• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Jao Kupljenec... Pa ima, to je bit zivota, da nesto radis i imas izazive u zivotu. Pa traktor nije imao toga, pa sam napravio. A sad cu imati za cijeli zivot. 😉 Nije problem nesto odraditi. Radim za sebe. Ti znas kak je to.. 💪
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To te ja pitam, to je posel, kad imaš svaki dan posla oko traktora, a ne kad kupiš novoga pa ga samo gledaš 👌😉😎💪🤠🤣🏁⚒️🛠️
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Rezati, nadam se da se šališ?
Napravi kaj ti je @MUHA rekel. Ako pak unutra ima rđe, napravi i slijedeće.

Postavi unutra neki lanac i i tresi ga, da mehnički načneš rđu ak je ima.
A onda nastavi elektrolitski: Napuniš spremnik vodom do vrha u koju dodaš sodu (za pranje bačvi). Kroz čep gurni neki flah, ali tak da bude izoliran od spremnika. Spojiš punjač akumulatora, - na spremnik, + na flah.
Tak sam očistil spremnik kompresora, koji ima 1/2" navoj.

Pogledaj jedan od primjera:
Dal bi se ovo moglo primjenit na cisternu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Bi moglo, ako ju možeš "postaviti kao čašu", imaš dovoljno jak izvor struje.
Mislim da se ne isplati, jer cisternu možeš otvoriti otraga i ući u nju, te mehanički očistiti rđu. Antikorozinom (fosfornom kiselinom) dovršiš ono kaj nemreš očistiti mehanički.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Imam pitanje.
Jel zna netko gdje bi se mogla nabaviti pumpa hidraulike u komadu s onom dodatnom pumpom i razvodom za dodatnu pumpu ili možda samo razvod i dodatna pumpa? Kaj uopće tu sve treba da bi to funkcioniralo(mislim na dovodne cijevi za razvodnik i ostale stvari)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Mislim da znam gde bi bil jedan pogon za dodatnu pumpu hidraulike s pumpom.
Ako te zanima javi se na pp pa bum pital jel to još uvijek postoji
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Pozdravljeni, treba mi jedna informacija: koliko se štela pritisak na diznama na linijski pumpi imt 560? ko rotacijska ( 125) ili više? nikdje ne nadjem podacev za linijsko pumpo u radioničkem priručniku. hvala za odgovor
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pozdrav drustvo. Radi se puno.. 👍 Stvarno zadovoljan sa traktorom. Imam pitanje... Kad zakocim rucno kocnico traktor ide oko 10 cm naprijed ili nazad, zavisi kakav je teren. I kad kopcam prikljucak ovo mi puno smeta. Nema nic na rupama. Zasto se to dogada?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Takva je to ručna, treba malo oblogi da se zagrize, možda kad bi nova bila bi bolje bilo a to budeš ako nedaj Bože nekaj drugo crkne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
To je normalno jer nakon kaj ručna zakoči ostaje luft na diferencijalu, reduktorima i nabere se.

Naprimjer na Ursusu treba spojničku okrenuti dva kruga da pobere luftove i počne kotače pokretati.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
To je normalno jer nakon kaj ručna zakoči ostaje luft na diferencijalu, reduktorima i nabere se.
Pa nema toliko luftova... 🙈 Rucna koci direkt poluosovinu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh