• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
E pa nije to tako loša mašina,kod nas on 22 (89 g. kupljen nov) godine ore sa 2x14'' plugom,sprema sa 2,90 setvospremačem,tanjiračom 28 diskova i radi transport bez većih kvarova (osim kočnica naravno :axe: ). Za nas sitne smrtnike zadovoljavajući traktor :partyman:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Imas ispod dva sarafa tamo ti se ispusta s lijeve strane ne možeš fulat...:D

Hvala! Ja imam imt 560 i mogu reci da je jako dobar ako ga rednovno servisiras i mijenjas ulje! ja cu svoga vjerojatno prodavat na zimu zato sto cu kupit veci, ali inace nebi ga prodavao kad se sjetim koliko sam do sad ulozio u njega i to je sad strojcek koji ne trosi ulje nighdje ulje ne curi, kocnice rade, sve radi osim sto nemam brisac plus prikljucnice za vanjsku hidrauliku sa konzolom i reduktorom, uglavnom moj imt je tip top i mogu rec da su pouzdani i izdrljzivi, za svojim 58.5 ks pruzaju jako puno snage! :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
560 nema 58ks, s ventilatorom hladnjaka i altenatorom M34 motor ima 54ks..
Inače stroj nenadjebiv, kardan, kočnice, potrošnja, buka, ako je s običnim volanom što je jednom netko reko, moj 560 je izuzetno okretan naspram vlaka, stara linija oni visoki blatobrani.. Nije rekla kazala nego radio s njim i neponovilo se (ni neće, prodan ponosnom vlasniku :) )

Usro 360 je nekvalitetniji, sasipa se s vremena na vrijeme (sasuo se i mjenjač na tom 560 koji je nekad bio 567), ali koči, skreće, vrti kardan i nije cuger, da biram između ta dva, usro rula bez obzira na luft od krug okreta točka do zamajca :)
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
traktor je više nego dobar koliko košta,ak tak gledamo mali 533 ak je dobar je oko 2000€ a ovaj 3000-4000€.i neko ko radi 10-30 jutara zadovoljavajuče.
i kaj ti više treba nego oranje i tanjuranje i posle tog stoji.
a imaš mali traktor koji radi sve ostale lagane poslove.
a ako si ozbiljan poljoprivrednik trebaš i ozbiljne strojeve a taj nebu onda kupil 560.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
560 nema 58ks, s ventilatorom hladnjaka i altenatorom M34 motor ima 54ks..
Inače stroj nenadjebiv, kardan, kočnice, potrošnja, buka, ako je s običnim volanom što je jednom netko reko, moj 560 je izuzetno okretan naspram vlaka, stara linija oni visoki blatobrani.. Nije rekla kazala nego radio s njim i neponovilo se (ni neće, prodan ponosnom vlasniku :) )

Usro 360 je nekvalitetniji, sasipa se s vremena na vrijeme (sasuo se i mjenjač na tom 560 koji je nekad bio 567), ali koči, skreće, vrti kardan i nije cuger, da biram između ta dva, usro rula bez obzira na luft od krug okreta točka do zamajca :)

u mojoj knjizici pise 43 kw sto ispada 43 x 1.36 = 58.5 ks, a sto se tice da je ursus bolji od imt, nebi se bas slozio, mislim da je imt u globalu puno izdrzljiviji, al svaki cigan svoga konja hvali! :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Eee, Petre, Petre, kaj si ti sve napisal...

Inače stroj nenadjebiv, kardan, kočnice, potrošnja, buka, ako je s običnim volanom što je jednom netko reko, moj 560 je izuzetno okretan naspram vlaka, stara linija oni visoki blatobrani..


Obo podebljano ne daje točno, nego rastura. Nije niti s hidrovolanom nikaj bolji, samo je mekši.
Imam dva dupljaka i oba su okretniji od običnog 560. Sramota.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
u mojoj knjizici pise 43 kw sto ispada 43 x 1.36 = 58.5 ks, a sto se tice da je ursus bolji od imt, nebi se bas slozio, mislim da je imt u globalu puno izdrzljiviji, al svaki cigan svoga konja hvali! :D

Jok,jok, nisam ja napiso nigdje da je ursus kvalitetniji ni izdržljiviji, jer stvarno nije, ali da je okretniji, manji potrošač e, iza toga stojim..

p.s.
nemam ursusa, nisam cigan :) mislim samo da sam realan, u čem je problem? ak si se zajebo ti, ja, nemoraju i drugi.
Na usri do 2000rh, 2 puta radio motor, pucale stubline dole na gumicama. Poslje zadnjeg otvaranja motora kad je dopizdio svima, počeli to terat nemilo, 1500rh napravio bez greške, al osto gorak okus u ustima pa prodan..

ZJ, baš sramota, okrećem kod komšije u dvorištu s 560, i čovjek mi viče ide,ide, samo skreni... Aha, bi ja, al nema dalje.. čovjek misli da ga zajebavam..

Ddobri stari 558 je za njega avion..
 
Posljednje uređivanje:

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Iskreno petre ja mislim da se nisam zajebo, mene traktor sluzi dobro i jako sam zadovoljan, jedino velika mana mu je buka, jos ja imam onu staru liniju 85. god! A sto se tice potrosnje ne znam sta je za tebe puno? Po meni je potrosnja normalna! i kad budem kupovo veci kupit cu opet IMT!
 
M

Miško 007

Guest
Znam ja to sve .....
Inače da je ursus bolji jači od imt nije....
Koliko se ti traktori održavaju dobri su...
Jaki su dobri i nije baš neokretan pa nije to 533 da se vrti ipak je to stroj...
Sto bi onda reko da sjednes u torpeda devetku pa plakao bi....
560 je dobar traktor a nekima nije sjeo i dobro ...
Ja koga god vidim da ga ima svi su zadovoljni .
A kočnice se lako rješe samo će nemarnim ljudima traktor da ne koči upamtite...
Sve se može...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Petre, slažem se. 558 je jedini IMT koji mi se ikad sviđal. Trebalo bi ga malo doraditi za današnje pojmove, ali da je bil stroj u svoje vrijeme - je.
Dvaput sam vozil 560 u životu: prvi put po cesti i grdo sam se iznenadil kad nemreš skrenuti na uski put. Do tad sam mislil da je Štore (s prednjim pogonom) neokretan. Osim toga, hauba (nova linija) je tolika, da misliš da voziš 200ks traktor, a sjediš u grabi. Mislim da bi mu u serijskoj opremi trebal dolaziti periskop :finga:
Neergonomija mu je glavna osobina. Nemreš držati nožni gas a da se ne zaletava (jer nemaš na čemu držati nogu). Premalo brzina ima, pa je potencijal motora teško iskoristiti, a da o "crash-shiftu" i ne govorim.
Drugi sam put probal orati s istim. Katastrofa od volana. Hidrostatika nema povratnu vezu, pa ak ne gledaš prednje kotače, ode on kam hoće, jer nemaš osjeta. Definitivno najgori stroj koji sam vozil. Naravno, kao i svaki, i taj je imal problema s kočnicama. No, vlasnik je zadovoljan (jer nikad nije imal bolji traktor - osim bivšeg Hrvojevog JD-a :mrgreen:).

Miško, kad sjedneš u Torpeda 90, onda bar sjediš u traktoru. Usporedba ti je k'o da uspoređuješ 533 i 560. Zapravo, još drastičnija.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jaki su dobri i nije baš neokretan pa nije to 533 da se vrti ipak je to stroj...

A kočnice se lako rješe samo će nemarnim ljudima traktor da ne koči upamtite...

Sve se može...

Sad imamo zeku 7211, nije bauk tehnologije već generacija tih imt-a, ali okretnost je na razini 533-539.. Buka u kabini niska za to stoljeće, potrošnja manja nego na 560 a u svakom pogledu bolji traktor iako koji kod traktor u tom rangu snge uzmeš u obzir nećeš nać neokretniji, s većom bukom, lošijim kočnicama,..

Kod imt-a je problem što ništa nije mijenjano unazad 50godina.

Ih, sve se može, to i je problem, non stop prerađuj ovo, prerađuj ono.. pa dokle..

I o 533 i 539 bi se dalo pisat, al ne u ovoj temi.. a i bio bi prevelik kupleraj..

A iz već viđenog razumljevanja gradiva s tehničke strane nekih članova, neću više u ovoj temi ''ložit'' jer nema kvalitetnih odgovora, nego samo dobar je, dobar je... čast ZJ-u al mi treba neko s kontra strane da podastre dokaz i kaže nije tako nego sam krivo radio..
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
slažem se da je zeko bolji i da je ljepše radit s njim.
da je limuzina naspram 560,radil sam sa 4340, 5211.al je zato i skuplji.
sad dalo bi se pisat o 560 s obzirom da je 20g bil na dvorištu.
ja gledam to da za te novce nemreš bolje ni kupit.

recimo meni bi bil o.k za 10 rali izorat i istanjurat i dalje parkiraj pod krov.
da bi bilo ugodnje radit sa zetorom sigurno da bi ili nekim bolji traktorom.
al takav nemreš kupit za 3000-4000€.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,997
Definitivno najgori stroj koji sam vozil. Naravno, kao i svaki, i taj je imal problema s kočnicama. No, vlasnik je zadovoljan (jer nikad nije imal bolji traktor - osim bivšeg Hrvojevog JD-a :mrgreen:).
Da su bili samo problemi bilo bi dobro. To kaj su oni složili kad su mislili da je zaštekala kočnica ti bum jednom prilikom ispripovedal :rolleyess:

Pa sad imaju MF-a pa su i njega uspeli sahraniti več nekoliko puta, IMT samo ide.
JD je je ionak bil muzejski primjerak, a MC-a su cigani na kile otpeljali
 
M

Miško 007

Guest
Kome ne valja neka ga ne vozi i točka neki ljudi su umislili da su gospoda pa im smeta buka onda ste trebali na fakultet ici haha
I opet tu se spominje Zetor koji je kanta ko IMT...
Tako da ima puno boljih traktora od Zetora za te novce što ljudi traže za njih...
I o tome bi se dalo pričat kako zetor mjesa brzine pa ne radi hidrulik i tako...
A košta a IMT je bar jeftin...
A torpedo da je valjao radio bi se dalje al fala bogu propo je...
 
V

vedo

Guest
A daj,koliko ste loše napisali o 560,čovjek bi pomislio da je to najgori traktor na svijetu :? Evo mi ga imamo,i traktor nam se odužio na najbolji mogući način,on ore,drlja,tanjira,koristimo ga u transportu,kosimo s njim i ide k'o lud,samo "toči i vozi".Normalno,i moj ima manu,kao i ostale 560-tke,a to su kočnice,ali i one se daju srediti ako se održavaju.:p
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kaj je sad pa stalno ga hvališ kak je dobar.
a kad su se ti traktori počeli radit bili su pristupačni a malo ljudi si je moglo kupit nekaj od zapadnih traktora.

ja sam sad sretniji kad sam ga prodo jer sam kupio nešta što se nemože usporediti sa imt a to je lamborghini 955dt a što se tiče mog bivšeg imt samo riječi hvale naravno mislim na odnos plaćeno dobiveno
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
1.Kome ne valja neka ga ne vozi i točka neki ljudi su umislili da su gospoda pa im smeta buka onda ste trebali na fakultet ici haha
2.I opet tu se spominje Zetor koji je kanta ko IMT...
3.Tako da ima puno boljih traktora od Zetora za te novce što ljudi traže za njih...
4.I o tome bi se dalo pričat kako zetor mjesa brzine pa ne radi hidrulik i tako...
5.A košta a IMT je bar jeftin...
6.A torpedo da je valjao radio bi se dalje al fala bogu propo je...

neda mi se, al ajd..
1. Nevalja mi i nevozim ga. Nisam gospodin, zdravlje čuvaš dok ga imaš, i moj stari kasno shvatio. Fakultet imam.
2. Istina djelomično, ova kanta manje buči.
3. Istina
4. Vozač nema pojma. Ko se imalo kuži, pomiješa i na imt-u, hidraulik održavaj, imaš ''čak'' i filter izvana.
5. Istina, al dijelovi jeftiniji nego za imt.
6. Nemaš pojma
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Kome ne valja neka ga ne vozi i točka neki ljudi su umislili da su gospoda pa im smeta buka onda ste trebali na fakultet ici haha
I opet tu se spominje Zetor koji je kanta ko IMT...
Tako da ima puno boljih traktora od Zetora za te novce što ljudi traže za njih...
I o tome bi se dalo pričat kako zetor mjesa brzine pa ne radi hidrulik i tako...
A košta a IMT je bar jeftin...
A torpedo da je valjao radio bi se dalje al fala bogu propo je...

Pa i IMT-u se isto piše...
Torpedo nije propal radi traktora, već je bil namjerno uništen radi atraktivnih lokacija u Rijeci.
Glede Zetora: nemreš ga ni po čemu mjeriti s IMT-om. Zakaj? Zato jer su Češki inženjeri neprestano razvijali svoj proizvod i, iako je 45 godina stara osnova, dotjerali su ga u korak s vremenom. Nažalost, ovi IMT-ovi su zaspali još negdje krajem 70-tih (kad su napravili te nove tipove motora i traktora), baš poput onih u Tomi Vinkoviću, kad su napravili novi tip getribe.
Zetora je puna zapadna Europa (od kud ih Basic uvozi?), a IMT-i su tam rijetkost. I rumunjskih Universala imaš više po zapadnoj Europi od njih.
I to nekaj govori o njima. Ne nužno o kvaliteti, već o njihovoj tehnologiji.

I da se nekaj razumijemo. Zetora nemamo već >30 godina. I nisam mu fan.
Al' da je mu je odnos dobiveno/uloženo veći od JD-a ili Fendta, sigurno je. IMT vrijedi koliko košta, i tu priča staje.
 
Na vrh