• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ja imam i drva na lageru ali nisam prodao ni metra od 12 mj. ali neka neće propasti, valjda će sa prolječemm sve krenuti malo naprijed

Ja sam na jedvite jade prosle godine prodo sta sam napravio nisam puno nesto malo samo da se troskovi pokrivaju jer sam ruso u vlastitoj sumi jer nemam vremena da uzimam liniju ove godine cu radit jos manje i to samo stalnim musterijama i onima koji naruce!
 
B

bosniahos

Guest
Da ali s prolječem padaju cine,kolika je cijena metrice sada,bukva grab,bagrem.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Vidim raspisali se o prikolicama zadnjih dana...jel to očekujete u dogledno vrijeme veliko poskupljnje istih?
 
B

Bobo

Guest
Sanana trazi jednoosovinku pa je pokrenuo u svakoj temi raspravu... informira se covjek i na kraju ce kupiti IMT prikolicu ;)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Neka, samo neka traži....ja mislim da će cijene prikolica otići u nebo, posebice rabljenim, jer ako donesu zabrane na domaće prikolice, kako se prijete, btit će potražnja velika...:icon_butt:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kakve zabrane? Zbog cega? Prvi put cujem ovakvo sto daj mi pojasni malo
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pa sve one gumnejake, čeze, gajbe i tko zna kakve sve ne, bez atesta, ne bi smjele na cestu u dogledno vrijeme...neki su već stradali, koliko čujem tu na forumu...:(
 
B

Bobo

Guest
Isto kao sto se nece smjeti vuci dvije prikolica za traktorom i tako... tu ce biti kazni i kazni da glava zaboli cim krene zetva...

Ima tu svega. Imam tri tvornicke prikolice i dvije "rucni rad" pa kako zatreba, tako kopcam ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Hmmm, moje su tvornicke al niti jedna nije registrirana. Za ove gumenjake se slazem da ih zabrane jer ih 99% ne ispunjava nikakve tehnicke uvjete da bi bili na cesti. primjer je jedan prijatelj koji je sa kceri u autu naletio na neosvijetljeni gumenjak natrpan trupcima. Auto totalka a dijete mjesec i pol dana u bolnici fala Bogu danas je cura okej. Njemu je puklo nekoliko rebara, nagnjecenja nogu, prsnog kosa te podljevi po glavi i ramenima.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Hmmm, moje su tvornicke al niti jedna nije registrirana. Za ove gumenjake se slazem da ih zabrane jer ih 99% ne ispunjava nikakve tehnicke uvjete da bi bili na cesti. primjer je jedan prijatelj koji je sa kceri u autu naletio na neosvijetljeni gumenjak natrpan trupcima. Auto totalka a dijete mjesec i pol dana u bolnici fala Bogu danas je cura okej. Njemu je puklo nekoliko rebara, nagnjecenja nogu, prsnog kosa te podljevi po glavi i ramenima.

Kićo, nemoj me krivo svatiti ja sam za to da sve mora imati svjetla na sebi ali vjeruj mi ja sam puno manja opasnost na cesti sa gumenjakom i dobrim kočnicama na traktoru nego neki koji od kamijona naprave 10t nosivosti bez kočnica na prikolici i slično! Taj dok krene to je metak nizbrdo badava mu sve kočnice svjeta na traktoru dok te 10t pogura, pajdo je vozio prošle godine kukuruz sa takvom i rekao je nikad više jer mu je ulaz u dvorište pod nizbrdicom i morao je vozit do pola sela da se okrene i da može skretati u dvorište dok ide uzbrdo mada je traktor star 4g i ima sve 4 kočnice!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pa sve one gumnejake, čeze, gajbe i tko zna kakve sve ne, bez atesta, ne bi smjele na cestu u dogledno vrijeme...neki su već stradali, koliko čujem tu na forumu...:(

kod nas u sk to nesmiješ još od početka jeseni vući, dobiješ čestitku 5000 kn za neosigurano i 2000 za neregistrirano vozilo, a murije na svakom čošku, pa se ti igraj.. U cijeloj okolici, vidio sam samo 2 čeze sa regom, ali to je po ps-u, od gabartiki okolo, blatobrana, signalizacije, itd.... Sad svi koji se bave drvima su uzeli razne stare prikolice sa papirima i time šibaju,a čeze koriste samo za po šumi do ceste..
 

loryen

Novi član
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
13
Nije me bilo neko vrijeme sorry što tek sada,slabo više korida bude u kruščici,bivaju na drugim mjestima po vitezu

Sve moji zemljaci :)) Travničanin sam, a živio u Novom, dijete sa asfalta, i nikada nisam ni u snovima predpostavljao da ću imati traktor i krenuti po malo, pa sve jače i luđe... VELIKI POZDRAVI. Kad samo pomislim u kakvim terenima radite, onda je kod mene Kalifornija, osim kada drmneš jednoobrazni plugom posavcem u grotu i uvijem gornju trapez cijev, i onda frendu u ULJANIK da napravi još dvije rezervne. 533 freza sa AT 20 170 bez problema u prvoj sporoj, a u glini ne bi ni 100, zar ne
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal netko zna čijeg su proizvođača felge na IMT prikolicama. Znači one koje nose 7.50-16 gume i imaju 5 rupa, mislim da su čak iste ko i prednje na 560 traktorima.
Znači interesira me dal je to IMT-ov proizvod il su gotove uzimali npr. od Zmaja koji je proizvodio felge u svom programu.
I još me zanima od kojeg stroja ili koje prikolice bi pasale felge gore da se može staviti balonka guma??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Davno je to bilo ali mislim da je promjer rupa i veličina centralne rupe na felgi ista i na cisternama Creina. Znam da smo sa IMT 3T prikolice stvaljali komplet felgu i gumu na cisternu i da je pasalo, dali može ić obratno nisam siguran.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Neznam koliko tipova tipova glavčina i felgi postoje na IMT prikolicama.

No, postoje dva standarda glavčina: s 5 rupa na diobenoj kružnici fi 160 i promjera dosjeda fi 110mm, te sa 6 rupa na promjeru diobene kružnice fi s dosjedom za felgu 160mm.
Najčešće felge 9.00-15.3 imaju ovaj drugi dosjed (sa 6 rupa), ali se da najti i ovih felgi s 5 rupa.
Inače, ovaj dosjed s 5 rupa se koristi na 12" felgama (SIP prikolice za sijeno i 1r berači), no 12" felge nejdu na IMT prikolicu radi kočnih tromla.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A sip prikolica za gnoj, one starije s vodoravnim valjcima, imaju balonke gume na 15" felgama isto s 5 rupa, možda bi od njih pasalo??
A iste takve felge imaju i Creina cisterne 2200 i 2700 litara, znači balonke na 15" s 5 rupa.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Isto kao sto se nece smjeti vuci dvije prikolica za traktorom i tako... tu ce biti kazni i kazni da glava zaboli cim krene zetva...

Ima tu svega. Imam tri tvornicke prikolice i dvije "rucni rad" pa kako zatreba, tako kopcam ;)

a po kom zakonu se nesmiju vući 2 prikolice meni je u stanici za tehnički pregled kontrolor ištapao list gdje piše da je dozvoljeno samo moraju kočiti svih osam točkova .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dokopao sam se i ja napokon jedne dobre jednoosovinke IMT-682.5 :)
Dao mi kum prikolicu na korištenje, nek si ju malo sredim iako je u tvorničkom stanju, no več su lagano natrule stranice pa ju budemo malo poruktali i pofarbali.
Njemu samo ponekad nekaj prevezem s njom, a ostalo je moja :)
Ima dvije nove gume 7.50-16 s 12 platana Cultor, sad smo napravili iza poteznicu za drugu prikolicu i rješili smo komplet donje stranice, još kad se stigne budemo napravili gornje stranice drvene i ostaje ju komplet pofarbati i bude ko nova.
Kiper je ispravan, samo budem morao malo instalaciju srediti i to je to.









 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Šanana, jel počeo remont na imetejki? :) bude to bilo lijepo kad se sredi.. Jel bude regana bila?
 

Najnoviji postovi

Na vrh