• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

M

Miško 007

Guest
Ja imam IMT jednobrazdni 752 stari plug brazda se stela koliko ti srce hoce :D...
Težak je blizu 300 kila orginal je...
Mislim da je svaki orginal takav a zna biti kopija a dela bog zna i ide pod IMT zato je možda od papira...
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo... IMT 752.1 je postojao pod IMT oznakom, ali to je plug proizveden u LEMINDU. LEMIND je pravio daske za IMT plugove, a za uzvrat su dobivali rame za plugove iz IMT-a. pa su i jedni i drugi prodavali "IMT plugove".

IMT jednobraznjak, je rijetka zivotinja, i ja mislim da mu na natpisnoj plocici svakom pise LEMIND Leskovac, dok na FOP plugovime (nemojte ih s obicnim IMT mjesati jer NIJE jedno te isto) imas jacu gredu, bolje daske i jace sarafe.

FOP jednobraznjak nosi oznaku 610.10 i njega bih trazio da kupujem IMT jednobraznjak, jer iskreno, 752.1 nikad nisam ni vidio u zivo.


Da vas pitam onda, kad vec vjerujete IMT katalogu, kako je moguce da je u tom istom katalogu pisalo da je IMT 558 i 560 TROCILINDRAS, a 565 da je cetverocilindras?!? Tko sad tu koga...

Takodjer tako, znamo da IMT ima oznaku .20 za dvobraznjake, .30 za trobraznjake, dok FOP ima svoje drugacije oznake (610.04, 610.07...). Kako onda da "Original IMT " jednobraznjak nema oznaku 752.10?
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Da se razumijemo... IMT 752.1 je postojao pod IMT oznakom, ali to je plug proizveden u LEMINDU. LEMIND je pravio daske za IMT plugove, a za uzvrat su dobivali rame za plugove iz IMT-a. pa su i jedni i drugi prodavali "IMT plugove".

IMT jednobraznjak, je rijetka zivotinja, i ja mislim da mu na natpisnoj plocici svakom pise LEMIND Leskovac, dok na FOP plugovime (nemojte ih s obicnim IMT mjesati jer NIJE jedno te isto) imas jacu gredu, bolje daske i jace sarafe.

FOP jednobraznjak nosi oznaku 610.10 i njega bih trazio da kupujem IMT jednobraznjak, jer iskreno, 752.1 nikad nisam ni vidio u zivo.


Da vas pitam onda, kad vec vjerujete IMT katalogu, kako je moguce da je u tom istom katalogu pisalo da je IMT 558 i 560 TROCILINDRAS, a 565 da je cetverocilindras?!? Tko sad tu koga...

Takodjer tako, znamo da IMT ima oznaku .20 za dvobraznjake, .30 za trobraznjake, dok FOP ima svoje drugacije oznake (610.04, 610.07...). Kako onda da "Original IMT " jednobraznjak nema oznaku 752.10?


ja imam dokaz da je LEMIND radio IMT 752.10, sa klirensima 63 i 72 cm....
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
jucer sam bio kod jedno gospodina koji prodaje nove masine i gledma ja trobrazne 756 i prvo sto sam primijetio je da je brazda bila 35 cm al hajd nema veze al kad sam vidio da se prave u Makedoniji odusto sam od kupovine i jos mi hoce 1500 €:mad:

koja firma u Makedoniji ih pravi, MIK KAVADARCI ili AGROBAR VINICE - isti koji radi tanjuraču LEMIND?

kod koga si gledao te plugove, ima 1 u srbiji koji ih radi...samo 755.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
koja firma u Makedoniji ih pravi, MIK KAVADARCI ili AGROBAR VINICE - isti koji radi tanjuraču LEMIND?

kod koga si gledao te plugove, ima 1 u srbiji koji ih radi...samo 755.
ma gledo sam kod RAKIC-a Bijeljina a navodno ove nove (od 2000 pa ovamo ) IMT 755 "razvuce" imt 539
ja imam 755 vec 6 godina i nista im ko novi a platio ih 500 € nove
 
B

Bobo

Guest
Puna je HR laznih plugova... na njuskalu sam nedavno vidio (a mozda je i jos tamo) "imt" plug 12" NOV jos se ni boja nije pravo pogulila po crtalima, a nosaci dasaka pomotani vidi se gdje je farba ispucala, i jedan lemes lezi ravno na zemlji a drugi totalno nakoso koliko je plug "pobjegao"

Ljudi kupuju sve i svasta, ne znajuci da se prave lazni plugovi po cjeloj hrvatskoj i vojvodini...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Puna je HR laznih plugova... na njuskalu sam nedavno vidio (a mozda je i jos tamo) "imt" plug 12" NOV jos se ni boja nije pravo pogulila po crtalima, a nosaci dasaka pomotani vidi se gdje je farba ispucala, i jedan lemes lezi ravno na zemlji a drugi totalno nakoso koliko je plug "pobjegao"

Ljudi kupuju sve i svasta, ne znajuci da se prave lazni plugovi po cjeloj hrvatskoj i vojvodini...

pa MINAV ti je živi dokaz...

samo ako ih kupe austrijanci, mislim IMT, oni će im brzo stat na kraj, jer nije VN uzalud kupio IMT-FOP da njihovi plugovi ne valjaju, jedino će druge daske bit, još malo...
 
B

Bobo

Guest
Matija, ja imam Vogel-FOP plug oznake 756.2 2x12" s VOGEL VN350 pluznim glavama... s plugom sam pre zadovoljan...

Takvi plugovi se vec godinama proizvode, a od prije 3 godine se mogu i kupiti kod nas.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Matija, ja imam Vogel-FOP plug oznake 756.2 2x12" s VOGEL VN350 pluznim glavama... s plugom sam pre zadovoljan...

Takvi plugovi se vec godinama proizvode, a od prije 3 godine se mogu i kupiti kod nas.

ja bi ga kupio jednobrazdnog ali su mi rekli da se ne rade...

radi nešto i FUŽINAR-BATUJE, vrlo vrlo slično IMT-u
 
B

Bobo

Guest
Sto fali original IMT jednobraznjaku? bolje od tog ti ne treba...

Ta daska (lemes s 4 vijka) je u originalu kverneland daska i ja ju imam na leskovackom plugu samo je leskovacka rama naspram IMT tesko sranje... trazim si IMT plug potrosen s urednom ramom, al ih u mojoj blizini nema, pa da ovu dasku i lemes prebacim na tu ramu ko covjek...

A s dvobraznjakom sam super zadovoljan, orao sam i s IMT 756.20 i mislio sam da na tako malom plugu ne moze, al sam se uvjerio kad sam ovaj kupio... ne zalim ni kune dane za plug.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Sto fali original IMT jednobraznjaku? bolje od tog ti ne treba...

Ta daska (lemes s 4 vijka) je u originalu kverneland daska i ja ju imam na leskovackom plugu samo je leskovacka rama naspram IMT tesko sranje... trazim si IMT plug potrosen s urednom ramom, al ih u mojoj blizini nema, pa da ovu dasku i lemes prebacim na tu ramu ko covjek...

A s dvobraznjakom sam super zadovoljan, orao sam i s IMT 756.20 i mislio sam da na tako malom plugu ne moze, al sam se uvjerio kad sam ovaj kupio... ne zalim ni kune dane za plug.

IMT-u 610.10 ne fali niš, samo je pravo pitanje kolko dugo će se to proizvodit još....
to oću reć....imaš na youtubeu o imt-u od B92, vweliko svetlo koje se polako gasi...
a pod vogelom bi barem opstajao taj plug i ostali strojevi, osim sijačica za kukuruz, ja pikiram na OLT PSK, za malog 533, a ovak pod IMT-om teško da će opstati...
to je tužna istina...
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Plug IMT 10", stoji na skladištu u jednoj trgovini nekih 4-5 god, gledao sam ga za Carrara, cijena više nego povoljna, neka se nađu slike u ovoj temi
Na daskama je utisnut žig ORG FRANK...

dsc00494xc.jpg


dsc00493ux.jpg


dsc00497hr.jpg
 
Posljednje uređivanje:
C

ciobu103

Guest
postovane kolege paori dali je neko na IMT-755 VK postavio predpluznike i kako se to pokazalo
Pozdrav za sve
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ako ti je blize od 15 cm stopat ce uzmi poturi podloske il nesto slicno da odmaknes pa stegni
 

Najnoviji postovi

Na vrh