preporod nakon malog ferca

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Inače sam imal za primjetiti da ljudi dosta 558 koriste za šumu, jel ima kakva fora u prenosima ili kaj, ipak je 560 malo jači i teži,a manje se koristi?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne znam za 560, al ja sam ovog danas naperil po obrovima i uskim putevima, ide ko zmaj, malo ga je teže okrenut na istom mjestu si sam se sa 533 okretao iz zajebancije

i u rikverc ide ko tenk u uzbrdicu za razliku od 533... a gume su mi gotove

276529a28f5039140a11acfadf6fba63.jpg


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Inače sam imal za primjetiti da ljudi dosta 558 koriste za šumu, jel ima kakva fora u prenosima ili kaj, ipak je 560 malo jači i teži,a manje se koristi?
560je bolji za šumu ali ga više šteta no nakon 533 je 558 preporod isto tak je 560 posle 558 preporod ako ima hidrovolan .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
na malom fergiju sam imal preuredjenu automatsku kuku, u kuku sa bolcnom, jako cvrsta kuka

ovdje imam poteznicu, predaleko je od traktora i nikako mi se ne svidja ta kombinacija

864ce36f51d50dbb6091562459589aac.jpg


6647ef0c0135b7dbe20bb3a91e11feda.jpg


jel to ikome puklo?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ta kuka ti nebi smjela nositi vertikalni teret, već je predviđena samo za vučene priključke.
prepravi ju tak da ju podvučeš pod traktor, tak da ovaj prednji šaraf dođe u ovu poprečnu vilicu koja nosi plosnati dio, te sve dobro stegni šarafom. Ona dva bolcna sa strane također zamijeni šarafima i dobro ih stegni.
Ak nisi shvatil, budem ti probal skicirati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma ovo je najgora opcija kuke za šumu i jednoosovinke.
Kačanje je daleko nazad i ne dozvoljava upravljanje jer je stalno traktor u tendenciji propinjanja i i sama dužina kuke teži da prikolicu i traktor drži u pravcu.
Previše lako se podiže , jednostavno neprakrično.

Viđao sam na fergi neke kuke koje kod nas zovu ''krpeljuše'' , one se kačaju na onaj gornji bolcn a još jedan bolcn je dole negdje na ovo ploči sa donje strane diferencijala .
Jako zgodna kuka jer se časkom montira , dovoljno je visoko a dovoljno je i blizu traktora , jedina mana je što je negdje tačno iza kardana i zakljanja ga.

Neznam šta tebi radi ovaj rpodužetak kardana ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh