• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
a u ostalom da zakljucim, svatko od nas tko kupi polovni traktor prije ili kasnije ga ceka neki veci popravak, samo sve ovisi o tome koliko ce taj popravak kostat, jer ni jedan polovni traktor kod bivseg gazde nije sigurno samo stajao u garazi, pogotovo veci traktori! :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
IMT 5106 i 5136 to su traktori nemoze se ni jedan stari zetor mjerit sa njima!
Daj naj...
Si kad čul za Zetora Crystala 100-45, 120-45, 160-45? Ili braću im, Ursusa 1004, 1224, 1624?
Svi su ti oni konstrukcijski stariji od tih IMT-a i imaju 16/8 mjenjač s HI/LO powershiftom, ak znaš kaj je to. I ne drobe diferencijale ko IMT-i.
Radije si nađi nekog takvog Crystala za male nofce, pa ga složi. Imal buš traktor, a ne IMT. Samo ti želim otvoriti oči.

Uostalom, delaj kaj hoćeš, boli me cipela.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Daj naj...
Si kad čul za Zetora Crystala 100-45, 120-45, 160-45? Ili braću im, Ursusa 1004, 1224, 1624?
Svi su ti oni konstrukcijski stariji od tih IMT-a i imaju 16/8 mjenjač s HI/LO powershiftom, ak znaš kaj je to. I ne drobe diferencijale ko IMT-i.
Radije si nađi nekog takvog Crystala za male nofce, pa ga složi. Imal buš traktor, a ne IMT. Samo ti želim otvoriti oči.

Uostalom, delaj kaj hoćeš, boli me cipela.

Nebi se baš složio da je Crystal toliko bolji od 5136,u mom kraju ima IMT 5136,i Crystal 120-45,stariji model,vozio sam oba i IMT je za mene bolji.
Kod Crystala ne možeš baš mjenjat brzine u hodu kad se voziš neg moraš skroz stat,ne može se šaltat jedan mjenjač a drugi se može.
Prednost kod Crystala je HI/LO powershift,ima bolje rješene kočnice,i prednja vuča je bolja jer je ručno uključivanje(kod IMT se automatika može peradit pa nema problema)
Crystal ima onaj neki polu hidraulični volan koji se jako teško vrti,dok IMT ima čisti hidraulični volan..

Motor na 5136 je strava i ni jedan Crystal ga tu ne može nadmašit.

Jedan i drugi imaju neke prednosti i mane....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Marko, nemeš usporediti Imt 136 i C120 po snazi, kad je razlika 20ks. Usporediti bi mogel 136-icu i 141(2)-45 po snazi.

A to da se Zetor lošije šalta od IMT-a, jednostavno ne vjerujem. IMT ima sinkronizirane samo 4. i 5. Navel sam starije modele, a ima i novijih Zetora, serije 1 i 2. Oni imaju potpuno sinkronizirane mjenjače.
I dalje tvrdim da je 120-tka Zetor bolji izbor od 106 IMT-a, ako nikaj drugo, ima zapreminu motora za jedan cilindar veću.
 
Posljednje uređivanje:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kad smo već kod usporedbi imt i zetor , ja sam radio sa IMT 558 i zetor 6211 Iste snage zetor upola mlađi , rađena generalka , IMT ne diran motor ( 30 god ) . Zetor je jači za povući prikolicu (dvoosovinku ) i udobnija kabina i tu je kraj njegovim prednostima . Što se tiće rada u polju IMT je bolji u svakom pogledu barem mojem . Kolega ima ursusa 120 ks i u oranju sa 3 brazde je drobio zupčanike u getribi preko nekoliko puta .:partyman:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Kec, IMT je 58ks i lakši je od Zetora (56ks).
Neznam baš po čemu je bolji, jer ima manje brzina. E, kad bi bar imal 10+2 getribu...Istina, ima brži rikverc i kardan, no manje snage na kardanu od Zetora. Mislim da znam o čemu govoriš: IMT-om možeš tanjurati ili vuči sjetvospremač u 2-goj, a Zetorom to nemreš u 4-toj brzini.
Zato pri vučenju tereta uz breg Zetor dela krugove oko IMT-ja. Istina, pri vas u Gotalovu nema bregova, pa ne vidiš prednosti. Zetor se puno lakše šalta i odziv motora na gas je bolji.
A glede udobnosti u kabini - pa to vrijedi više od svega. Ergonomija i buka su daleko na njegovoj strani.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kec, IMT je 58ks i lakši je od Zetora (56ks).
Neznam baš po čemu je bolji, jer ima manje brzina. E, kad bi bar imal 10+2 getribu...Istina, ima brži rikverc i kardan, no manje snage na kardanu od Zetora. Mislim da znam o čemu govoriš: IMT-om možeš tanjurati ili vuči sjetvospremač u 2-goj, a Zetorom to nemreš u 4-toj brzini.
Zato pri vučenju tereta uz breg Zetor dela krugove oko IMT-ja. Istina, pri vas u Gotalovu nema bregova, pa ne vidiš prednosti. Zetor se puno lakše šalta i odziv motora na gas je bolji.
A glede udobnosti u kabini - pa to vrijedi više od svega. Ergonomija i buka su daleko na njegovoj strani.

A hidraulik ????????????? Dok zorem ral zemlje s zetorom boli me ruka od one njegove ručke kaj po cijeli kabini ide . Kaj se tiće odziva na gas - otom potom . Zetor bez gasa ni ne krene ( kak benzinac ) a imt kreće iz lera sa plugom u zemlji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Čuj, motori se razlikuju, no Zetor ima više ccm i sigurno ima rezerve. Glede kretanja: područje ispod 1200 se niti nebi smjelo koristiti. A tu Zetor sasvim dobro ide. Istina, više voli okretaje od IMT-a, jer ima malo kraći hod klipa.
Pa nisam baš siguran da su vlasnici Zetora nezadovoljni hidraulikom na istom. To je stvar navike, no automatska regulacija sile mu radi sasvim dobro. A o podiznoj moći da i ne govorimo.

Ajde da više ne kakamo po temi, prestajem pisati. Tema je ionak 560.

Vidim samo iz pisanja ovdje da su ljudi zadovoljniji traktorima koje su imali poslije njih.
 
V

vedo

Guest
Je li realna cijena 5000 € za IMT 560,81' godište,bez kabine,slobodna procjena na nekih 7-8000 radnih sati,bez generalke??
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Je li realna cijena 5000 € za IMT 560,81' godište,bez kabine,slobodna procjena na nekih 7-8000 radnih sati,bez generalke??

previše bar kod nas ja sam svoj 565 s kabinom i sve ispravno motor kočnice hidraulik itd prodo za 4800eura
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Je li realna cijena 5000 € za IMT 560,81' godište,bez kabine,slobodna procjena na nekih 7-8000 radnih sati,bez generalke??

Nimalo realna.Njihova cijena u Bosni je od 3500-4000eura.I mora biti u dobrom stanju za ove pare.Prije par dana covjek iz mog kraja prodo novi tip za 3600eura.
 
V

vedo

Guest
Nimalo realna.Njihova cijena u Bosni je od 3500-4000eura.I mora biti u dobrom stanju za ove pare.Prije par dana covjek iz mog kraja prodo novi tip za 3600eura.

Aha,pitam samo onako radi reda,ako slučajno budemo nekad prodavali traktor,jer sam po oglasnicima viđao i skuplje,ali sa starom limarijom :|
 
M

Miško 007

Guest
A hidraulik ????????????? Dok zorem ral zemlje s zetorom boli me ruka od one njegove ručke kaj po cijeli kabini ide . Kaj se tiće odziva na gas - otom potom . Zetor bez gasa ni ne krene ( kak benzinac ) a imt kreće iz lera sa plugom u zemlji.

Da na tim zetorima je hidrulika koma i sam sam se uvjerio... :lol:
A smatram da su imt motori življi na gasu s roto pumpama....
I neznam po čemu može Zetor biti puno bolji...
Samo u udobnosti... :madmana:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Mrga, vidi, ima rupu za kurblu :rolfer:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovdje mnogi vuku na stranu IMT-a ili Zetora a da nisu ni probali ni jedan ni drugi. Ja sam imao i IMT i Zetor (zetor još uvijek imam). Kad jednom probaš Zetor više i ne razmišljaš o kupovini IMT. jer je kvalitet , udobnost i što je bitno pouzdanost daleko na Zetorovoj strani. Mnogi su prodali IMT-a i kupili Zetore i nitko se nije pokajo. IMT 560 čisti promašaj od traktora. Težak, trom, nekretan kočnice nikakave. i meni je jednom malilo falilo da kupim IMT 560 ali na svu sreću nisam iako je bio jako povoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh