• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
IMT plugovi loše zatrpavaju masu zbog lošeg oblika daske...pa mu treba i brzine da bi koliko toliko lijepo orao

Ali se lakše i vuče od OLT...
Ali svakako gledaj 12 cola plug

Evo jedna slika oranja IMT pluga 756

i jedna u težoj zemlji

Ne ore on baš preloše ali postoje puno bolji plugovi.
 

Prilozi

  • IMG_20211113_105702.jpg
    IMG_20211113_105702.jpg
    69.2 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20211111_105005.jpg
    IMG_20211111_105005.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 63

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Koliko sam gledao ljude sto oru sa IMT plugovima zemlju samo naslanjaju bocno brazdu na brazdu (na kant), ne okrenu je skroz kao drugi bolji plugovi.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Za sada ima u ponudi 756 visoki, pa bi zamolio pametnije na što paziti pri kupovini polovnih plugova. Jedan je kao farban drugi s originalnom farbom.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Imao sam jednom priliku orati malu njivu sa plugom imt 755.2, i pred kraj oranja pukne bolcn na plugu, tako da sam uzeo od komšije njegov plug Posavac 10 coli. Da mi je neko pričao nebi vjerovao koja je razlika bila u oranju. Pošto je to bilo klasurište lijepo se vidjela razlika koliko je Olt bolje zaorao klasuru. Imt plugovi sa njihovim daskama jako loše prevrću brazdu. Moj ti je savjet zaobiđi IMT. Mene uopšte ne zanima dali se neki plug teže vuče ako on lijepo ore. Moj ti je savjet polovne plugove ne uzimaj bez probe.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Zanima me šta mislite o dvoobraznom plugu 10 cola za imt 560. S obzirom da sam u postupku krčenja zemlje da li bi taj manji možda bio bolji za početak. A kada se zemlja izore par puta odnosno sezonu dvije onda preći na 12 cola. Veći dio parcela je ilovak i još pun sitnih korijenja pa ne znam koliko će 12 cola to prevrtati iako je traktor 560. Ili to nema nikakve veze?

Problem su i ostaci panjeva ispod zemlje što znači da će prva oranja biti vrlo spora jer bi mogao potrgati plugove. Sada kada bolje razmislim ima jeftinih oltovih starih plugova pa bi oni možda bili dobri za početak?
 
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Zanima me kako se prepoznaje savijen dvobrazni plug. Kao da je to dosta teško vidjeti. Pa ne znam na što paziti? Recimo kod oranja i onako vizualno na njemu što se vidi?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Mnogi prepravljaju ove plugove iz 10 u 12 cola, ima jedan prepravio iz 14 u 10. Ne znam da li u ovom slučaju može jedan lemeš(na prvoj dasci) biti za 10 cola a drugi lemeš za 12 ili 14 cola originalni?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Zanima me kako se prepoznaje savijen dvobrazni plug. Kao da je to dosta teško vidjeti. Pa ne znam na što paziti? Recimo kod oranja i onako vizualno na njemu što se vidi?
najlakše je ako ga staviš na ravnu površinu, ako lemeši ne leže jednako na podlozi, garant je pigan...
 

Gazda.Joza

Aktivni član
Tu od
1 Velj 2023
Poruka
157
Bok.Posjedujem plug IMT-FOP 610.07.O tom plugu neznam ništa osim što na njemu piše.Kakav je to plug,kako se pokazao,također posjedujem dva tanjura ili kako se već to zove sa zubima.
 

futri

Novi član
Tu od
8 Tra 2020
Poruka
1
Pozdrav !
Radi se o plugu IMT 755 gdje se mogu naći ove dvije čahure kao na slici.
 

Prilozi

  • IMG_2890.jpg
    IMG_2890.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 49

Najnoviji postovi

Na vrh