• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
koliko je bi trebala bit duga osovina imt pluga na koju se kaci hidraulik,,,,,a kotac od pluga kad ga skroz spustim prema dolje na dubini 30 cm i dalje moram plug drzat na hidrauliki
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Poštovani forumašu Jopo,

točkom na plugu određuješ dubinu oranja. Nikad plug ne treba držati na hidraulici jer dubinu određuješ toplink-om tako da ti i ne treba točak. Ja točak koristim samo kod trobraznog i to radi sigurnosti. Nisam slijedeći tjedan u Gradu ali predlažem da me pozoveš tjedan od 14. listopada pa dalje na oranje da uštimamo plug. Za plug će biti dovoljno 15 minuta a ostalo mora biti dobrog brudeta od jegulje i žaba a i vina (da bi dobro plug orao).
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Plug je dobar. Promijenio sam i stavio IMTovu osovinu. Ručicu neću ni stavljati. Osovinu sam pričvrstio proračunato da stoji u paraleli s traktorom.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I ja mislim da je lemind jer liči na olt slavonac sam kaj je rama rezana a ne ljevana, a kolko mi je poznato oni su proizvodili iste plugove sam kaj je olt ljeval a lemind rezal komade.

Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Forumaši dali neko zna kolki je promjer crtala u orginalu na plugu, radi se o imt 756 plugu visoki klirens??? imam kao orginal crtala gore ali neznam jesu se tolko poderala ili su pre mala jer se mala cine....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Original crtala su mala, ne čini ti se i to je najgore moguče crtalo, malo i debelo.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
pa malo sam gledal to i čak mi se cini da bolje dela kad ih nema, ona samo malo rezu odzgora da ljepse izgleda a vise smetaju nego kaj koriste jer se nekad oce stopat kukurzinje na njih.... budem si nabavil negdje maksimalno velika kolko god ide tak da cim dublje rezu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dobro je da dublje rezu,smanjuju otpore i trganja zemlje,a time i traktoru olaksaju,a biljne ostatke rezu i ljepse ih zaorava,i nema stopanja nazad iznad daske.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Forumaši dali neko zna kolki je promjer crtala u orginalu na plugu, radi se o imt 756 plugu visoki klirens??? imam kao orginal crtala gore ali neznam jesu se tolko poderala ili su pre mala jer se mala cine....

SE-KRA ima original crtala... PLAMEN Srbobran mislim da za prvu ugradnju rade, ja sam kupio dasku za 610.10 i nije preskupa bila...

Svaka čast Matija. Baš mi je drago da znam što imam. Uz to još je dobar.

i mislim da ga Turci još rade i dan danas, isti ko nekad... dobri plugovi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Prije dosta god sam tražio crtalo za 755 pa je novo sa nosačem bilo 500 kn a polovno isto sa nosačem plati 200 kn
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Sta se patite sa malim crtalima kupis lim debljine 3mm izrezes u krug koliki oces promjer i navaris na tvoje postojece samo moras pazit da ti bude u centru tako sam ja kod sebe napravio i radi kao singer
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
Sta se patite sa malim crtalima kupis lim debljine 3mm izrezes u krug koliki oces promjer i navaris na tvoje postojece samo moras pazit da ti bude u centru tako sam ja kod sebe napravio i radi kao singer

Ovo je dobra ideja napravis si crtalo kakve zelis velicine
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Uravo tako ljudi stvaraju probleme oko toga samo ako je ravno crtalo to se napravi samo tako za cc 50 kuna sto kupis malo lima a mozes i na odpadu kao ja za 20 samo sam negdje citao kao nisu dobra ravna crtala da se slabo okrecu
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Orginal crtala za imt 756 su oko 30 cm mogu tocno izmjeriti! Ja sam kupio kod ferenčaka u kc crtalo od 45 cm a ima i od 51 s time da kod njega treba malo pobrusiti kocku onu koja drzi crtalo! Kod oba treba izbusiti nove rupe! Cijena im je oko 200 kn!
 

Najnoviji postovi

Na vrh