• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ni mi jasno zakaj je utovarivač tak nisko postavil...
 

Bik2022

Član
Tu od
23 Svi 2022
Poruka
35
Ni mi jasno zakaj je utovarivač tak nisko postavil...
Ja sam zadovoljan sa radnom visinom,a utovarivač je promijenio nekoliko ruku te je dobio i nekoliko preinaka.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Pitanje ako netko ima doticaja sa ovim ventilom u kombinaciji sa dodatnim dvoradnim razvodnikom.

Jel moguće dok je hidraulik u zraku tj. dok je opterećen nekim teretom(malčer) prebacit taj ventil da napaja krug dvoradne hidraulike(recimo za posmak malčera)?
Vidil sam na Facebook-u da kolega Tino ima ovakav ventil - razvodnik i da može prebacit dok je u zraku malčer, pa nisam siguran jel bi to isto igralo i na ovoj mojoj kombinaciji?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Pitanje ako netko ima doticaja sa ovim ventilom u kombinaciji sa dodatnim dvoradnim razvodnikom.

Jel moguće dok je hidraulik u zraku tj. dok je opterećen nekim teretom(malčer) prebacit taj ventil da napaja krug dvoradne hidraulike(recimo za posmak malčera)?
Vidil sam na Facebook-u da kolega Tino ima ovakav ventil - razvodnik i da može prebacit dok je u zraku malčer, pa nisam siguran jel bi to isto igralo i na ovoj mojoj kombinaciji?

Nemam takav, moj je malo skuplji i s dve ručke 😝
185e kod Rosija u Sloveniji.

S jednom prebacivam s hidrulika na izvode a s drugom radim s pomakom.
Da bi radil s pomakom rucka za dizanje poluga mora bit gore da pumpa radi nebitno dal su poluge gore ili dole.


Screenshot_2024-07-04-15-10-04-383_com.miui.gallery.jpg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ma odluka je kod mene na kraju pala na ovaj ventil 480 i obican razvodnik sa dvije komande, jedna sa plivajućim hodom, cijenovno me ispadne slično, a razvodnik si mogu smjestit negdje bolje na dohvat ruke u kabini da se ne spotičem na njega ispod sjedala jer imam unutra zračno sjedalo od JDa...
@Tino povrat si ak se ne varam gurnul na poklopac hidraulike na čep s lijeve strane?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Imam pitanje u vezi pomoćnog cilindra hidraulike, jel 560(567) ikada dolazil sa njim, il je to rezervirano samo za 577?
Ako je neko imal doticaja s tim i da ima kakve foto materijale bil bi zahvalan da proslijedi da vidim jel bi se to kod mene dalo pripasat i kako je spojeno to sve skupa...
To bi trebal biti ovakav cilindar ak se ne varam?
Screenshot_20240709_103344_com.android.chrome_edit_707909689240414.jpg
 

robert22222

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
29
Imam ja 560p 2006. Godina original sa pomocnim cilindrima. Trenutno nisam kod kuce da uslikam.

Screenshot_20240709_133227.jpg
Ovakvo izgleda, ova je slika sa interneta.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Ma za taj sistem znam(ti imaš i mokre kočnice onda), mene zanima onaj koji ima samo jedan pomoćni cilindar koji je montiran na desnoj trubi, imam u biltenu za IMTovu hidrauliku taj podatak, ali se navodi samo za 577 pa me zanima jel 560(567) imal ikad tak nekaj ili dal bi se dalo pripasat sa 577 na 560...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Kakva korist od tog dodatnog cilindra.
Zar nije propisano koliko može dignuti max. tereta na rukama...?
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
77
Poudrav.... Skoro sam kupio 560 i sad sam išao prvi put sa njim kipat prikolicu, vidim da dosta sporo kipa u odnosu na malog 533 makar je bila prazna prikolica, dao sam mu i gasa dosta i opet isto. Jel to normalno, možda je zbog toga šta je ulje bilo gusto pošto je bio hladan....
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,319
Da fali ulja onda bi dizao do neke granice. Gustoća ulja ne igra neku ulogu. Ostaje potrošena pumpa, prekotlačni ventil, loše brtvljenje na komandi, ....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Loše brtviti može najčešće na vertikalnoj cijevi, a ak ti je pumpa loša to budeš najjednostavnije uočil kad ga ugriješ ako bude imala poteškoće s dizanjem nekih težih tereta(500+kg).
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
77
Za sad što sam dizao je išlo ok, recimo cjepač ili tanjura to jest kad ugasim traktor drži na mjestu ne pada.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ako normalno radi sve poslove samo je spor onda šteka neki od ventiliča na pumpi hidraulike.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
77
Radi sve normalno, u sjetvi sam pripremo cijeli dan sa njim i diže hidraulik bez greške malo lupa pumpa al to je nornalno. Moram to malo bolje vidit prije jeseni da nebi bilo dođem sa punom prikolicom na silos a ono problem 😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh