• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

O

Odessa88

Guest

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
ako prikolicu koristiš više po zemlji onda si bez brige stavi balonke, potrži negdje mozda neko ima za prodati gotove felge da ne prerađuješ
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ali moraš paziti da su rupe na felgama jednake, bilo kakva balonka će moći vozit teret u toj prikolici jer su na njoj gume na samom kraju pa skoro sav teret ide na traktor, na mojoj tehnostorojki od 3.4 metara guma je jedno 80 - 90 cm udaljena od kraja
 
O

Odessa88

Guest
A jel zna neko od cega bi mozda isle na ovu moju????Ima pet srafova a ona sredisnja rupa mislim da je14cm.Hvala na pomoci
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ja ću vidjet na svojoj koliko je prečnik ove rupe u sredini kad budem išao na selo pa ti javim,ako je jednako felge što su na mojoj idu na skoro sve prikolice,za sjeno,pa cisterna za oseku itd. pozdrav
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, moje iskustvo!
Slovenska Creina i Sip, naš nekadašnji Rapid imaju felge 15" s 5 rupa, središnja rupa im je ista.
A što se pak tiče starih Austrijskih, Njemačkih i Talijanskih priključaka tamo su felge večinom 15, 16, 18" i s 6 rupa, srednišnja im je rupa svima ista, to je valjda neki standard kod njih.
Današnji novi strojevi npr. slovenski Tehnostroj i poljski Pronar imaju iste dimenzije felgi i pašu jedni na druge, tako je i za ostale, samo si biraš colažu.
Ovo gore navedeno je što se tiče guma balonki.
Dok IMT jednosovinske prikolice imaju felge iste ko i na Dubravinim prikolicama 16" s gumama 7.50-16, a mislim da iste felge s 5 rupa su i na večim IMT traktorima npr 560,565,569,577 koji imaju napred gume 7.50-16.
Eto toliko...
 
O

Odessa88

Guest
Ovako, moje iskustvo!
Slovenska Creina i Sip, naš nekadašnji Rapid imaju felge 15" s 5 rupa, središnja rupa im je ista.
A što se pak tiče starih Austrijskih, Njemačkih i Talijanskih priključaka tamo su felge večinom 15, 16, 18" i s 6 rupa, srednišnja im je rupa svima ista, to je valjda neki standard kod njih.
Današnji novi strojevi npr. slovenski Tehnostroj i poljski Pronar imaju iste dimenzije felgi i pašu jedni na druge, tako je i za ostale, samo si biraš colažu.
Ovo gore navedeno je što se tiče guma balonki.
Dok IMT jednosovinske prikolice imaju felge iste ko i na Dubravinim prikolicama 16" s gumama 7.50-16, a mislim da iste felge s 5 rupa su i na večim IMT traktorima npr 560,565,569,577 koji imaju napred gume 7.50-16.
Eto toliko...

Al na sipu ima samo jedna ona leva.A tu sam merio ona sredisnja rupa je 11cm,a kod mene je 14cm.A kad bi se prosirila probila bi skroz do srafova.Jedino da nabavim te od Sipa pa da se prerade
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Al na sipu ima samo jedna ona leva.A tu sam merio ona sredisnja rupa je 11cm,a kod mene je 14cm.A kad bi se prosirila probila bi skroz do srafova.Jedino da nabavim te od Sipa pa da se prerade

Neznam stvarno...
A jel nečeš stavit original felge 16" ??? i gore neke gume 7.50-16 s 14 platana i voziš kaj hočeš.
Takve imaju sve IMT prikolice u mom kraju i dobro je.
 
O

Odessa88

Guest
Neznam stvarno...
A jel nečeš stavit original felge 16" ??? i gore neke gume 7.50-16 s 14 platana i voziš kaj hočeš.
Takve imaju sve IMT prikolice u mom kraju i dobro je.



Stavio bi mozda i te al nisam nasao ni 15 ni 16.
 

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
Da li mi netko moze reci zasto su rude na ovim prikolicama (1 osovina) tako nisko?

Ja na traktoru (Hanomag) imam obicnu kuku koja je po mom misljenju normalne visine, je da se da malo spustiti gore, dole nekih 10 cm.

Na prikolici za sjeno je po meni normalna visin.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Hanomag je njemački traktor, a u njemačkoj se samo koristi gornja poteznica. To je dobro za ravnicu, a Njemačka je, uglavnom, ravna.
Donju kuku su više koristili Talijani, jer je prikladnija za brdske krajeve.
A zakaj ne napraviš donju kuku ak ti treba?
 

Najnoviji postovi

Na vrh