• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,419
Puknuti pa zar nije to normalno da motor malo baci ulja ili antifriza/vode ako je malo žešće opterećen ? Tak da sam ja na Zoranovom mjestu ja se nebih uopće sekiral oko toga..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja neznam zasto uopce vadit mijerac dok motor radi ja ga samo vadim prije paljenja da vidim kakva je situacija navika od 30 sekundi ulje,voda, gorivo bacim pogled i teraj u radi samo otvaram rezervar goriva nista vise!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja još jednom pišem, NE ZAMARAM se s tim sve dok traktor odlično pali, super vuče i prima gas i ne troši ulje!
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Motor nakon generalnog uređenja ne bi smio trošit ulje i ne bi smio bacat ulje na šipku.
Kako je rađena generalka?, da li su stavljani svi novi djelovi?
Tko je i kako napravio strojnu obradu?
Da li su svi djelovi stavljani ganc novi?, ili si stare dijelove dorađivao?
Tko je i kako napravio mehaniku?
Sve su to pitanja?
Lanac je dug, sa puno karika? Najslabija karika uvijek pukne.:icon_e_smile:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Možda bedasto pitanje:
A kak je riješen odušak na tom motoru?
Da nije on zaštopan?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Da, nešto je zaštopano ili odštopano, ali pak nedovoljno zaštopano? :icon_scratch:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Motor nakon generalnog uređenja ne bi smio trošit ulje i ne bi smio bacat ulje na šipku.
Kako je rađena generalka?, da li su stavljani svi novi djelovi?
Tko je i kako napravio strojnu obradu?
Da li su svi djelovi stavljani ganc novi?, ili si stare dijelove dorađivao?
Tko je i kako napravio mehaniku?
Sve su to pitanja?
Lanac je dug, sa puno karika? Najslabija karika uvijek pukne.:icon_e_smile:
čitaj postove unazad,pisalo se o tome
Ne tjera šipku van , bar zasada, sad slini , iako je nova šipka mjerača.
a to definitivno nebi smio...slinit ispod šipke... a oduška je kod njih na poklopcu ventila,predpostavljam,nema onaj "svinjski rep>" na deklu ispred pumpe
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
U generalno urađen motor idu novi leteći, novi stupni ležajevi. Novi klipovi i karike pikse na klipnjačama ,cilindri-stubline. Novi ventili sa vodilicama. To sve je ugrađeno na moj motor. Radilica je brušena na prvu specijalu, cilindri novi uprešani i obrađeni na standard.Završne radnje, postavljanje glave motora, razvođa paljenja, postavljanje kartera,spajanje traktora u srednjem dijelu. Postavljanje klavijature i štelanje ventila. Sipanje ulja super 5. 8,5 l. postavljanje rezervoara za gorivo te spajanje prednjeg mosta. Spajanje crijeva za rashladni sistem, crijeva hidraulike i elektro instalacije. Ozračivanje sistema goriva, i konačno bummm.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
8.5l ulja? U 560 ide nekih 7l ulja a meni je uvijek mokro oko šipke.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Karter možda blok je malo različit no veličine bi moge bar vanjske biti iste. Kolegi sam savjetoval da proba sa 6,5 litri ulja jer jedan kod mene je u 560 natočil 8 litri i bacal je na šipku .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
U generalno urađen motor idu novi leteći, novi stupni ležajevi. Novi klipovi i karike pikse na klipnjačama ,cilindri-stubline. Novi ventili sa vodilicama. To sve je ugrađeno na moj motor. Radilica je brušena na prvu specijalu, cilindri novi uprešani i obrađeni na standard.Završne radnje, postavljanje glave motora, razvođa paljenja, postavljanje kartera,spajanje traktora u srednjem dijelu. Postavljanje klavijature i štelanje ventila. Sipanje ulja super 5. 8,5 l. postavljanje rezervoara za gorivo te spajanje prednjeg mosta. Spajanje crijeva za rashladni sistem, crijeva hidraulike i elektro instalacije. Ozračivanje sistema goriva, i konačno bummm.

I velis sve 5 samo renolka 4, al ima i golf 4, mozda je u tome greska..

Umjesto mjeraca slozi cep od pluta i nabij ga i mozda nepe ulje van, a dok budes htel provjeriti ulje uzmes otvarac za boce i maknes cep..

Moramo malo tjerati zajebanciju, a i malo sam kratak sa zivcima zadnjih par dana..
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Kod mene ide 8,5 l i tad je na max. I ja sam kratkog fitilja već 13,5 god od kako sam imao izljev krvi ulubenicu , al sam spreman uvijek za zajebanciju . No ovaj moj problem sa traktorom nije baš zajebancija.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Kod mene ide 8,5 l i tad je na max. I ja sam kratkog fitilja već 13,5 god od kako sam imao izljev krvi ulubenicu , al sam spreman uvijek za zajebanciju . No ovaj moj problem sa traktorom nije baš zajebancija.
ajd pliz probaj nekak stavit sliku kartera? bas me zanima kakav je
 

Najnoviji postovi

Na vrh