• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,370
Pozdrav, jel ima smisla stavljati prednje utege na imt 577 bez prednje vuče.
Priključci su težine cca 500kg a utezi su 200kg
Procijeni sam, al mislim da ne bi trebal imati problema osim ako si u brdu onda bi bil dosta sigurniji kod skretanja i naglijeg kretanja, ovak u ravnome mislim da bi 577 moral pjevat sa time ;)
 
Tu od
24 Sij 2016
Poruka
31
Procijeni sam, al mislim da ne bi trebal imati problema osim ako si u brdu onda bi bil dosta sigurniji kod skretanja i naglijeg kretanja, ovak u ravnome mislim da bi 577 moral pjevat sa time ;)
Nisam u brdu, vec imam utege samo ih nisam stavio, pa ne znam hoce li mu to biti bespotrebno opterecenje na prednji kraj 🤷🏻
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,370
A evo ovaj 560 sa ovakvim plugom ne voli baš življu vožnju i kod skretanja treba pazit ili koristit kočnice.
received_674699726321981.jpeg
Kad stavim 150kg utega već se možeš vozit opuštenije, al taj plug je dosta teži od 500kg isto kak je i 577 teži traktor od 560 tak da mislim da ne bi trebal imati problema sa 500kg tereta ;)
 

558DoDo

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
13
Kupljen Petoletkin orbitrol, 300 €

Ovo je ako se ne varam zupčanik od rikverca..mijenjati to za zamjenski koji je sam po sebi loš ili ostaviti ovo?
 

Prilozi

  • 20230202_195109.jpg
    20230202_195109.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 50

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Zupčanik obavezno mijenjati, po mogučnosti rabljenim dobrim, a isto tak vidjeti kaj je sa njegovim parom jer ni njemu nije bilo lako.
Kaj se orbitrola tiče napravil si dobar odabir, a ako onaj stari slini samo gore na semeringu možda bi pomogla zamjena istog.
 

558DoDo

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
13
Sumnjam da postoji dobar rabljeni...a ima u Masivi za 250 kn....pitanje je samo jel je k ičemu ili je čokoladni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Gde god da pitaš svagde ti budu rekli da imaju najkvalitetniji..... a sve je to šrot.
potrudi se malo oko oglasnika i traktora za dijelove, nađe se svašta ;)
 

SilvioKladare

Novi član
Tu od
22 Tra 2020
Poruka
3
Trebao bih promijeniti zglob prednje vuče na 577, ona poluosovina koja ide iz trube se izvlači van. Zanima me jel treba kad se postavi zglob paziti na uzubljenje da nebi došao zub na zub i potrgao sve. Ili se samo postavi i kad se uključi prednja vuča to normalno radi?
Hvala na savjetima.
Lijep pozdrav.
 

558DoDo

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
13
Da napišem svoj križni put sa slaganjem 577... trebalo je mijenjati 2 zupčanika i jednu osovinu... Uzeli 2 srpska zupčanika i jedan TAFE...da bi to donesli doma i originalni zupčanik nije odgovarao na osovinu, onda uzeli sa sobom osovinu i našli drugi zupčanik koji je odgovarao, ali kad je došlo sklapanje onda opet nije odgovarao neki stari zupčanik pa smo na kraju odnesli sve te zupčanike i osovinu sa sobom u dućan dok nismo sve uspjeli sklopiti... svi ležajevi su promijenjeni i novo ulje naravno...

Dalje volan. Na novi Petoletkin orbitrol nije odgovarao stup volana (na kojem piše da je Petoletkin), čekali smo tjedan dana da stigne drugi stup volana jer su rekli u dućanu da su imali probleme da im ni novi stupovi nisu odgovarali... 110€ otišlo bezveze neplanirano...ali ajde...složili smo mu novu struju, getriba složena i volan je sad u kompletu nov, treba dotegnuti glavu i štelati ventile jer je mijenjana brtva glave..
To sve riješimo
Probam traktor, u brzine se ušaltava odlično ali nešto zuji...kad se pusti kvačilo zuji (nije potisni) a kad se u rikverc krene zuji još jače...otvorili smo pokopac pored mjenjača i čini mi se da zujanje dolazi od tog novog rikverc zupčanika...ne znam jel sad to opet rastavljati ili ga ostaviti tako...kaže mi mehaničar da je moguće da zupčanici nemaju isti hod pa zato zuje jako..... no ni tu nije kraj problemima

Nakon dotezanja glave treba vratiti povratni vod goriva gore na vrh dizne i to se sad neda zašarafiti, navoji u onim kapama su se izderali...tj u dvije kape...sad je na čekanju ne znam mogu li negdje kupiti nove ili ove nekome dati da proba opet narezati fine navoje.... uglavnom namučiš se slagajući ga a to sa dijelovima je prestrašno i žalosno...

I da, još sad na kraju vidim kako stoji u garaži da je počelo kapati ulje na prednjem desnom reduktoru na kojem je prošle godine stavljan novi semering...bio je nekih 15kn i mislio sam si da neće potrajati...
 

558DoDo

Novi član
Tu od
1 Ruj 2021
Poruka
13
Sumrak saga sa dijelovima se nastavlja...kupio novu ispušnu granu (Made in Turkye), donesem doma, jedan od originalnih šarafa koji idu u blok je predugačak odnosno ta grana je na tom mjestu tanja od stare, ajde imam doma drugi takav šaraf koji ima više navoja...treba stavit koljeno, ne mogu, nemam s čim...ona 3 šarafa su fini navoj al neki colni valjda...jer 10 samo propadne kroz rupu a 12 se ne može zašarafiti...sutra vraćam natrag, uspio sam naći u Slavoniji srpsku pa sam naručio, možda bude više sreće
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Imam problem sa radnim hidraulikom nemogu podici sanduk od prikolice podnigne ali ne do kraja sa time da je sanduk prazan. Kada kipam preko glavne pumpe digne bez problema. Imt 577 je u pitanju
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Jesam ima nesta je sa onom pomocnom pumpom u defektu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Moze probati skiniti prikljucak sa strane koji ulazi u pumpu pa da se proba zavuci i vidti ima li gumica
Mozda cak i da sa telefonom uslika
 

Najnoviji postovi

Na vrh