• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ima li netko jednobražnjaka OLT-ovog da mu ne treba uz simboličnu cijenu !? Rado bi ga imal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Koja je točna razlika između IMT jednobrasca sa oznakom 752 i oznakom 610.10??

Ja imam 752, a susjed 610.10 i potpuno su identični...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Koliko se ja razumem potpuno su isti,stim sto je se752 proizvodio gde i traktori, na Novom Beogradu, a 610.10 u fopu(itemov our u Beceju),nek me ispravi neko ako gresim.
Meni je na nalepnici pre farbanja pisalo fop 610.10 a na plocici imt752.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Eh, to sam onda i ja znao...znači nema razlike, samo naljepnica.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Pitanje ? - Dali bi mogao na svoj 1 brazni plug imt 757 (14 coli) staviti neku drugu dasku a da nije imt-ova,recimo kverneland dasku ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
E to i mene zanima, jel bi mogla se staviti daska ili cijeli nosac glave i glava od nekog drugog pluga (lemkena, kvernelanda)?
Danas sam se namucil ko nikad u zivotu sa jednobraznim imt-om, inace mislim da je to najgori plug ikad napravljen, sigurno je gori i od onoga konjskoga koji se mora s rukama drzati..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
E to i mene zanima, jel bi mogla se staviti daska ili cijeli nosac glave i glava od nekog drugog pluga (lemkena, kvernelanda)?
Danas sam se namucil ko nikad u zivotu sa jednobraznim imt-om, inace mislim da je to najgori plug ikad napravljen, sigurno je gori i od onoga konjskoga koji se mora s rukama drzati..

Što te muči u vezi s njime , jel ima ko jeftin takav za prodat
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Mene ne pati plug i kako on ore,ore odlično ali je vrijeme za drugu dasku pa sam zato postavio pitanje dali može ići neka druga daska a ne samo imt-ova ? Kakva je daska od vogel pluga ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Što te muči u vezi s njime , jel ima ko jeftin takav za prodat

On trazi jako duboko oranje da zatrpava kako treba, onda ne pase mu veliko crtalo jer zapinje za onaj saraf (kljuc 17) dolje koji zateze onaj granicnik da plug ne seta po osovini, nije mu dobro izveden nosac deflektora jer se deflektor neda dosta spustiti prema dasci pa to treba prepravljati, a i dok je teska zemlja samo naslanja brazdu, ne prevrce ju..
Ja sam s njim izorao oko 100 jutara od kako sam poceo orati, ali uvijek neki problemi..

Ove zime ili budem kupio jaci traktor i prave dvobrazne plugove ili budem trazio neki jednbrazni plug renomirane marke, a mozda i kupim dvobrazni pa skinem zadnju brazdu i orem sa jednom samo..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
A nezz meni ne ore loše ipak je to plug 30 godina nemožeš nešto više očekivat .
Ja planiram nov vjerajtno kupit plug sad moram vidit koji.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Inače je jednobrazdni plug zakon,i sam imam doma OLT-a 16", al samo jednom sam vidio IMT jednobrazdni u akciji,i mogu reći da to nikako ne ore,prema viđenom. Sad,dal je to to pluga,zemlje,traktora il orača,ne znam,al nije mogao zaorati travu do gležnja,a dubina mu je bila pristojna...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ja se ne mogu požalit na svoj jednobrazni IMT 16", zaorava sve šta mu se nađe na putu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Moj isto a treba ga znati i poštelat ja sam se poigrao neki dan i zaorao travu od pol metra.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Pred 30 i kusur godina dok smo kukuruz brali ručno, stabljika se nije malčirala nego se je zaoravala. To sve se je zaoravalo sa jednobraznim IMT- om i ništa nije ostajalo vani, tako da priče o tome kako taj plug ne valja i ne zaorava dobro su samo obične priče.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Normalno da moze zaorati kukuruz koji stoji osovce ali koji je pobran sa beracem koji ima roto frezu, koja samo odsjece stabljiku i polozi ju na zemlju, e tu nastaju muke..
Prekjucer i jucer sam oral parcelu od 2 jutra, 9 sati mi je trebalo i potrosil sam 30 litara nafte, a zemlja lagana za obradu, stalno mi se stopalo, hoces na crtalu hoces na samom plugu, uzas zivi, a ono sto ja poberem sa jednorednim, zaorem da nema listica vani i to bez i jednog stajanja..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa uzmeš tanjurače, preletiš par puta gore dolje po zemlji i garant se bu štopanje smanjilo za 90%.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Prije 30 godina nije bilo 10-15 tona po ha kukuruza pa nije bas za usporedbu. A zna se da je prinosom rastao i prirod iako se taj omjer danas pokusava smanjit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh