• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
10 cola :)
mi prepravili na 12:D
i sta mislite koliko vrijede plugovi imt 610.07 Novi Bečej visoki klirens nisu puno orali, daske jos oko 4-5 mm
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Ima li netko plug IMT 610-04, znam da je dvije brazde i ništa više, neki kažu 10", neki da je 12", niski, ako netko ima takav , neka iznese dojmove..
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
karabaja Po nekom starom prospektu koji imam trebao bi biti IMT-752.1


Dužina 131 cm
Širina 124 cm
Visina 140 cm
Masa 145 kg
Klirens 63 cm
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
pa kaj je tak težak a ja ga ručno seljakam po dvorištu ko budala, sad znam koliko je težak pa to bude traktor umijesto mene
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Nisi ni znao koliko si jak :supris:
Kažem ti, to je neki stari katalog, možda je tvoj plug nešto noviji pa su i dimenzije drugačije, mada sumnjam da je IMT tokom godina nešto drastično mjenjao.....
 
S

seljaček

Guest
pa kaj je tak težak a ja ga ručno seljakam po dvorištu ko budala, sad znam koliko je težak pa to bude traktor umijesto mene

a ma šta djete zna šta je 100 kila.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
iz protesta ga sutra parkiram s traktorom na njegovo mijesto jer do kasne jeseni nema posla za njega
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Nisi ni znao koliko si jak :supris:
Kažem ti, to je neki stari katalog, možda je tvoj plug nešto noviji pa su i dimenzije drugačije, mada sumnjam da je IMT tokom godina nešto drastično mjenjao.....
Možda je napravljen od karbonskih vlakana:rolfer::rolfer:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
ma sigurno je ud karbona, pa još mi čudno ja ga ofarbo prije koju godinu a sad samo greda crvena
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
ja imam imt-ov plug jedna brazda 16" koji je to broj?
Ja sam imao IMT i imao je oznaku 610-10, bio je 2003 g proizvodnje
Evo postavljam slike pluga IMT 610-04, koji sam gledao da kupim za carrara, ali čovjek traži dosta visoku cijenu (barem mislim da je visoka) - 2500kn:shock:
na plugu se vidi da nije puno radio, nema prednje crtalo i dosta je dugo stajao

dsc00329k.jpg

dsc00328wu.jpg

dsc00330mi.jpg
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
752.1 nije IMT oznaka koliko se ja u to kuzim, vec LEMIND... Zasto LEMIND izgleda jednako kao IMT to pronjuskajte po forumu, pisao sam vec milijun puta.

Original IMT jednobraznjak 16" je nosio jednu jedinu oznaku i vise ni jednu drugu, a to je 610.10 Postoje i manji jednobraznjaci, ali to je LEMIND proizvod, pa neki imaju IMT naljepnicu neki nemaju ali i jedni i drugi imaju LEMIND plocicu.

Sto se tice FOP 610.04. to je 2x10" plug i jako je kvalitetan, Ako su na njemu original daske i nisu puno potrosene (a cini se da je plug u odlicnom stanju) mislim da 2500kn i nije prevelika cjena jer FOP ima ramu radjenu od debljeg "mesa" nego IMT i tezi su plugovi i izdrzljiviji ako ga mislis kidati u teskoj zemlji s jakim traktorom. OBAVEZNO ove plastike skidaj i stavi metalne deflektore, kvaliteta oranja ce se utrostruciti, pogotovo jer je to plug malog zahvata.

FOP je ugradjivao na svoje plugove original FRANK daske u prvoj ugradnji, dok je IMT imao daske iz LEMIND-a. FRANK je puno izdrzljivija daska i kao da za nijansu bolje ore od IMT daske, no nemam previse iskustva sa FOP plugovima, pa necu ici u detalje.

Svaako trazi neku probu prije kupovine ili jako dobro premjeri plug da nije negdje pomotan ili usukan, sto se prostim okom ne moze vidjeti.
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Sto se tice FOP 610.04. to je 2x10" plug i jako je kvalitetan, Ako su na njemu original daske i nisu puno potrosene (a cini se da je plug u odlicnom stanju) mislim da 2500kn i nije prevelika cjena jer FOP ima ramu radjenu od debljeg "mesa" nego IMT i tezi su plugovi i izdrzljiviji ako ga mislis kidati u teskoj zemlji s jakim traktorom. OBAVEZNO ove plastike skidaj i stavi metalne deflektore, kvaliteta oranja ce se utrostruciti, pogotovo jer je to plug malog zahvata.

FOP je ugradjivao na svoje plugove original FRANK daske u prvoj ugradnji, dok je IMT imao daske iz LEMIND-a. FRANK je puno izdrzljivija daska i kao da za nijansu bolje ore od IMT daske, no nemam previse iskustva sa FOP plugovima, pa necu ici u detalje.

Svaako trazi neku probu prije kupovine ili jako dobro premjeri plug da nije negdje pomotan ili usukan, sto se prostim okom ne moze vidjeti.

Hvala Bobo na komentaru, cijenim tvoje mišljenje, jer definitivno imaš iskustva u oranju i radu sa plugovima, a i skužio sam po stilu pisanja da daješ prednost IMT plugovima, naravno zbog njihove kvalitete...
Čut ću se još sa čovjekom i ponudit mu neku svoju cijenu, plug stoji uz cestu već posljednja dva mjeseca, gledam ga svaki dan kad idem na posao. Odmah mi je zapeo za oko! Vući ću ga sa carrarom, ne znam još kako ali 1 jutro ću nekoko poorat, dva puta godišnje! Jedino što ći morat, odrezat onaj prednji dio rame što drži prvo crtalo, jer mi to smeta, imam kraće pluge na traktoru, ne bi ga mogao zakvačiti!
 
Posljednje uređivanje:

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
"...752.1 nije IMT oznaka koliko se ja u to kuzim, vec LEMIND... Zasto LEMIND izgleda jednako kao IMT to pronjuskajte po forumu, pisao sam vec milijun puta.

Original IMT jednobraznjak 16" je nosio jednu jedinu oznaku i vise ni jednu drugu, a to je 610.10 Postoje i manji jednobraznjaci, ali to je LEMIND proizvod, pa neki imaju IMT naljepnicu neki nemaju ali i jedni i drugi imaju LEMIND plocicu....."


Valjda su onda u IMTu voljeli lagati po katalozima 8)




 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
karabaja Po nekom starom prospektu koji imam trebao bi biti IMT-752.1


Dužina 131 cm
Širina 124 cm
Visina 140 cm
Masa 145 kg
Klirens 63 cm

Imt 145kg,a po prospektu OLT od 16" ima 190kg. a karabaja svog sam nosi po dvorištu?
pa otkud tolike razlike u težini, kod istog tipa pluga?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
baš takav, samo moj je od željeza i puno je teži od tog tvog papirnatog:p
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Imt 145kg,a po prospektu OLT od 16" ima 190kg. a karabaja svog sam nosi po dvorištu?
pa otkud tolike razlike u težini, kod istog tipa pluga?

Isti su samo po colima ali se radi o različitim proizvođačima.....valjda OLT nešpara na željezu....ipak je ovo Kroejša..:axe:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
danas sam ga iz protesta prevezo na mijesto do jeseni, sad ga sigurno višeneču nositi
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
jucer sam bio kod jedno gospodina koji prodaje nove masine i gledma ja trobrazne 756 i prvo sto sam primijetio je da je brazda bila 35 cm al hajd nema veze al kad sam vidio da se prave u Makedoniji odusto sam od kupovine i jos mi hoce 1500 €:mad:
 
Na vrh