• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Gume 7.50 - 16 bi bile po opsegu blizu kao ove što imaš, Te gume imaju 12 platni i mogu se pumpati do 6 atm. Ove druge gume koje se navode 245/70 - 16 su niže i po platnima siromašnije .
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
na mojoj ljutomerki sa duplim kotačima, bile su 6.5 x 16. skinul sam ih jer nisam mogel nabaviti još dvije. na prodaju su, ko nove, 50eura komad.
sad sam del sve 205-75-16C sve 4 iste
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@brgud hvala. Imam gume 7.50/16 na traktoru, pa cu jih dati na prikolicu i na traktor nove. Zanima me dal bi mogel malo razsiriti gume na van i kako? Mogu staviti kakve plocice izmedju felge i dobosa ali ovo nece biti puno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Izmjeri diobenu kružnicu šarafa i promjer rupe na felgi. Možda je ista kao na SIP-u s 5 rupa.
Ako je, ima takvih felgi 9,00-15,3, pa moreš postaviti gume 11,5/80-15,3
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Dobre su. 16 platna...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ma da sad kad je stavio nove gume na postojeće felge! Prijedlog #ZJ nabavi klp druge gume sa felgama je promašeno. Mogao bi minimalno prosšriti trag kotača tako da napraviš flanđu (distancijer) ispod felge do doboša, ali to je zanemarivo malo proširenje i nema smisla jer onda felga neće imati oslonac n a glavčinu i doboš nego če svo opterećenja ići na vijake. Ne bi valjalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nije promašeno. Ja sam tak napravil: umjesto 8,25-15 (koje sam prodal) kupil sam kotače 11,5/80-15,3.

Za širenje mu je najjednostavnije okrenuti felge.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Zdravo decki. Hvala vam na savjetima. Pozvao sam nakoliko brojeva i nisu imali na zalogi felg na 5 rupa. Drva su cekala a vremena nemam. I onda sam kupio sto sam dobio-ove gume.
Sad sam nasao komplet felge sa gumama 10.0/75-15.3 za oko 150 €. Pojeo bih se...🤦 Sta da radim...

Felge ne mogu okrenuti jer imajo "frzenk" sjediste za maticu, koja centrira felgu. I ako iz druge strane radim frzenk, nece biti dosta materiala...

A distancniki bas tako kako kaze @brgud ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
...Sad sam nasao komplet felge sa gumama 10.0/75-15.3 za oko 150 €. Pojeo bih se...🤦 Sta da radim...
Kupi te kotače za te novce (ak su oba 150e, toliko vrijede samo felge) ...ove već budeš prodal ;)
Šteta samo kaj nisu gume 11,5/80.

Felge ne mogu okrenuti jer imajo "frzenk" sjediste za maticu, koja centrira felgu. I ako iz druge strane radim frzenk, nece biti dosta materiala...
Glede konusnih matica, ne sekiraj se; felga ionak sjedi na dosjedu nabe, šarafi ju samo drže. Konusni su samo radi samokočnosti.
Okreneš matice naopak i postaviš šajbice pod njih ;)
Bar probaj jel ide (nemam IMT prikolicu pa ne znam) i jel ne smeta za bočno kipanje ;)

A distancniki bas tako kako kaze @brgud ....
Ak delaš distančnike, oni ionak moraju biti toliko debeli da u njih stanu postojeće matice ili moraš postaviti druge, duge, šarafe, pa onda na njima lako napraviš prsten za dosjed ...ali mislim da ti je to bez veze posel.
Delal sam to na beraču Tornado 35, kad sam postavljal 15,3 kotač umjesto 12", a trebalo mi je širine.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Kupi te kotače za te novce (ak su oba 150e, toliko vrijede samo felge) ...ove već budeš prodal ;)
Šteta samo kaj nisu gume 11,5/80.
Moze i ove gume, ali ne znam koja je onda cijena. To je cijena za jednu felgu i jednu gumu. koja guma ima veci zunanji precnik?

Cu pokusati okrenuti felge....

Za neke debele distancnike bi trebalo staviti duze sarafe... Ali onda felga ne bi sjedela na dosjedu nabe...
 
Na vrh