• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ako zatvoriš razor gdje onda u jesen počinješ oranje ? Otprilike ili imaš neku drugu tehniku ?
Po meni ga nikad nemozes do kraja zatvoriti, ja idem dva puta sa rd kad zatvaram jarke i opet ih dosta lako nadjem kad orem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jarak se nikad nemože zatvoriti s niti jednim strojem, jedino da se u njega navuče zemlja sa gredom ili nečim sličnim, nikakve RD, SS i slično ga nemogu zatvoriti potpuno, samo djelomično.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,855
Znam da se nemre u potpunosti zatvoriti. Nikad ne zatvaram razore jako pa kad je kišna jesen, u zadnje vrijeme sve češće, puno puta mi se desi da se jarak ne prepoznaje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
moje njive su 200 ili 280m najduže, i koliko mi samo treba da okrenem traktor na kraju njive, koliko je to stiskanje kvačila, i dok se plug okrene, ovo-ono ja sa ravnjakom već otišao do pola njive ili na drugu stranu, za 560 nije okretač, ma koliko tvrdili suprotno, a o fergusonu da i nepričamo, jednobrazni okretač, nemojte molim vas!!!!

a te neke okretače manje od 10 tak coli što može i ferguson vući, to su igračke, imaju nizak klirens i vjerujem da će se štopati u kukuruzovini, bolje imati i ravnjak, pa da je pošten, nego loš okretač

za jače traktore i veće parcele, sa reverzerom itd itd, nemam ništa protiv okretača, tamo bi bio koristan, al za manji traktor od 100ks i površinu ispod 20 jutara dužine 400-500m, okretač tu nema što tražiti

Kak nebi bil, 2x12 cola okretac za 60 ks?
Pa vec sam napisal, jedan iz sela vuce 3x12 sa 100 ks, a drugi 4x12 sa mislim 160 ks i zaoravaju apsolutno sve s tim, bez i jednoga pera vani..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Gdje ima samo jedan razor nije problem iskoracat ili izbrojat redove. Tamo gdje ih ima vise ionako nije bitno metar tamo ovamo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kak nebi bil, 2x12 cola okretac za 60 ks?
Pa vec sam napisal, jedan iz sela vuce 3x12 sa 100 ks, a drugi 4x12 sa mislim 160 ks i zaoravaju apsolutno sve s tim, bez i jednoga pera vani..


svi okretači koji se nude za normalne novce 2x12 su mali plugovi koji nevrijede ništa, daske i raonike neznam gdje možeš nabaviti...itd itd većina su mehanički okretači.....

da nisam uzeo 2x12 slavonca, kojeg sam probao, dobro ore i jeftin je plug, uzeo bi v&n L950 koji odlično odradi posao....i naravno, za taj plug se nađe djelova gdje poželiš
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Danas doneso rolobalu sa 533.Nosio sam ju oko 2 kilometra,stim sto sam uz dva nagiba isao u rikverc.Prvi put sam ju nosio pa sam se bojao pumpi.....
Toliko o snazi pumpe.....Zeljko ,ako ti pumpa stenje na 560 pri teretu od 200 kila,moras ga gonit muhi na dijagnostiku
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Bila je kod Muhača za njega je OK ali za mene nije . Imam još dva starca koji nose bale c-355 i 6945 i odlično to odrade tak da nema problema a i četvti starac bi za silu nosil bale 3511s . Digne i 560 balu ali čim stisnem kuplung pušta pa da se ostali ne smiju ima on drugih poslova . 200 kg približno je prijavljen patent hidraulike taj patent iz 36-e još koristi IMT .(ubiti više ne kad zatvorili tvornicu) A baš da hoču mogel bi 560 nositi balu bez spuštanja ima kiper i blok ventil samo trebam ubaciti celinder i spojit na blok (celinder imam)
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
539 nosi balu sjenaze bez greske, ako ne moze 560 , onda ga treba rastaliti.. (zapaliti ga ne vrijedi jer nema kaj na njemu izgorjeti, osima guma)..
Željko kž, bez uvrede, ali ti nisi skroz objektivan u raspravljanju o Imt-ima, jer previse ih mrzis, mada jos nikad nisi dao dobar razlog zasto je to tako..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ivane meni se nekad i 6945 diže pod balom , bala može imati od 500 do 900 kg roto brane leli 2.5 metri su ponekad laganije od bale . Ne mrzim IMT ali imam puno loših iskustva sa njima neki dio od toga zadire u politiku ondašnje države .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Pa ja sa svojim 549 kad napunim prskalicu, sve spremnike pune ima otprilike oko 800kg, pa mali nosi bez greške pumpa se ni najmanje ne čuje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja ne velim da vaši IMT-i to ne mogu samo nekad mi se digel 577 dv pod balom i moral sem u rikverc i taj je bil jedini kojem nije lupala pumpa no tema je plugovi pa da nebude:fiery:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Dobro vece svima,uzeh pre neki dan povoljno jednobrazni imt plug:cool2:mislim da je 16coli,vucice ga 539u dosta teskoj zemlji,a orace max 50ak ari godisnje.
Svaki savet je dobrodosao,jer sam nedavno kupio veliki traktor a ovo mi je prvi pravi plug, neracujajuci onaj mali od mtk i tome vinkovica:icon_scratch:

 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam imao takvog sličnog od olt-a i uvijek je dobro orao. Samo jedan savjet je da paziš kad ga štelaš neka budu labavi španeri i nećeš pogriješiti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Pozz.
Citao sam da je dobar plug. Mislio sam ga uzet za IMT 533, jer bi mu odgovarao?
plug-imt-slika-74289903.jpg

plug-imt-slika-74289904.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pasao bi ko budali šamar, jedino ako imaš kakve brežuljke na ulazu i izlazu iz zemlje mogao bi možda malo zezati zbog visine, ali ako nije potrošen i popigan imal buš odlićno oranje.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Pozz.
Citao sam da je dobar plug. Mislio sam ga uzet za IMT 533, jer bi mu odgovarao?
Nemoj dugo misliti, za 1200 kn, će brzo dobiti novog
vlasnika.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Jako dobar plug, moj savjet ako ga uzmeš je da makneš taj plastični deflektor i kupiš metalni. Probaš ga max. spustit dolje i imat ćeš odlično zaoravanje.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Uzimaj svakako,ja imam za svoga 533 imt 1-brazni plug ali je 14 cola visoki klirens i ore super
 

Najnoviji postovi

Na vrh