• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 577 koliko brzina

  • Temu pokrenuo marko577
  • Datum prvog posta
M

marko577

Guest
pozdrav svima.....kupio sam 577 1986 god...zanima me koliko on ima brzina..
Neki kažu 4 neki 5...a ja nemogu naci 5-tu....Ima neko šemu ili zna...Hvala unaprijed....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima ti 10+2 mjenjač, znači 5 sporih i 5 brzih te rikverc spori i brzi. Shema ti je ista kao i kod 539 ili 560 samo 4ta i 5ta se nalaze između njih. Jesi našao 4tu? 5ta ti je nasuprot nje
 
M

mladi gazda

Guest
petar kaže:
hihi, šta bi bilo tek da si kupio rusa...
Ova ti je dobra šta da si kupio rusa bio bi izgubljen totalno, samo bi mrdo ručice pa nek ide kud oće.............

NA 577 4 BRZINA JE IZMEĐU 1 I 3 BRZINE A PETA ODMA IZNAD NJE ŠALTA SE LAKO SAM TREBA MALO OBRATIT POZORNOSTI....... Iako ja kao klinac nisam mogao ubacit al kad sam jednom trefio onda sam vidio kako traktor leti.....


..mladi gazda.......
 
B

Bobo

Guest
Ne mozes promasiti!

Ako si naso 4. samo mjenjac mazni gore i ulece u 5. kao u sir. Ako je mjenjac ispravan, tj...

Evo ti i shema brzina za 577:

shema577.jpg
 
M

marko577

Guest
Po ovoj shemi ja sam onda ubacio u 5-gore. Al nemogu dole onda u 4-tu...
 
M

marko577

Guest
tj...Moram onda sutra probat..jel logično je ako sam ja onda gurao iz 5 u 4 da je krčalo...
 
B

Bobo

Guest
Na IMT 542 i 549 je 4. gore a 5. dolje kako si ti mislio... Svaki 577 koji ima 10+2 mjenjac ima ovakvu shemu gore.

Vidjet ces s vremenom da ti 4. brzina nece imati neku veliku ulogu. ja ju koristim samo kad se pod velikim teretom zaljecem, jer iz 3. u petu je meni tesko ubaciti, dok to na 577 ide bez greske. najvjerovatnije ces ga saltati 2. 3. 5. i tak ocas ga stalno i voziti.

Mjenjac ne smije krcati kad saltas iz 4. u 5., ni iz 5. u 4. jer su ta dva stupnja sinhronizirani kao na autu, ako krci, poderan ti je sinhron od 4. brzine, il vjerovatno cjeli zupcanik, pa se klima po osovini.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
U jednom selu nedaleko mene, je jedan čovjek kupio 577 i vozio se prvih pet godina samo do treće brzine. Sve dok se u selu nije pojavio još jedan 577 koji je jurio po cesti, onda dok su ta dva traktorista razmjenili iskustva, oba su jurili po cesti. :blackeye ovaj prvi nije znao da traktor ima 5 brzina, kaže ja pet godina 3 sata putujem do Koprivnice, a sad kak je otkrio petu stignem za jedan sat. :lol:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, i ja u selu imam 542 koji NIKADA nije vozen u 4. ili 5. brzini, Kako cujem da je njegov vlasnik umro ne znajuci da taj traktor ima 5. brzina.

Ljudi koji su poslije djedove smrti vozili taj traktor (baka sijala zito, pa ljudi vozili na silos) su ga jedva saltali u 4. i 5., pa nisu ni oni vozili u njima, jer su mislili da je nesto pokvareno, a one uopce nisu ni razradjene...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
DF&Torpedo kaže:
U jednom selu nedaleko mene, je jedan čovjek kupio 577 i vozio se prvih pet godina samo do treće brzine. Sve dok se u selu nije pojavio još jedan 577 koji je jurio po cesti, onda dok su ta dva traktorista razmjenili iskustva, oba su jurili po cesti. :blackeye ovaj prvi nije znao da traktor ima 5 brzina, kaže ja pet godina 3 sata putujem do Koprivnice, a sad kak je otkrio petu stignem za jedan sat. :lol:


:lol: malo su brzine "onako" kao da su nabacane u mjenjač pa se vi ljudi snađite

DF ovo prolazi kao i vic i to dobaarr

znam i ja jedan slučaj ,potpuno isti traktori i oba po cesti voze pun gas kad ovaj iza njega šišne pred njega i odeeeee
:lol: ahh kaj ćeš ................IMT
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Znam za jedan 542 koji ide oko 70 km/h, u trećoj je najbrži, kad ga stavi u petu brzina počne padati jer je slab motor :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
muhanicar kaže:
A od čega je na njemu motor?

IMR, original od 542 motor, bez preinaka ;) u kojem grmu leži zec? pogađajte? :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
DF&Torpedo kaže:
muhanicar kaže:
A od čega je na njemu motor?

IMR, original od 542 motor, bez preinaka ;) u kojem grmu leži zec? pogađajte? :D


Ako je motor original, ostaje da je samo „kemijano“ po mjenjaču brzina ili reduktorima
(ako ih ima) jer takav traktom nisam nikad vidio uživo.

Vidio sa jednom IMT 533 stari tip koji ima samo jednu polugu mjenjača i
gore je naknadno montiran neki Torpedo motor sa 4 cilindra , Ferdolini ide preko 40 km/h
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zbalija kaže:
Ako je motor original, ostaje da je samo „kemijano“ po mjenjaču brzina ili reduktorima
(ako ih ima) jer takav traktom nisam nikad vidio uživo.
Blizu, tražim malo precizniji odgovor ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja mislim da je reduktor na izlazu iz mijenjača jer je tu najjednostavnije.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
..izbacio blatobrane i stavio kotače........nekih 38" cola to bi bilo najjeftinijje nego da prčka po getribi
 
B

Bobo

Guest
Ako nije dirao diferencijal, onda mu je stavio one visoke uske gume i felge za kultivaciju?
 
Na vrh